Rambo II (1985)

Jedna z největších klasik v mém dětství. Mohli jste ho vidět jen u bohatých sousedů na videu s jednohlasým dabingem. Mě se to podařilo a potom jsem si asi dva měsíce hrál venku i s Legem na Ramba a cítil se strašně v pohodě. Joo, být všichni jak Rambo, tak Amíci vyhrajou válku ve Vietnamu a nestáhnou se.

Bony a klid (1987)

Na svojí dobu trhák jako hrom! Vůbec se divím, že to komančové pustili do terénu. Dodatek po 4 letech - tak už se nedivím, pusťte si bonusy v menu a pochopíte, proč to komančové nakonec pustili mezi lidi.

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

Silně dojemný a napínavý příběh dle skutečné události. Herec Dolanský zde přímo exceloval a zvládl to na jedna s hvězdičkou. Ikdyž nejsem fanda Landy, tak hudba tu seděla a líbila se mi k tomu hodně. Doporučuji všem. Opravdu nechápu, proč tak skvělý film neměl skoro žádnou reklamu a zasloužil si jen premieru v neděli večer na ČT1?

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Já, jako milovník vetřelcovské ságy jsem se osobně moc těšil, ale mé očekávání se nesplnilo. Mnoho scén zbytečně v temném prostředí a konec páté přes déváté. Jsem zvědavý na další pokračování, kde mají být loveni ti nejlepší lidé.

Transformers (2007)

Uprímně jsem čekal podívanou vhodnou pro dvanáctileté kluky, ale k mému překvapení jsem hltal film od začátku až do konce! Byl velkým překvapením toho roku pro mne a předčil mé očekávání. Napětí, akce, promakané scény a samozřejmě námět neměly chybu. Už se těším na pokračování.

Pád do tmy (2005)

V životě bych už nevlezl do žádné díry či jeskyně jen tak pro nic za nic a to jen díky tomuto filmečku. Naprosto výborná myšlenka a nápad. Bude vám tuhnout v žilách krev až budete fandit našim hrdinkám, na které začne útočit něco zcela neznámého a hrůzného v jeskyni, kterou nikdo ještě neprobádal a ve které se zatarasí jediný vchod a druhý je bůh ví kde.

Bunkr smrti (2008)

Hrozná kravina, totálně ztracený čas. To raději odpočívejte a koukejte do stropu. Ta hvězdička je za ty německé uniformy.

Legendy z Dogtownu (2005)

Kultovní snímek pro vyznávače jízdy na skateboardu, ale nejen pro ně! Příběh vypráví o partě kluků, kdy prkénko na kolečkách bylo v těžkých začátcích a kluci jako tito, tomuhle sportu vyšlapali cestičku. Film je i o osudu každého z nich a o trablech, jaké prožívali nejen v osobním životě. Neměli to kluci lehké, ale díky bazénům, které objevili v zahrádách, mohli po vypuštění vody cvičit nebezpečné a ohromující kousky....

Grbavica (2006)

Silně emocionálně psychologický snímek o matce a dceři, které žijí spolu samy v poválečném Sarajevu. Matka se snaží sehnat peníze jak může a dcera stále pátrá po osudu svého mrtvého otce a věří, že byl válečný hrdina. Ve finále se dovídá, že je četnickej parchant, ale vyrovná se s tím. Dozvuky války v lidech jsou stále a film ukazuje jen malé procentíčko pozůstatku balkánského konfliktu. Vedle snímků Vítejte v Sarajevu, Savior apod. je tento snímek dílem, který zachycuje lidskou tragedii zcela z jiného úhlu a zrovna u balkánského tématu je těchto děl jako šafránu. Važme si míru!

96 hodin (2008)

Tak tento film mě nesmírně překvapil dějem i neustálým napětím. Když se seznámíte s hlavním hrdinou a okolím, vyvrbí se nepříjemná zápletka a začne tóčo, které trvá až do konce. Ihned jsem tento snímek zařadil na nejvyšší příčku letošních novinek. Určitě doporučuji, není to ztráta času, ale výborný zážitek.