• Krátkometrážní

22 Jump Street (2014)

Tak si hovorím, že idem vypnúť. Vzhľadom na hodnotenia a superlatívy, ktorými sa to tu mihá, radšej sa hodnoteniu hviezdami vyhnem.

Vejška (2014)

O kúsok lepšie než Gympl. Je vidieť aj autorský zásah Pastiera, ten to však z biedy nevytiahne. Celkovo autori zobrali koncept oboch filmov zo zlej strany a už sa to s tým viacmenej vezie. Ako toť nižšie resp. vyššie v jednom komente čítam, že chlapci vyvádzajú alotria. To je presne ten pohľad na vec aký tento film(y) ľudom dajú. Ech. Na true graffiti film z našich luhov a hájov(CZ), alebo spod Tatier s bleskami(SK) si ešte budeme musieť asi počkať.

Oko nad Prahou (2010)

Kaplický je punk, ale dokument je to slabý.

Na divoké vlně (2012)

Čo scéna to perla. Hlavný hrdinovia Džéj a Rošťák vystrihnutý jak zo žurnálu. Maximálny pátos na entú a patetickosť dovedená do výšok maverikov. Capinka, ktorú zachraňuje jediný fakt a ten je, že surf je poprdeli záležitosť!!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tak. A ideme dole s hodnotením. Ja vám ukážem!:). Normálne takto spätne hodnotenie nemením, ale čo je veľa to je veľa. Strašná chobotina sa z toho stala...

Svatba podle Margot (2007)

Nasmial som sa a padli aj nejaké tie múdra zo života. Čo chcel ale básnik povedať strihom, tak tomu veru nerozumiem.

The Wait (2013) odpad!

Dnes mi ide karta. Takže opäť. Vôbec nechápem, že som to vôbec dopozeral.

Pod kůží (2013)

Nebyť ofiko textu distribútora tak nemám ani najmenšie zdanie o čo ide. To nebude mať ale asi nik, kto to pôjde pozrieť len tak na blink. A ten text mi aj tak nepomohol nejakým spôsobom to stráviť. "Umelecký snímok", ktorý zahŕňa zopár pouličných haiku obyvateľov Glasgova, prekrývaný "umeleckými zábermi" nevytrhne z poväčšine temných záberov ani mimo zem šťanka v podaní Scarllet. Vôbec nechápem, že som to vôbec dopozeral.

Loves Her Gun (2013)

Hipsteri už môžu byť aj creepsteri. Po zombie indie filme tu máme aj indie thriller. Je to však okaté a predvídateľné, ako keď nad ránom rozoznáš účes hipstera na sto metrov a to aj pod ťarchou dvoch promile. Nezaprie sa tu autorský potenciál. Farby obrazov sú namiešané alá technikolor, hudba nezaostáva v ich tieni a kúše cez ne dokonale. Bohužiaľ, napriek zjavne vznešenej myšlienke filmu, Loves her gun sa nikam výrazne nepotiahol v jej odkaze aj napriek použitým prostriedkom a vloženým úsilím. Škoda. Tak trochu myšlienkovo nedotiahnuté, podobne ako dôvod poflakovať sa po vonku s nabitým gunom a cítiť sa pri tom bezpečne.

O rodičích a dětech (2007)

Otrepané klišé hovorí, že kniha je vždy lepšia. Tento film ale bohužiaľ toto klišé strašne kŕmi. To, čo nájdete v knihe, je tu len šablónovito pretiahnuté bez akejkoľvek snahy to nejak obaliť "filmovosťou". Zvláštne prazvláštne pôsobí aj rozprávanie v niektorých miestach. Otec a syn čosi vyprávajú, strih a sú úplne kdesi o dvadsať metrov ďalej a rozhovor "plynule" nadväzuje, ako keby sa nechumelilo. Hakl a jeho knihy sú super, ale tento film ee.