Fargo - Bázeň a chvění (2015) (epizoda)

Tady byl využit potenciál pro napětí a intriky, který se nahromadil v předchozích dílech, naplno. Nečekaná přestřelka v lese, postava indiána pohybujícho se jako stín, vztahy v klanu Gerhardtových, pokus o zabití řezníka Eda-sympaťáka, prodej auta jeho ženou Peggy = samé perly. Po 14 letech dávám nějakému seriálu a poprvé vůbec nějaké epizodě 100%.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Namixovaný ionťák značky Coen nejen o nemorálních detektivech z městečka Fargo. V tomto seriálu normální postavy nehledejte - policistka Solversonová je tak hloubavá a dotěrná až jí nakonec přijmete jako nutnou součást děje, její manžel Gus je pomalejší v dedukci a navíc smolař, ale svou roli taky sehraje. Nejnepravděpodobnější partnerství mezi pojišťovákem Lesterem a nájemným zabijákem Lornem vyústí v pěknou řádku mrtvých. Po boku Lestra se žít nedá - důkazem toho jsou jeho obě zavražděné manželky a vlastní bratr poslaný jeho vinou do vězení. Sám [Lester] prožije skvostnou metamorfózu ze zakřiknutého prosťáčka v sebevědomého a chladnokrevného parchanta. Lorne Malvo je psychopat nejvyššího levelu - vyžívá se v soustavném deptání a zastrašování druhých a své oběti zhusta před smrtí psychicky týrá, také splňuje definici sériového vraha a kvůli své profesi mění často identitu, kterou má propracovanou do nejmenších detailů. 88%

Zpátky ve hře (2012)

Clint Eastwood si zde zahrál ve svých 81 letech a je to tak poslední film, ve kterém hraje aniž by ho režíroval. Asi to je jeho velká láska k baseballu, která ho k roli přivedla. Nejlepší je poslední čtvrtina filmu, kdy Gus (=Clint) začne předávat "perly" a shrnu to slovy manažera klubu: "draft hlavního hráče sezóny je závislý na tom, co Gus slyšel a jeho dcera viděla".

MOST! (2019) (seriál)

Hlášky (ale jako pouhý text tolik nevyniknou) )o: 1. ...to vám můžu říct jako někdo, kdo se prosadil v šoubyznysu...Dělals vrátnýho! ...v ČT, a to je prestižní pozice, víš, kdo všechno mi prošel rukama? Jasně, ty vole, si tyká s Rákosníčkem! 2. Franto, odpovídej ty, ty vole, u tebe se předpokládá, že si retard, národ bude spokojenej. 3. Vy hnědý, skiny nemáte, ne? Máme extrémisty. A pro ty já sem gádžo. 4. Promiň, drahá, ale je ti vidět žlab! Luďane, to přece nemůžeš říkat před ní! No počkej, ty vole! Ty s ní chodíš? S takovou velrybou? 5. Cikáni nikdy nechoděj do práce dřív. Když ještě nikdo neměl hodinky, poznával se podle toho čas. 6. Hoši, tak teď se dlouho neuvidíme. 7. Škoda, že tě nepředělali na cikánku. 8. Nejdřív hodně panáků a pak ve volném stylu. To zní jako plán.

Blackout (2010) (TV film)

Nenápadný a překvapivě povedený snímek. Podstatná část děje se odehrává v ústředně elektrárny ve stylu komorního psychologického dramatu s krimi prvky. Propojení na terén představují telefonické hovory s rozhodným technikem - sympaťákem - Volanskim. Ten se rozhodl důvěřovat inženýrce Radtkeové a společně odhalí intriky a spiknutí ve vedení elektrárny.

Do Říma s láskou (2012)

Užívám si filmů, které i ve svém věku a slušné kvalitě produkuje Woody. Motiv čtyř ne moc propojených, ale vtipných povídek, člověka příjemně naladí. Woody obsazuje někdy i poměrně hvězdné herce a vybírá pro ně nejpodivnější role (Penelope Cruz – prostituka, Alec Baldwin – duch našeptávač). Klasicky uplatnil svůj absurdní, lehce trapný smysl pro humor zejména v povídce se sprchujícím se operním pěvcem na jevišti. Sympatický byl výkon Ellen Page v povídce s mladým architektem. A remízou skončila vtipně podaná oboustranná nevěra mladého páru, který se přijel představit příbuzným.

Jako nikdy (2013)

Minimum děje, žádná velká slušnost v dialozích...díky tématu "blížící se smrti" i dobrým hereckým výkonům, má však silnou atmosféru. Ukazuje se, že Karla je rovněž vynikající malířka a to je možná jeden z důvodů proč s o generaci starším malířem, pro nějž bylo malování téměř vším, žije. Za zbytečný a hloupý závěr půl hvězdy dolů.

Divoké historky (2014)

Je to mazec. Styl krátkých povídek udržuje vysoké tempo děje, napíná diváka a nedovolí se ani chvíli nudit. Všechny příběhy se skutečně odvíjejí od ústředního motivu - jak nechat přetéct trpělivost - a je jedno, jestli u naprostého dobráka, staré kuchařky, milionáře, novomanželky, burana či buznysmena. Mě se nejvíce líbila historka č.5 tematicky laděná jako kriminálka, ve které chtěl právník, komisař a správce oškubat milionáře. Mojí ženě se zase nejvíce líbila historka č.6 o svatbě a rozzuřené nevěstě.

Škoda lásky (2013) (seriál)

1. Škoda lásky - neviděl jsem; 2. Májová romance doktora Mráze - hráli: Töpfer, Procházková, Polívková - 2*; Manželka - hráli: Rybová, Řezníček - 3*; Úspěšný lov - hráli: Langmajer, Vagnerová - 2*; 3. Mokré tričko - hráli: Suchánek, Plesl, Stryková, Zahradnická - 3*; Maruška - hráli: Langmajer, Josefíková, Malý - 2*; 4. Vzpomínky - hráli: Taclík, Krobotová, Babčáková - 3*; Diamantová svatba - hráli: Pidrmanová, Kantorková, Skopeček, Hofmann, Carda - 3*; Družička - hráli: Kadeřávková, Skružná - 1*;

Opravdová kuráž (2010)

Vyřídilka a chytrost mládí spolu s drsným, zkušeným stářím a trochu suchopárným rangerem v honbě za podlým vrahem. To vše je k mání ve svěžím a nápaditém mistrovském kuse bratrů C. V divočině může být těžké někoho zabít, ale ještě těžší je sám přežít. V závěru se krásně vystříbří charaktery obou dívčiných průvodců. 96%