RoboCop (1987)

Brutalita Paulu Verhoevenovi rozhodně není cizí a vidět to můžeme i v tomto dnes už "klasickém" filmu Robocop, příběh poldy Murphyho, který je zavražděn a poté znovu oživen jako kyborg, proto aby bojoval se zákonem, je násilný, drsný a vtipný a tak by to mělo být. Plus výborný Ronny Cox jako hlavní záporák (obdobnou roli si střihne o 3 roky později v Total Recall) a vtipné reklamy ať už na auto nebo na společenskou hru zaručeně pobaví.

Profesionál (2001)

Rok 2001 byl důležitým milníkem v kariéře Stevena Seagala, jednak oslavil padesátku, ale taky natočil dva filmy, které ukázaly dvě tváře jeho tvorby, první byl Lovec policajtů, vysokorozpočtový akčňák u něhož uznale pokyvovali hlavou nejen jeho fanoušci, ale i fanoušci akčních filmů obecně, z dnešního pohledu tento film uzavírá etapu Stevena jako komerčně úspěšné hvězdy, ten druhý - Profesionál, ukázal, kam se jeho kroky budou ubírat, do béčkových vod a zaprášených stojanů ve videopůjčovnách, Profesionál není špatný film, ale je prostě tak béčkový až to bolí, pod taktovkou béčkového režiséra (Albert Pyun) se nám představuje příběh detektiva Raye Netlesse (Tom Sizemore), který přišel jak o rodinu, tak i o parťáka, jak se snaží dostat za mříže bombového teroristu Alexe Swana (Dennis Hopper), který ohrožuje celé San Francisco svými výbuchy, na to ale není sám, je tady ještě mentorský vedoucí "Bomb squad" Frank Glass (Steven Seagal), do toho ještě přimíchejte sexy teroristku (Jaime Pressly), nafoukaného poldu (Peter Greene), neschopného šéfa (Joe Spano), okořeňte asijskými moudry, banálními dialogy, klasickým příběhem a povařte, jo a nezampomeňtě přida ještě Ice-T, chvilku povařte a máme tady béčkový guláš, který nemusí chutnat každému, ale ten, kdo ho má rád, si na něm v rámci možností pochutná...

Kung Fu Panda (2008)

Tak tenhle výlet do Číny plné zvířátek ovládajících kung-fu si nechám líbit. Po vzoru filmů Bruceho Lee nebo Jackieho Chana, je nám servírován typicky jednoduchý příběh, kde se nemotorný panda Po stane vyvoleným dračím bojovníkem, který musí čelit obávanému Tai Lungovi. Musím konstatovat, že je to jeden z nejkrásněji provedených animáků, jaké jsem viděl, krásné prostředí, barvy, hudba a hlavní postavy jsou záruky kvalitní podívané

Patriot (1998)

Steven Seagal hraje špičkového imunologa, který žije v Montaně jako obyčejný kovbojský doktor, jenž musí najít protilék na virus vypuštěný militantními americkými "patrioty", největším problémem tohoto akčního filmu je to, že tam prakticky žádná akce není a když už je, tak netrvá déle než 10 vteřin, jde o první Stevenův opravdový neúspěch, nedostatek akce a slabý příběh nespasí ani pěkná montanská příroda a líbivá hudba,

Tajný agent Jack T. (1997)

Labutí píseň klasických seagalovek, Steven jako agent federální agentury PETA vyšetřuje znečišťování přírody v jednom Kentuckém zapadákově, námětově je film nejvíc podobný Aljašce v plamenech, opět se jedná o eko-thriller, což mi osobně vůbec nevadí, Steven vypadá dobře, má cool kabáty, umí hrát na kytaru a film stále umí nabídnout kvalitní herecké obsazení (Stephen Lang, Kris Kristofferson, Harry Dean Stanton) a povedený soundtrack. Což už je horší je, že ubylo bitek i povedených chvatů a příběh obsahuje několik klasických klišé, ale oproti pozdějším Stevenovým filmům, jde pořád o kvalitní film, na který se v sobotu večer klidně zase kouknu.

Železný Schwarzenegger (1977)

kvalitně natočený dokument o dvou nejznámějších kulturistických soutěžích, které existují Mr. Universe a Mr. Olympia v roce 1975, Český název jasně odkazuje na Arnieho, který je tady hlavní hvězdou, ale během těch 80ti minut se zde objeví i další tehdejší hvězdy, jako Lou Ferrigno, Franco Columbu, Ken Waller, Mike Katz a nebo Serge Nubret, tedy jména, která jsou dnes legendární, takže pro fanoušky Arnolda nebo kulturistiky povinnost, ostatním film nabídne neotřelý pohled do zákulisí kulturistických soutěží.

M*A*S*H (1970)

Tento výlet do Koreje nebyl vůbec špatný, Je na místě podotknout, že tento film se od stejného seriálu trochu odlišuje, vtipy u kterých byste se zalykaly smíchy tady nehledejte, spíš se budete jen usmívat a vzpomínat na serálový MASH, který přece jenom tento film překonává, známé prostředí se zde snoubí se známými i neznámým postavami, které jsou víceméně přesně takové jaké si je pamatujem ze seriálu (největší změny asi dosáhla postava Franka Burnse, za což autorům seriálu děkuju), celkově je tento film přijemný na večer, kdy nevíte co si pustit, tak sáhněto po tomto dílku, o bláznivých doktorech kdesi v Koreji

Tři dny Kondora (1975)

Třetí filmové spojení Roberta Redforda a režiséra Sydneho Pollacka přináší napínavý snímek z prostředí CIA. Robert Redford v roli Josepha "Kondora" Turnera hraje na vybornou, jeho postava vyzařuje tu správnou dávku paranoi a bezmoci, což je pochopitelné, když po vás jdou zabíjaci CIA, potěší rovněž postava najemného vraha v podání Maxe von Sydowa.

Strážci - Watchmen (2009)

Tak trochu "jiný" film o superhrdinech, který boří zaběhnuté mýty o comicsových klaďasech, Snyder svůj film oblékl do působivého vizuálu, který věrně odráži alternativní minulost světa na pokraji jaderné války, herci, ačkoli moc profláklých tvaří tady nenajdete, odvádějí svoji práci dobře. Velká část filmů se odehrává ve flashbacích, ale lze se v nich dobře orientovat. Dokonce se zde dočkáme takové lahůdky jako je flashback ve flashbacku. A jako každý správný film vás nejen pobaví, ale také přinusí se zamyslet...

Den Šakala (1973)

Skvělé, skoro doslovné převedení výborné předlohy pana Forsytha, životní role jak pro Edwarda Foxe, tak pro Michaela Lonsdalea, nutnost pro všechny příznivce kvalitních politických thrillerů.