Ocelová pěst (2011)

Keď si človek prečíta slová ako robot, box, budúcnosť a k tomu meno Hugh Jakman, tak si predstaví ďalší mainstreamový gýč. V podstate je príbeh skutočne taký, lebo nezodpovedný oted, drzí syn a ich vzájomné zblíženie nie je vo hollywoodskom filme nič nové. Avšak nápad robotických boxerov doplnený o výborné efekty zaujal dosť na to, aby som film svojim hodnotením nezaradil medzi podpriemer.

Umělec (2011)

Rádoby renesancia nemého filmu v konflikte s prichádzajúcim zvukom dopĺňajúcim audio-vizuálnu stránku v tej dobe mladého umenia. Chabý príbeh, preafektované herecké výkony, znásilnená forma, ktorá v súčasnej dobe nemá čo povedať modernému divákovi. Jediná svetlá chvíľka prichádza po cca 20 minútach, kedy v snovej sekvencii začne hlavný predstaviteľ vnímať zvuk, no nedokáže vysloviť hlások. Podobných metafor strachu zo zvuku by som prijal viac. Avšak moje očakávania neboli naplnené.

Barbar Conan (2011) odpad!

Rozdiel medzi týmto a trápnou americkou tínedžerskou komédiou je v tom, že komédia sa nesnaží pôsobiť serióznou filmárskou prácou. Ak by režisér k tomu pridal trochu nadhľadu a občas by dotiahol niektoré načaté gagy, tak by som tomu dal hviezdičku aspoň za ten nadhľad. No takto musím skonštatovať, že som po zhliadnutí tohto filmu riadne uConaný, unudený, znechutený a pýtam sa, kto bol ochotný zaplatiť realizáciu tejto "Zlatej maliny"?

Válka Bohů (2011)

Aj keď sa tento film pýši marketingovým prívlastkom "od autorov 300", nespĺňa očakávania ktoré mu prináša. Príbehovo plytký monotónny dej, plný gýčov a z nich vyplývajúcich zvratov, ktoré divák vopred očakáva. Nepodarený remake Súboja titanov a lá 300.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Najviac som sa v tomto filme tešil na Harrisona Forda, lebo som si ho nevedel predstaviť v negatívnej úlohe. No po zhliadnutí môžem len skonštatovať, že si to ešte stále neviem predstaviť. On bol jednoducho Indi, len o 30 rokov starší. Dobrácke oči ho jednoducho postavia do pozitívneho svetla. A tak nech sa snaží ako chce, ale zlým nebude. Nápad s mimožešťanmi na divokom západe spočiatku pôsobil pútavo, no s pribúdajúcimi minútami upadal, až skončil úplne nevýraznou záverečnou scénou plnou klišé a slabého odvaru akcie. Bohužiaľ, ale táto mimozemská karta ostane ležať na stole filmových dejín nepovšimnutá.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Po zaujímavej jednotke som sa tešil na pokračovanie. To ma však sklamalo svojim odklonom od hľadania pokladov, práci so symbolmi a záhadami. Zmenilo sa len na bezduché mlátenie akcie za akciou, kedy si divák nemal čas ani poriadne vydýchnuť. V polovici filmu som od sklamania skonštatoval, že túto časť hádam ani netočil Spielberg, pretože tu chýbal jeho nadhľad a zmysel pre humor a ľahkosť. Chvíľami som mal pocit, že komerciou nútený Spielberg len mlátil slamu a snažil sa vymyslieť niečo, čo by sa mohlo podobať na prvý diel. Tento diel jednoducho trčí z celej série filmov o "galantnom hľadačovi pokladov".

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Dve pridelené hviezdičky hovoria o tom, že táto nizkorozpočtová verzia Indiana Jonesa neprekvapila ničím a na spomínaný film si ani nesiahla. Chabé komediálne prvky, predvídateľné zvraty, priemerné herecké výkony z tohto filmu robia jednorázovú oddychovku.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film) odpad!

Nepodarená zbierka akože napínavých situácii, kedy sa pokazí všetko čo sa len môže- auto neštartuje, zápalky nehoria a pod. Nulový réžijný výkon len dopĺňajú teatrálne a afektované herecké výkony a efekty ako z 80-tych rokov. Pri zhliadnutí filmu ma občas prepadla silná túžba vypnúť to a ja somár som s ňou zbytočne bojoval.

Krotitelé upírů (2003)

Keď paródia na upírov, tak v štýle kung-fu. Príjemná oddychovka, ktorá občas prekvapila parodickým nápadom a lá lietajúca baganč :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zbytočne rozdelená záverečná časť tohto výnimočného fantasy pokračovala v dobre rozbehnutej divácky príťažlivej zmesy príbehu, peknej práce s kamerou a prepracovaných digitálnych trikov. Chvíľami síce film pripomína vojnovú drámu, kde sa všetci pripravujú na najhoršie, no zachováva si svoju príťažlivosť. Okrem spomínaného, pre mňa nepochopeného, delenia tejto časti na dve, som celkom nepochopil prečo to autori tlačili do 3D. Zbytočne predražili lístky, inak som však necítil rozdiel oproti klasike. Pre mňa skončil film stmievačkou hlavnej trojice na moste, so zničeným Rockfortom v pozadí. Prídavok v podobe "po 19 rokoch" bol len zbytočným americkým klišé. Rád si pozriem znova túto časť, avšak na DVD v 2D.