Tygr a drak (2000)

Tento cizojazycny pocin roku 2000 jsem videl nekolikrat a vzdy se ve me misilo nekolik protichudnych pocitu: na jedne strane velmi pekne akcni souboje, choreografie a na to navazujici asijske melodie, na druhou stranu ale zvlastni a lehce nepochopitelny dej, hrajici si na myslenkovou hloubku, ktera ve skutecnosti absentuje. Je pak logicke, ze toto vsechno vyustilo v dojem nejsilnejsi, pritomny i pri dalsich projekcich: nuda...

Scary Movie 3 (2003)

Prvni dil super, druhy uchazejici a treti k zbliti. Jinak nelze vyvoj teto serie charakterizovat, bohuzel. Zrata casu jak z ucebnice.

Apokalypsa (1979)

Panove, tento snimek jsem rozdychaval jeste hodne dlouhou dobu. Snazi se rozebrat valku ve Vietnamu z trohu jinych pohledu, ale pritom nijak nove. redux verze trva dele jak 4h, ale ani na vterinku se u ni nenudite. Ch.Sheen pusobi neuveritelne suverenne, R.Duvall uz divaka desi na samem zacatku (a pripomnel mi jeden dil South Parku, kde pan Garrison vzpominal na Vietnam jako na misto kde s ostatnimi vojaky jezdili na kolotocich a skluzavkach ;)), mladicky L.Fishburne pusobi velmi opravdovym dojmem. Nejvetsi poklonu si ale vyslouzi pan Coppola, ktery po celou dobu filmu divaka napina, pripravuje ho na desive setkani s plukovnikem Kurtzem, prodluzuje tuto dobu az na pokraj snesitelnosti a ke konci vytahuje sve nejvetsi reziserske trumfy a z jeho hry svetel , stinu a barev by se mohl ucit kazdy filmar. M.Brando jako Kurtz pusobi tak majestatnym a charismatickym dojmem, ze clovek by pod nim v te dzungli nejradeji slouzil take...urcite nejlepsi film o Vietnamu a klenot hollywoodske kinematografie.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Nejlepe smysl tohoto serialu vystihuje kratka zminka o nem v serialu The Simpsons, kde Patty, Selma a Marge koukali spolecne na Sex Ve Meste a s natackama, neoholenejma nohama a cigarama v hube a komentovaly to slovy "to je jak z naseho zivota" ci "jako by nam sem dali kameru". Proste zabavit zeny po celem svete, touzici po blahobytu problemech znudenych slecinek z Manhattanu, ktery nemohou mit. Presto, par pravdivych zivotnich mouder se v tomto serialu najde, ale spise pozdejsich seriich. Prvni dve uz dnes vyznivaji hodne vycpele, ale to je holt uz dano dobou a nasim odstupem od ni.

Phil Collins: Paris Live (1998) (koncert)

Solskjaer: I ty inteligente, ze tys to ani nevidel? Vzdyt tohle je asi nejlepsi koncert bozskyho Phila...

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Arrow: vsichni ti opravdu moc dekujem za tve nadherne, neobycejne a dechberouci zazitky. Cpat se dopredu se urcite vyplatilo, aby si obecenstvo mohlo vychutnat tvuj herecky talent, ktery jsi jiste mohl v plne parade rozvinout jako komparsista....no dobra ted vazne (pro ty co to nepoznali - to predtim byla ironie). Opomenu fakt, ze to povazujes za jeden z nejlepsich filmu co jsi videl a ohodnotil jsi ho 3*. Ale lidi, takoveto komentare si opravdu muzete posetrit na debatu s kamosema na ucnaku. Zvlast k takovemu vybornemu filmu, jakym H:TROE jiste je. Na TV film opravdu brilantne zpracovano a jedna z nejlepsich roli R.Carlylea, jeho Ada je asi ten nejvernejsi, jakeho jsem kdy videl.

Lampasy (1981)

Pro vsechn fanousky Billa skvela komedie a 4*, pro ostatni asi obycejna zabava na 3* :)

Solaris (2002)

Pro nekoho trapas, pro jineho jedinecna podivana, na kterou si bude pamatovat do konce zivota. Me se toto Soderberghovo premitani nad zivotem neskutecne zalibilo a George je zde vysoko nad svym hereckym standardem. K tomu ty krasne obrazky a UZASNY hudebni doprovod. A ve sci-fi havu. Pro me neodolatelne chutny koktejl rovnajici se 5 hvezdam.

Andula vyhrála (1938)

Pan Haas je zde sice excelentni, ale chatrny dej a staticnost zbylych postav tento snimek srazi hodne nizko.

24 hodin (2001) (seriál)

Naprosto obycejny serial s naprosto obycejnou zapletkou. Je hezke, kolik lidi se nechalo zmasirovat reklamni kampani o uspesich a kritikach tohoto serialu. Myslence nelze uprit originalitu, ale zapletka i provedeni jsou prumerne.