Sanctum (2011)

Nudný nenápaditý prvoplánový prostý snímok, ktorého dramatická skladba bola plochá ako lešenárska doska. Podobne ako iných, aj mňa pritiahlo k tomuto filmu meno James Cameron. Nuž tak to dopadne, keď podpíše niečo skôr, než si to prečíta :)

Sherlock Holmes (2009)

Príjemná pochmúrna atmosféra ma vtiahla do príbehu o svetoznámom detektívovi. Protichodnou silou, ktorá ma vytrhávala z koncentrácie boli časovo nereálne vynálezy a postupy. Herecký výkon Roberta Downeyho, sťa by Dr.Housa v klobúku, ma potešil a fungoval spolu s postavou Watsona a lá Jude Law. Na tak jednoduchý príbeh je vyše 123 minút veľa. Ak teda chce režisér diváka potešiť a nie unudiť.

Pařba v Bangkoku (2011)

Ako mnoho iných divákov, aj ja sa odvolám na predchodcu, ktorý priniesol nápad a formu. Dvojka s ňou len pracuje, no neposúva ju nijako ďalej (teda jedine do Bangkoku :) ). Je to lepší priemer americkej komediálnej tvorby. Pobaví, no neprekvapí. Stačí to akurát na 60%.

Všemocný (2011)

Vizuálne zaujímavý filmársky pokus. Nápad je fajn a spočiatku pracuje dobre. To je však všetko. Scenárista akoby nevedel ako ďalej, tak do toho primotal ruskú mafiu. Viac by ma zaujímal vzťah medzi De Nirom a Cooperom. Postava druhého závislého sa objavuje dosť nečakane a žiadalo by sa viac ju predstaviť. Záver je len potvrdením toho, čo divák očakáva už pri úvodnom obraze.

Jsem číslo čtyři (2011)

Nečakal som od tohto filmu veľa, ale aj to čo som videl bolo málo na to, aby som mohol povedať, že som videl film. High school gýčová zlátanina nezmyselných presunov medzi úplne nelogickými miestami. A už vôbec nechápem prečo nakoniec bežali do školy... asi sa chceli pomstiť riaditeľovi :D Jedna hviezdička je len za nápad- chcel by som mať svietiace dlane, občas sa to v noci hodí, keď vypadne elektrina :D

Obřad (2011)

Námet síce spracovaný s remeselnou zručnosťou, no to filmu nepomôže, ak je scenár slabý. A ten obaľuje klasické hollywoodske klišé do šatu rímskych kulís. Divák sa však nedočká ničoho nového- prevrátené oči, škriabanie nechtov, triaška a podobné nenápadité spojitosti s posadnutím diablom. Aby zvýšili hodnotu filmu, označili o štítkom "Podľa skutočných udalostí". Podľa skutočných udalostí tam bol asi jedine výbuch sopky na Islande. Skrátka, je to nuda, až kým Anthony Hopkins nezmení farbu očných šošoviek a neprikľášia mu mejkap na tvári.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Príjemná mozaika poviedkových príbehov prepletených do zaujímavého celku. Aj napriek faktu, že každý príbeh je samostatný a film teda nepôsobí celistvo, je toto súhrnné dielo zaujímavou vizuálnou pozvánkou do New Yorku. :) Prijal by som viac takýchto diel.

Nesvatbov (2010)

Smutno-veselé rozprávanie príbehu obce, kde sa starosta rozhodne organizovať spoločenský život tak, aby sa slobodní muži a slobodné ženy pokúsili nájsť spoločnú predstavu o budúcom živote. Výsledkom je však jeho neúspech. Príjemný veselý dokument s dobrými postavami, no nejasným koncom. Do kina ma na tento film nalákala téma- svadby a nesvadby, no čakal som hlbšiu zápletku, než len organizovanie spoznávacej zábavy.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Toto je asi najhoršia séria českých rozprávok. Zlatá Pyšná princezná. :)

Cizinec (2010)

Príjemný nenáhlivý príbeh, ktorý diváka pomaly zvádza kúzlom Angeliny Jolie. Akčný film, v ktorom nenájdete unáhlené ustrihané scény plné rozklepaných záberov. Príjemná jemne komediálna forma ľahko paroduje prácu "tajných" agentov. Aj keď ma film spočiatku zaujal, druhá polovica ma dorazila prvoplánovým scenárom, pri ktorom sa dal tušiť záver. No kedže Johnny je Depp a Angelina je Jolie, tak je to na 60%.