Akta X - Film (1998)

V porovnani s kvalitativnim stavem serialu v dobe sveho vzniku je tento film skutecne nesrovnatelne lepsi, dej je napinavy a filmari se konecne nebali prastit pres kapsu a ukazali vic emzaku. Presto k dokonalosti tomu dost chybi - treba presvedciva G.Andersonova :)

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Po letech odstupu, jsem se na to zbezne podival podruhe. Divat se vterinu po vterine bych stejne jako v puberte na promitani v kine aero jiz nevydrzel. Musim jen a jen souhlasit s POMem, poslednich 5 minut originalne pojatych, jako varovani kam az clovek muze zajit to muzeme tatez brat. Nicmene myslim, ze takova myslenka jde ztvarnit i jinak nez sexualnimi deviacemi na vsechny zpusoby. A samozrejme jakykoliv film, at sebeprisernejsi, neni dobrym oduvodnenim nekoho zabit.

11/9 (2002) (TV film)

Celkem povedeny dokumentarni film, samozrejme ten americky patriotismus je ale treba "filtrovat" ;)

Policajt v Beverly Hills (1984)

Pan student zurnalistiky Cival opetne prokazuje vysi sveho iteligencniho kvocientu svym komenatrem k teto velmi povedene komedii. E.Murphy je uzvaneny a TO je to zabavne na nem, ten vodopad gagu by rozesmal i mrtveho. Dej samozrejme nelze nijak vychvalovat, ale tyhle filomy slouzi k odreagovani a zabave a v teto kategorii patri BHC ke klasikam.

Říše slunce (1987)

Povedeny film o jednom klukovi a jeho "dobrodruzstvi", nebo jak to nazvat, behem druhe svetove valky. Barvite vylicene postavy, zajimavy dej, ale take dosti zdlouhavy, coz ma za nasledek lehke nudeni divaka v druhe polovine. John Malkovich ale opetne hraje jako buh a vyprava dela z tohoto snimku nadprumerne kousky. Vic jak na 4* to ale neni...

Copak je to za vojáka... (1987)

Obcas je to sranda a chapu, ze nekdo se v tom dokaze i najit, pro me to ma vsak hroznou socialistickou pachut. A tak moc zabavne to zas taky neni :)

Nepřítel před branami (2001)

HAHAHA - tak nejak jsem se musel smat, kdyz jsem pozoroval, jak si zapadni filmari predstavuji ruskeho vojaka. Dej je zdlouhavy a moc se toho v prubehu sledovani nedeje, i kdyz obcasne napeti nelze uprit. Presto ale zklamani.

Darkened Room (2002)

Na Lynche dost slabe. Zezacatku to vypada slibne a tajuplne, ale nakonec se vlastne nic nestane.

Létající oko (1983)

Klasicky snimek o stokrat opranem tematu zneuziti modernich technologii urcenych ve prospech vsech pouze skupinou jedincu ve svuj vlastni prospech. Po tech letech uz trosku vycpel, presto se jedna o kvalitni thriller, ktery jeste nyni dokaze napnout divakovy nervy a Roy Scheider podava vcelku obstojny vykon.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Brutalni, nechutne a o nicem. Ale jak pise spravne POMO, plne si pri jeho sledovani vychutname svuj voyearismus, odvekou lidskou touhu "byt pri tom", videt to na vlastni oci. Kolem a kolem je to vlastne pouze mainstreamovy smut snimek co to dotahl az na imdb ;)