Fotři jsou lotři (2010)

Pohár kvality u prvního dílu přetékal, v druhém jako by bylo nach*áno od myši a třetí je naplněn do poloviny. V mém případě je to už sice takový vývar z vody, ale ta snaha tvůrců pobavit diváka je tu vidět. Na nápadech se nešetřilo a myslím, že investice se vyplatila vzhledem k výdělku, který dvojnásobně překročil rozpočet. Herecký ansámbl je originální, snad až na lady Albu, jejíž účel je tu spíš dekorativní. Spousty vtípků, některé vtipné, některé ohrané, ale pokud si skutečně lezli Jack s Jebalem na nervy naposledy , tak myslím, že ( i přes pár úchylností) je toto zakončení důstojné. 70%

Autor! Autor! (1982)

Právem polozapomenutý snímek, u něhož jsou jakékoliv hromady ovací zcela vyloučeny, nejen kvůli velmi silné konkurenci(Tootsie), ale tenhle rodinný kýč bez jakékoliv zajímavé scény, či dialogu nemá opravdu moc co nabídnout. Během projekce jsem se jen párkrát pousmál a často jsem měl nutkání sledovat hodinky, než film. Zdlouhavé, bez emocí, a sociální cítění jsem tu nikomu nevěřil. Chudák Pacino to celé táhnul sám. P.S:Důrazně doporučuji originální znění, dabing (obzvláště Al Pacina) může způsobit nevyléčitelný zánět uší.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Souhlasím s Ingrid. Lidstvo je prašivá mizerná havěť, jejíž evoluce se měla zastavit někde u rodu Homo habilis. Tehdy ještě nedocházelo k zásadním negativním vlivům na přírodě. Dnešní člověk je bezohledný dobytek, jehož existence je zde na Zemi naprosto zbytečná, proto doufám, že to co líčí tento dokument, je pravda, která nenechá na sebe dlouho čekat, ale raději už k věci. Efekty jsou sice odbyté, ale v tomto případě je to vedlejší. Důležitá je myšlenka, která by měla každého racionálně uvažujícího člověka donutit k zamyšlení. Některé animace se zbytečně opakují, což se po pár minutách stane rušivým elementem, ale vzhledem k dostatečně silné náplni je na místě odpuštění. 80%

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Iracionální posedlost, jenž nemá své hranice. Film o odlišných povahových stránkách člověka, o trpělivosti a v neposlední řadě o nenávisti. To vše Clint zakomponoval do romanticko-psychologického hávu takovým způsobem, že někde v hloubi duše podle mě věděl na jaké profesní dráze bude nejúspěšnější. Zápletka je sice trochu triviální, ale díky Eastwoodovu talentu je z toho neobvyklá podívaná. Alespoň tak jsem to vnímal já. 75%

Zrození Planety opic (2011)

Na první pohled jen další tuctová popcornová zábava. Už po necelé půl hodině však něco úplně jiného. Všechny atributy jsou poctivě odvedená práce, která byla dle mě navíc prováděna pro co nejširší divácké spektrum. Efekty naprosto odzbrojující, použité s rozvahou ve správných momentech. Za zmínku stojí též herecká stránka, Franco a Lithgow předvádí kvalitní projevy. Hudba značně umocňuje už tak kolosální zážitek. Co však považuji za největší pozitivum je myšlenka, díky které je tahle novinka možná na stejné kvalitativní úrovni jako první Planeta opic. Její nesporná hloubka a snaha zamyslet se nad podstatou lidí, zvířat a inteligence mě dostala do kolen. 85% Znalost člověka tlumí lásku k lidem. Znalost zvířat zvyšuje lásku ke zvířatům. Mark Twain

Dobré ráno, Vietname (1987)

