Pravěk útočí (2007) (seriál)

Seriál, který mě zaujal už proto, protože na toto téma moc dobrých filmů neexistuje. Myšlenka dobrá a tak trochu ukradená seriálu Hvězdná brána,ale co... My, fanoušci dinosarů, kvalitní snímky tohoto druhu jen uvítáme.

Pod kůží (2008)

Začalo to nadějně, ale když jsem pochopil, že jakási bodlinatá bestie nakazí člověka jen tím, že ho píchne a celé to vypadalo, že si nestvůrku vymyslelo malé dítě, tak jsem byl vlastně zklamaný. Jinak herci hráli věrohodně a napětí tam nechybělo. Škoda jen toho nápadu, kdyby to bylo něco jiného, určitě by si to zasloužilo více hvězdiček.

Tobruk (2008)

Vleklé, bez vážnějších zvratů, možná i proto jsem u toho poprvé usnul. Nicméně zachycení pouštní atmosféry a života vojáků bránících linie se podařilo. Trik s tělem rozpůleným vejpůl byl zdařilý a i amíci by mohli závidět. Dialogy se mi nelíbily, byly takové utržené a bez nápadu. Jako památka na naše vojáky, kteří tam bojovali slouží tento film na jedničku.

Labyrint lží (2008)

Když pominu, že Leonardo zrovna není ten pravý agent, který by se svým ksichtem zapadl do Arabského světa, tak se snažil svoji roli zahrát dobře. Děj je napínavý a se stálými otazníky, ale odpověď se najde až v závěru filmu. Určitě se filmaři vyřádili na pravé arabské atmosféře, kde vás děj vtáhne jednou do Iráku, tuhle zase do Jordánska i s charismatickou postavou šéfa tamní rozvědky a náhle jste i v Sýrii. Určitě se nevyplatí odcházet na záchod, jinak byste ztratili niť a nevěděli co se stalo. Špionáž a mráz po zádech, co hrozí od teroristů tu jistě není cizí, ba dokonce v závěru ne každý si smlsne na tom, jak se umí vyřádit arabové, kteří nenávidí Amíky, ale Titanic ani Skrytou identitu tu určitě nehledejte, hlavně dámy.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Úsměvná oddechovka pro nenáročné diváky, škoda, že rejža nevymáčknul z dobrých herců více.

Rallye smrti (2008)

Akční snímek, kde si scenárista na začátku pohrál zrovna se začínající krizí, kdy hlavní hrdina slyší ve fabrice: Tak dnes tu jste naposledy, dodělejte co máte a vypadněte! Nicméně děj se odehrává ve vězeňském prostředí a smrtící závody připomínají občas honičky ze Šíleného Maxe 2, ale i tak je to občas utáhlé za pačesy. Možná to chtělo lepší dialogy a režii.

Děti noci (2008)

Zajímavý psychologický film o mládeži z Pražského Karlína, děj se zaplete do několika směrů, kde by člověk čekal dramatické zvraty, ale v podstatě se vše točí stále dokola a když čekáte uklidňující závěr, tak film končí. Nenudil jsem se, ale do kina bych asi na to nešel. Hlavní herci hráli své role opravdu věrohodně.

Děsnej doják (2006)

Hvězdička za snahu a ta druhá za nejlepší výkon ne herce, ale kocourka na wc.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Každý kdo si prožil ságu Rambů v dětství asi s napětím očekával s čím příjde Stallone ve 4. díle. Myslím, že Rambo ubral na počtu přemožitelných i přehnanosti a stala se z toho příjemná akční podívaná, kde Johny Rambo ve finále ukáže, že má ještě páru a je bojovník v pravém slova smyslu.

Rambo III (1988)

Další a asi nejpřehnanější díl Ramba, který byl zážitkem, pokud jste ho mohli vidět u sousedů na videu v poslední etapě komunismu v naší zemi.