Prokletý ostrov (2010)

První část filmu byla výborná sama o sobě, i když trochu pochmurná a s více než málo nočními můrami a halucinacemi hlavního hrdiny - vyšetřovatele FBI. Závěr byl ovšem bombastický a teprve dodatečně si uvědomuju, co znamenaly různé narážky, když ještě nedošlo k odhalení pravdy divákovi.

Atlas mraků (2012)

Náročný filmový propletenec vhodný k dvojímu shlédnutí. Při prvním jsem nepochytal spoustu detailů a ve foto-titulkách mě šokovalo, jak málo herců v celém filmu hrálo. Vpodstatě nazáleží na ději, ale spíše na skutcích a charakterech, které se propisují i mezi epochami. Víceméně klaďase ve všech částech ztvárňovaly ženské představitelky Halle Berry, Du-na Bae a Susan Sarandon, ale taky Jim Sturgess, Keith David a James D'arcy. Pak se v každém příběhu objevila jedna postava s mateřským znaménkem ve tvaru komety, což bylo jakési transcendentální dědictví nebo zkrátka tajemství tohoto filmu. Každý s touto značkou byl hlavní postavou svého příběhu, charakterní postavou, které svítila šťastná hvězda. Záporňáky ve všech částech hráli Hugo Weaving a Hugh Grant. No a Tom Hanks měl skóre 4 záporňáci vs. 2 klaďasové.

Nevinné lži (2013) (seriál)

Toto je hodnocení z roku 2013 (v závorce odlišné hodnocení po roce 2020): 1. Pod hladinou (A.Geislerová, T.Pavelka, Luknar) - 3*, 2. Lež má rozbité auto (Vilhelmová, Dyk, Ruppert) - 3*, 3. Druhý dech (J.Langmajer, O.Malý, Hřebíčková) - 2* (3*), 4. Hvězdička (Suchánek, Brodská, Voříšková) - 2*, 5. Klukovina (Taclík, Liška, Medvecká) - 4* (3*), 6. Chromozom (Brodská, H.Čermák) - 2* (3*), 7. Čistá práce (Plouhar, Benetová) - 2* (3*), 8. Byl lásky čas (Freimanová, Janžurová, Veškrnová-Havlová) - 4*

Neandrtálský kód (2008) (TV film)

Poměrně objevný dokument, v jakém vztahu je Homo sapiens a Homo neanderthalensis. Dva díly by nevadily, kdyby do nich bylo, co dát. Tvůrci doslova aplikovali poučku "opakování matka moudrosti" a opakovali a opakovali některé klíčové pasáže třeba i 5x. Zejména v druhém díle se toho člověk dozvěděl nového velice málo, což byl velký neduh tohoto jinak asi 5* pravěkého dokumentu.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Název mohl někoho méně znalého zmást, že se jedná o první díl populární trilogie Stiega Larssona. Já se s ním zpočátku snažil najít alespoň nějakou skrytou paralelu. Výsledek byl ale pro mě krásně jednoduchá přesto napínavá kriminálka se sympatickými herci - vyšetřovateli s civilním projevem.

Občanský průkaz (2010)

K pití šumák, čůčo, svačina balená do igelitového pytlíku od mlíka, fronty na maso i na hraničních přechodech, gramodesky, džíny z tuzexu, na hlavě mánička a v kapse 16 stránková občanka ... toto i další připomnělo vtipnou formou 70.léta.

Tři mušketýři (1973)

Výborná klasika, která nenudí ani když příběh dobře znáte. Silné herecké obsazení - kromě jiných známých herců/hereček je zajímavé, že královnu Francie hraje dcera Chaplina. Toto jsou podle mě nejlepší Tři Mušketýři! 85%

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Letošní štědrovečerní pohádková premiéra mě nezklamala. Navíc ani nepamatuji, kdy naposledy byla zpracována klasická česká pohádka. Byla sice upravena pro filmové zpracování, ale režisér Janák obstál. Vyzdvihnul bych výkon macechy Veroniky Žilkové - ostrá jak žiletka. A jaké byly štědrovečerní pohádkové premiéry v předchozích letech ? ? ? ? 2005 - Království potoků, 2006 - Anděl páně, 2007 - Tři životy, 2008 - Kouzla králů, 2009 - Láska rohatá, 2010 - Peklo s princeznou a 2011 - Micimutr.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tímto kusem se u mě Tim Burton definitivně vybarvil jako úchyl, který se seberealizuje v režírování zvrácených příběhů vyplněných amorálními prvky. Kdyby se odfiltrovalo to zvrácené, tak bych určitě dal 4 hvězdičky a kvůli sympatickému projevu H.B.C. a fantastické hudbě bych uvažoval i o 5*.

Wanted (2008)

Příjemné překvapení z akčního žánru. Osobně by mi tedy víc vyhovovalo, kdyby hlavní postavy nebyly ztvárněny takovými superstar, protože to působilo jako oslazení zeleného čaje. To, jak plachý Wesley podstupuje výcvik a postupně se mění v pudového zabijáka, mě dostalo. Byl to snímek nikoli nepodobný prvnímu Matrixu - hledání vyvoleného, objevování jeho skrytých supervlastností, popírání fyzikálních zákonů, nereálně rychlá regenerace atd. - i to přispělo k mému vysokému hodnocení.