Na Levinsonově režii jsem si již několikrát pochutnal, ale tenhle pokrm byl těžko stravitelný. Málo ingrediencí, studené jak psí čumák a suché jak poušť v pravé poledne. Nezazlívám režisérovi, že se rozhodl trochu optimističtěji vyjádřit pohled na vietnamskou válku, i ten mix komedie a války bych (s velkým sebezapřením) skousl, ale nemohu vystát tu těžkou nudu, což je to jediné, čeho jsem se zde dočkal a v takovém případě nehodlám být objektivní. Možná nejsem tak inteligentní, abych film pochopil, možná mám retardovaný vkus a nebo bude problém žánr. Jsem si však vědom té výpovědní hodnoty, která má snahu zjemnit pravdu o válce ve Vietnamu.40%

Juno (2007)

Lítám v tom a Děkujeme, že kouříte jsou filmy, na které rád vzpomínám, neboť jsem si na nich pochutnal, jak na svíčkové s dvanácti. Stejný kolosální zážitek jsem čekal i zde, leč marně. Především mě nedokázal chytnout samotný děj, na čemž se podílí má bezmezná averze na haranty, tudíž těhotenství jako téma mi zkrátka nic neříká a onu inteligenci, kterou se mohou pyšnit výše zmiňované filmy jsem tu postrádal. Postava Ellen Page je pro mě docela iritující...vlastně žádný z herců na mě nedělal dobrý dojem, ale přesto mám pocit, že si takový film zaslouží trochu objektivní pohled, proto zůstávám díky samotnému závěru na 3* a podíl má na tom i závěrečné kytarové duo, což mě jakožto kytaristu zaujalo.

Dům z písku a mlhy (2003)

Film s hromadou kladů, od vynikajícího Bena Kingsleyho přes nádhernou Jennifer Connelly až po působivou hudbu Jamese Hornera. S čím jsem však byl spokojen nejvíc, tak to byl závěr, který ve mě vyvolal tolik otázek, že bych si nejraději pustil celý film znovu. Režie je sice trochu loudavá, ale myslím, že v tomto případě to je spíš k dobru. Téměř každý záběr má hloubku a cit, díky romantice, která je sice vedlejší dějovou linkou, ale určitě si na ní pochutnají i "neromantici". Jméno Vladim Perelman mi až do shlédnutí tohoto filmu nic neříkalo, ale myslím, že natočit jako prvotinu tak skvělý film nebyla náhoda. 80%

Věc: Počátek (2011)

Je vidět, že tvůrci budou nejspíš realisté, když se rozhodli zpracovat prequel místo remaku. Snažili se držet svých hranic a stvořili vcelku důstojné "pokračování", které i přes své chyby žádnou ostudu The Thing(1982) nedělá. Pozitiva: Heijningenovi se dle mého názoru podařilo vytvořit docela hutnou atmosféru(i když ve výsledku to má blíže jen k obyčejné vyvražďovačce), což je největší plus. Pak bych vyzdvihl technickou stránku, efekty jsou poctivě odvedená práce, rozhodně se divák nemusí obávat "efektů" jaké nabízí společnost Asylum. Tady už však pozitiva končí. Co jsem nemohl vystát, tak to byly hudební motivy, které jsou totožné z Carpenterovy verze a nejen motivy, ale i další aspekty( sekera ve dveřích, dvě tváře věci, zničení vrtulníku atd. Pokud si režisér myslel, že se tím kvalita zvýší, tak bych mu doporučil pobyt v lázních. Co se týče herecké stránky, tak ta mě nechala zcela chladným. Postava Elizabeth Winstead je dost klišovitá a další postavy mi nepřišly nějak řádně charakterově propracované. Není to ostuda, ale úspěch taky ne. 55%

Před úsvitem (1995)

Stejně jako někteří jiní uživatelé i já jsem viděl nejprve Before Sunset a rozhodně nemám pocit, že by mi něco uteklo, nebo že by to mělo nějaký vliv na zážitek, který je i v tomto případě mimořádný a to nejsem romantik. Zatímco druhý díl pěkně plyne v jasné slunečné Paříži, což je také slast pro oči, ale noční Vídeň má přece jen trochu větší kouzlo a když k tomu přičteme naprosto přesvědčivé herce, kterým divák věří každé slovo, každý pohled, každý polibek, nelze si zkrátka nepochutnat. Realistická a inteligentní podívaná s velkou snahou zahřát na srdci i ty, jenž romantické filmy nevyhledávají. 80%