Dospělost (2008)

Už slabší pokračování prvního dílu Kidulthood, kde se divák nevyzná, pokud neviděl první díl. Vše se točí o návratu záporňáka z vězení a pomsty zbylých kamarádů od Trifea.

Kidulthood (2006)

Výborný syrový příběh o mládeži z Londýna, který si nebere servítky. Jednoznačně za 4 hvězdy.

Kid (2010)

Vydařené drama s pěkným koncem, opravdu se mi to líbilo. 4 hvězdy a ani o jednu více či méně. Škoda, že těchto příběhů vytržených z reality všedních dnů se točí málo díky přesycenému trhu hollywoodských romanťáren.

Experiment (2010)

Tuctový psychologický příběh z prostředí experimentálního vězení, kde čekáte na zkrat, akci a konec. Dávám hvězdičku navíc jen díky Brodymu a Whitakerovi. Hodně mě zklamala viditelná chyba při potyčce na konci, kdy Brody si prohrabává páčo a má zdravou ruku, ikdyž minutu před tím má dlaň od krve díky jízdě pěkné dýky a chvíli na to má zase na ruce obvaz.

Vzpoura (2001) (TV film)

To se prostě musí vidět, všichni znají Pianistu, Šindleráka, Bratrstva, ale tento snímek patří taky do povinné podívané!

Noční můra v Elm Street (2010)

Tak nečekal jsem zázraky, ale stručně bych to definoval na docela vydařenou kopii jedničky z 80.let hlavně díky lepší technologii. Co se mi nelíbilo, tak to byl ksicht Freddyho, ale jinak to ušlo. Když si vzpomenu na tu klasiku z dětství, za kterou jsem byl vděčný bohatému kamarádovi ze třídy, který to pouštěl půlce třídy s jedním ušmoleným dabingem, tak je to zase kapka nostalgie. Myslím, že dnešní generaci to už neosloví, ta je ulítlá spíše na Saw apod.

Černý blesk (2009)

Na ruský film příjemné překvapení!

Kajínek (2010)

Kajínek je po dlouhé době podařené kriminální drama, které splnilo očekávání lidí, kteří si z kina odnesou dobrý zážitek. Stačilo trochu klopýtnout a mnoho věcí by šlo už jiným směrem. Překvapilo mě, jak je Kajínek ukazován v lepším světle, ale pokud je nevinný, budiž mu je spravedlnost souzena. Lavroněnko byl vzhledem k podobě docela vhodný adept a hvězdy typu Vilhelmová, bratří Dlouzí správně okořenili tento snímek. Svou roli dobře zahrál i Václav Bárta, který ukázal, že je v něm i herecký talent kromě hudby. Bendovka si zahrála roli tuctové paničky z paneláku a jak se všude psalo o šílených erotických scénách, tak jsem docela čuměl jak byly krátké, že manželka ani nestačila říct ať odvrátím hlavu :-) Tento film doporučuji a je to pro mě takový mladší bráška Sametových vrahů. Stále si říkám, zda tvůrci nepoužili stejnou metodu přibarvení hudby, když Doležal plachtil vzduchem ve svém autě mimo rozestavěnou dálnici a také si říkám, jak by téma zpracoval režisér Svoboda. Každopádně klobou dolů p. Jaklovi a jeho skupině. Ještě si musím dát dokument o Kajínkovi:-) Čtyři a půl nejde, takže dávám za pět!

Sametoví vrazi (2005)

Jeden z nejlepších porevolučních kriminálních filmů. Některé téma umí pan Svoboda skvěle zpracovat.

Mučedníci (2008)

Hodně zvláštní a ulítlý mučednický film se záhadným závěrem.