• Krátkometrážní

Dark - Season 1 (2017) (série)

První série mě celkem nadchla, tak snad to tvůrci nepokazí ani v budoucnu. Tenhle typ zvratových seriálu mám moc ráda. Víc než Stranger Things jsem v tom viděla Twin Peaks nebo Wayward Pines....Moc se mi líbila atmosféra celého městečka a prolínání postav jednotlivými časovými linkami.

Utopia (2013) (seriál)

Britské seriály celkem můžu, ale u Utopie mi chvíli trvalo, než mě pořádně chytla. Bavili mě oba zabijáci, hlavně postava Arbyho a její postupný vývoj v rámci seriálu. Některé scény jsou hodně silné, za mě hlavně ke konci druhé série. Na druhou stranu mi byla nesympatická Jessica Hyde.

Jesus Christ Superstar Live (2018) (divadelní záznam)

Ježíš je jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů. Některé scény byly vizuálně skvělé. Po pěvecké stránce to bylo taky celkem dobré, nejvíc se mi líbila Máří Magdaléna, Jidáš a Alice Cooper jako Herodes.... Nicméně nemůžu si pomoct, ale když se řekne Ježíš, tak pořád vidím před očima verzi z roku 1973, která mě chytla za srdce mnohem víc.

Američtí bohové - Série 3 (2021) (série)

Postava Cordélie a linka s Demeter byla fajn. Lakeside mě celkem zklamalo a otázkou zůstává, jestli přijde finální série nebo konec zůstane oproti knize otevřený...3,5 *

Vyměřený čas (2011)

První půlka filmu mě hodně bavila, ať už nastavenými pravidly nebo zajímavou dějovou linkou. Z druhou polovinou to bylo horší, ale pořád to zachraňovali skvělý herci (Cillian Murphy naprosto úžasný)... Celkově mi víc sedla předchozí Gattaca.

Chlast (2020)

Chlast není špatný film, ale s Rodinnou oslavou a Honem se nedá srovnat. Mads Mikkelsen byl jako vždy skvělý, ale unaveného a nudného učitele na začátku filmu, jsem mu moc nevěřila...3,5 *

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Pohádky Toma Moora mám moc ráda, ale Brendan a tajemství Kellsu mi moc nesedl. Nevím jestli to bylo prostředím středověku nebo celkovým příběhem, ale za celý film jsem si nedokázala vybudovat vztah k postavám...3,5 *

Morava, krásná zem III (2019)

Viděno jako celá trilogie. Moc mě nenapadá, jak vlastně Moravu hodnotit. Některé scény jsou geniální, líbil se mi nápad s AZ kvízem, zombies a ďáblovy kissáci. U některých jsem naopak uvažovala, proč jsem to vlastně ještě nevypnula (v podstatě celý první díl).

Vlkochodci (2020)

Keltskou/irskou mytologii mám moc ráda a Tomm Moore patří k mým oblíbeným režisérům/animátorům. Vizuálně se mi víc líbila předchozí Píseň moře. Nicméně vlkochodci mají silnější příběh a krásná byla i samotná myšlenka vlčic noci.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Nemůžu si pomoct, ale kdykoliv někde vidím Audrey Tatou automaticky mi naskočí v hlavě Amélie. Proto jsem neměla moc velké očekávání, spíše milou oddechovku na večer. Moc se mi líbil dvojí pohled obou postav a střih některých záběrů, místy mě až mrazilo.