Quantum of Solace (2008)

Jednou větou asi takhle: Nějak postrádám klasického Bondovského ducha v obou dílech s Danielem Craigem. V Casinu mi přišlo, že se celou dobu hrají jen karty a v druhém snímku zase o akci nebylo nouze, ale přišlo mi to vše tak ohrané a bez nápadu, že mi to bylo až líto. Lepší střih, hudební doprovod a dialogy by určitě nebyly na škodu. Když pominu,že Craig není zrovna vhodný adept na Bonda a vypadá spíše jak spocený Jukáčko z lešení a určitě mu více slušela role ve filmu Odpor, tak kde je ten klasickej Bondovský náboj, šmrnc a důvtip?

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Po dlouhé době, zase zahraniční seriál, který mě mile překvapil. Jak už bylo napsáno, jde o našeho hrdinu, který se opakovaně probouzí do stejného dne, ve kterém je obviněn z vraždy, kterou nespáchal a mnoho blízkých v jeho okolí umírá. Každým dnem se dostává blíž a blíž ke zdroji těchto problémů a začíná skládat celý příběh jako Puzzle. Jednoho dne vše vyřeší a odhalí velkou aféru, která sahá až na nejvyšší posty ve městě a je očistěn a probudí se konečně do dalšího dne.Lituji diváky, kteří by museli čekat na další díl několik dnů a ještě ho budou mít proklepnutý reklamou. Pokud byste nedávali pozor, rychle byste ztratili niť. Námět je výborný a o napětí není nouze. V závěru je pár věcí nedořešených, tak uvidíme co bude v další sérii. Snad nás tvůrci nezklamou.

Kobova garáž (2003) (TV film)

Příběh odehrávající se na konci naši neslavné komunistické éry. Pojednává zápletku mladé dospívající dívky, která se revolučně bouří ve svém mládí na okraji dospělosti a dále pak osud dvou mladíků, kteří jsou v pasťáku a pak utečou. První díl je nabitý napětím a otazníky a vůbec celkovým překvapením právě začínajících mladých herců, ale druhý díl už je nudnější a konec nestojí za nic.

Oběť zla (2007)

Pro toho, kdo si ustavičně pouští jen horory a vyvražďovací thrilery určitě pěkná podívaná. Pro mě jen trošku zamyšlení, kde bych měl příště stanovat. Klasický příběh zamilovaného páru, co si vyjede do hor kempovat a narazí na vyšinutou famílii. Šou začíná, když unesou ženu a zanedlouho spoutají i muže a pak je mučí a chtějí jejich miminko. Scény, kdy při honičce naše hrdinka upadne a vy ji fandíte už jsou tak ohrané, že je to občas k smíchu, ale tvůrci se jinak snažili. Pro realisty doporučuji Jezero smrti.

Odpor (2008)

Trochu jiná a neobvyklá role pro Daniela Craiga, nicméně si myslím, že se snažil vžít do svého poslání a na chvíli se ponořil do role vůdce prchajících židů ukrývajících se v hlubokých lesích a o tom je celý film. Chvílemi napětí, chvílemi psychologický a k zamyšlení nutící scény o útrapách a životě židů, po kterých jdou neustále Němci se kterými se na konci příběhu utkají v boji. Určitě zajímavá podívaná a pro milovníky válečných snímků nebude ztrátou času. Škoda jen, že herci nemluvili stále rusky, protože by to zcela určitě přidalo na dynamičnosti a autentičnosti. Ikdyž film nepatří na vrchol mezi Pianistu, Schindlerův seznam atd., určitě stojí za shlédnutí a ukázku o životě židů za války i z jiného úhlu, jak nám nedávno představil snímek Poslední vlak.

Gran Torino (2008)

Vynikající! Jde vidět, že Clint Eastwood umí hrát a režírovat zcela na jedničku! Ikdyž už není nejmladší a kdedo jiný by filmování pověsil dávno na hřebík, tento drsňák ze sebe dokáže dostat ještě mnoho a byla by škoda, kdyby tomu tak nebylo. Naprosto výborné dialogy, které vás nenechají chladnými a o napětí tu taky není nouze. Konec mě překvapil, protože není obvyklý na našeho starého kovboje, který to umí s revolverem parádně. Nicméně změna je život a smysl to určitě dává, což u jiných filmů není zvykem. Film jsem hltal od začátku do konce a jen doporučuji! Zcela zaslouženě 5 hvězdiček! Bravo!

Kult hákového kříže (1998)

Psychologický film, kde se děj odehrává okolo dvou bratrů, kteří ztratili otce hasiče. Ten byl zastřelen v černošském ghetu při požáru a starší bratr dostal tři roky vězení za vraždu dvou černochů při krádeži jeho auta. V té době již byl posedlý rasismem a nesnášenlivostí vůči cizincům v USA. Mladý bratr jde čím dál více v jeho šlepějích a v době kdy starší bratr poznává ve vězení, že vše není černobílé a asi to nebude ta správná životní cesta, tak mladý bráška se v něm jenom vidí a proniká do podhoubí rasismu. Starší bratr dostane pořádnou duševní i fyzickou lekci ve vězení a vlastně přežije díky jednomu čenému kamarádovi. Konec je dramatický pro jednoho z bratrů, kteří pochopili ve finále, že nenávist neudělá člověka šťastným ani když dojde k vážným činům. Životní spokojenost tkví zcela jistě někde jinde. Pěkně zrežírovaný snímek, výborné dialogy a každopádně k zamyšlení.

Divoké včely (2001)

Takový oddechový filmeček, kde nemusíte silou vůle přemýšlet. Děj s malým d Vás vtáhne do správné díry, kde lišky dávají dobrou noc. Liška zahrál fanouška Michaela Jacksona opravdu okázale a vyřádil se. Dušek a Vilhemová pojali své role taky s nadšením a Matonoha jako pražák na čerstvém vzduchu v naší díře opravdu ulitával.

Chvění (1990)

Dobře natočený horor, který nepostrádá vtipné dialogy, momenty napětí a hlavní útočníci jsou taky neodfláknutí. Ikdyž tam mnoho známých herců není, Kevin Bacon jistě dodá filmečku šťávu a i po repríze tohoto filmu budete potěšeni, pokud se vám líbila premiera. Na to, že se film neřadí na první hororové linie, ho tvůrci zvládli výborně.

Jezero smrti (2008)

Další snímek od tvůrcu hororu Pád do tmy. Jenže tentokrát nejde o horor, ale o normální příběh, který se vymkne své normálnosti, když zamilovaný pár narazí na bandu nevychovaných a zcela zvrácených mladíků s jednou dívkou. V momentě, když muž ze zmiňovaného páru dostane zpět klíčky od ukradeného auta a nešťastnou náhodou zemře pejsek od jednoho grázla z té bandy, tak začíná hon na život a na smrt. Konec vám neprozradím a jen dodám, že si budu pečlivě vybírat místa, kde budu spát ve stanu. Buďte v životě opatrní.