Kmotr (1972)

Jakožto znalec knihy jsem byl zvědavý jak si F. F. Coppola poradil se zpracováním a musím konstatovat, že se mu to povedlo na výbornou, skvělé převedení románové předlohy do filmu a troufnu si napsat, že se jedná o případ, kdy film je lepší než kniha, skvělá atmosféra a výborní herci dělají z tohoto díla, jeden z nejlepších filmů všech dob

Sin City - město hříchu (2005)

Výborné převedení komiksové předlohy do filmu, stylový vizuál, skvělé herecké obsazení a skvěle napsané příběhy z Basin City dělají z tohoto filmu velmi kvalitní zábavu, především Mickey Rourke jako Marva a Bruce Willis jako Hartigan se dokonale vcítili do svých postav a předvedli velmi nadprůměrný herecký výkon

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Kvalitní komedie, kterou můžu bez výhrad každému doporučit, Trio Douglas-Brooks-Suchet podává skvělý výkon a ani ostatní herci svými výkony tento film neznehodnocují a jakožto patriotovi mne potěšil začátek filmu, který se odehrává v Praze a Michael si střihne honičku s českou Policií

Cesta smrti (2010)

Po vcelku kvalitních filmech, které Steven vyprodukoval v roce 2009 (vyjma Poslední noci) jsem informace, o tom, že jeho další film se bude odehrávat v Rumunsku a bude jej režírovat neznámý Lauro Chartrand přijal značně skepticky, ale po shlédnutí musím uznat, že to nebylo tak špatné, jak jsem očekával, pro mě je tento film takový Seagalův průměr, dá se na to kouknout bez toho, aby se člověk díval co pět minut na hodinky a přál si, aby už to trápení skončilo a opět mě to utvrdilo v přesvědčení, že Steven se vymanil z krize která jej postihla v letech 2003 - 2006. Ale přesto všechno Stevene, netoč už další filmy v Rumunsku, toč si pěkně v Kanadě, která aspoň má nějakou úroveň, protože jestli v tvém dalším filmu ještě uvidím záběr na Ceausescův palác, tak už nebudu tak benevolentní...

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Indiana Jones (Harrison Ford) se vydává na výpravu, jejíž cílem je nalezení Svatého grálu, slavného kalichu díky kterému může člověk žít věčně… Často se u velkých hollywoodských filmů stává, že další pokračování je slabší než jeho předchůdce a mnohdy tomu tak opravdu je, existuje však několik vyjímek a jednou z nich je právě Indiana Jones a Poslední křížová výprava. Třetí díl dobrodružství slavného archeologa totiž vrací našeho hrdinu do dobře známého prostředí z prvního dílu, takže Indy pátrá po dalším biblickém artefaktu a jeho nepřáteli jsou opět mocichtiví nacisté a tahle kombinace prostě nemá chybu. Harrison Ford přesně ví, co má hrát a Dr. Jones je v jeho podání znovu tím sympaťákem, co všechno zvládne i když ho to často velmi bolí, ovšem ještě větší sympaťák v tomto filmu je jeho otec Dr. Jones sr. alias samotný James Bond, tedy Sean Connery. Ten je však přesným opakem svého syna a právě jejich vzájemný vztah (či spíš budování vztahu) je tím chybějícím dílkem, který dělá z Poslední křížové výpravy prakticky dokonalý dobrodružný film, který nepostrádá zajímavý příběh, exotické lokace, efektní akční pasáže a díky Jonesovým také pořádnou dávku (místy až sebeparodického) humoru. Když k tomu připočtu ještě krásnou Alison Doody, věrného Sallaha v podání Johna Rhys-Daviese a klasického osmdesátkového záporáka Juliana Glovera, je pro mně Poslední křížová výprava ten nejlepší Indy jaký, kdy byl natočen.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z nejkomplexnějších filmů, co znám, skvělý příběh, postavy, herci, hlášky, prostředí a samotný Tarantino dělají z tohoto filmu nesmrtelný kult, který Quentin už bude těžko překovánvat

Zjizvená tvář (1983)

Ačkoli má Al Pacino na svém kontě spoustu nezapomenutelných rolí, pro mme navždy zůstane Tonym Montanou, dokonalé ztotožnění se s postavou, Miami, drogy, 80s, brutalita a závěrečná scéna dělají z tohoto filmu legendární dílo

Predátor (1987)

Arnold vs. Predátor, vetřelců netřeba. Ti dva si vystačí sami.

Rambo: První krev (1982)

John Rambo se vrací z Vietnamu domů, ale zjišťuje, že se stal cizincem ve vlastní zemi Když ho maloměstský šerif bezdůvodně zatkne, rozpoutá John vlastní válku v místních lesích... První díl legendárního bijce komunistů je značně odlišný od svých dalších pokračování, celý příběh je komornější, odehrává se na "domácí" půdě, Rambo prakticky nikoho nezabije a celé vyznění filmu je odlišné, až by se dalo říct, že jde o protiválečný film, protože ukazuje co z Johna udělala armáda a válka... Sly hraje dobře, role mu sedí, ovšem pro mne osobně se stal nejvíc zapamatovatelnou postavou šerif Teasle v podání Briana Dennehua, takového hajzlíka, aby člověk pohledal, Ted Kotcheff ještě v té době uměl dobře režírovat, díky tomu vdechnul život jedné z nejznámějších postav v dějinách filmu...