Paddington 2 (2017)

Mile, napadite, pekne urobene.

Thor: Ragnarok (2017)

Uplne iny pohlad na akcny film. Tento reziser mi sadol. Uz druhy film od nehons plnym zasahom.

Vražda v Orient expresu (2017)

Ked nieco dobrr zoberie do ruk Hollywood, nikdy , toho nic dobre nie je. Toto je jasnym prikladom. Filmu chyba britska elegancia, uhladenost a obrazova poetika. Cely film posoby pateticky a "drsne" ako nekvalitny alkohol. Tlaci na pilu, cim si sam skodi. Poirot je bez noblesy a sarmu. Nehovoriac o zbytocne popisne ciernobielej retrospektivnej vrazde. So sebazaprenim so to dopozeral do konca.

Teror (2016) (TV film)

Názorný príklad manipulácie ľudských názorov- rozhodnúť o vine či nevine človeka na základe chabého súdneho pojednávania, kde zazneli výpovede 3 ľudí, bez dôkazov, bez toho aby sme uvažovali o postave teroristu, ktorý spravil rukojemníkov nie len z tých 164 ľudí, ale aj z vojaka, ktorý sa rozhodol zabrániť mu v dosiahnutí jeho cieľa. Ak by sme totiž vyňali postavu majora Kocha z kontextu situácie, v ktorej sa ocitol, tak je jasne vinný zo zabitia 164 ľudi. Ak však jeho rozhodnutie zasadíme do situácie, ktorá bola opísaná, tak nezabil 164, ale zachránil 70 000. Podľa mňa je vinný zo zabitia, nie je však vinný z vraždy. Rovnako je manipulatívne to, že vo filme nezazneli následky v prípade, ak by sa rozhodol nezasiahnuť. Koho by v tom prípade súdili z vraždy 70 164 ľudí? Ministerku obrany? Ústavný súd? Teroristu? Vyzerá to tak, že sa niekto snaží zistiť psychologický profil spoločnosti.