Útěk z vězení (2005) (seriál)

Vysoce kvalitní seriál, který se natočí tak jednou za deset let. Výborná myšlenka hned od začátku, skvělé propracování, herecké výkony, napětí a neustálá návaznost, při které litujete diváky, co musí čekat týden na další díl. Každému doporučuji tento seriál shlédnout a proniknout tak do vězeňského prostředí spolu s našim hrdinou a jeho kumpány, kteří plánují útěk, jenž visí občas jen na vlásku a vše vyvrcholí nečekaně a hraje se pak už ve finále jen o minuty. Tvůrci zaslouží velké uznání a bohužel musím vytknout jen zcela odlišné prostředí v dalších následujících seriích, ale věrný zůstanu. Bravo! Povedlo se na jedničku!

Tři králové (1998) (seriál)

Toto dílo řadím mezi nejlepší kousky ohledně protektorátní doby, kterých je u nás jako šafránů. Tento sedmidílný seriál zachycuje převážně osudy známých legendárních českých odbojářů zvaných taky jako Tři králové. Po celou dobu jim je v patách Gestapo a tak o napětí a dobrodružství není nouze. Josef Carda jako dvojitý agent exceloval se svou vystříbřenou češtinou spolu se šéfy Gestapa, kteří taky váleli německy tak dobře, že nám jsou napomoci titulky v určitých pasážích. Bohužel tento poklad se objeví v TV tak jednou za 8 let zcela nečekaně a opravněnému vydání na DVD si z mých neznámých důvodů nezasloužil. Nerozumím tomu proč. Určitě by historikové našli nějáké chybičky, ale dech temné doby za protektorátu na Vás zavane zcela určitě a přiblíží osudy několika lidí, kteří pomohli k záchraně našeho státu a národa před utlačením nacistického režimu. V podobném duchu jsou natočeny ještě např. Operace Silver A nebo I ve smrti sami, ale ty se vztahují k jinému tématu.