Skyfall (2012)

Co si budeme povídat, nejlepší z týhle bondovky je intro, zakončený hezkejma titulkama a skvělým theme songem od Adele. Bond (po boku s výborným potížistou Bardemem) prostě není schopnej zachránit úplně všechno, včetně scénáře tohohle akčňáku.

Instantní smích (1979) (TV film)

Pravděpodobně by moje hodnocení bylo alespoň o hvězdičku vyšší, nebejt toho, že jsem většinu gagů viděl v později natočeným Beanovi... a tam už taky byly dotažený k dokonalosti.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Ale jo, až se mi chce říct, že to za to stálo, všechno tohle absolvovat. (No, pustit si znovu tři prostřední díly, asi bych si za to tvrzení dal facku, ale...) Velký překvápko! Docela svižný dílko, Jacob a Bella snesitelní, proti příběhu nic nemám a romanťáren tentokrát tak akorát. Kazily to jen slabší triky, Edward se svejma ichtylníma ksichtama a pár trapnejch situací a dialogů. Možná jsem samým překvapením přihodil hvězdičku navíc, ale nevadí, aspoň to trochu vyváží to umělý podhodnocování haterů týhle série. (Proč na to vlastně choděj?)

We Shoot with Love (2009)

Pulse beat (Valent) ***** / Boo (Janák) *** / For Elise (Bařina) *** / Auteur (Balog) ***** / Last man driving (Lauf) ****

Nebe nad Berlínem (1987)

Mein Gott, to ale byla nuda! Můj oblíbenec Wenders mě tentokrát div neuspal - prvních 100 minut čtení hlubokejch myšlenek jednoho většího berlínskýho zoufalce než druhýho mi dneska prostě nějak nesedlo. Nebudu nic předstírat, kdyby se to v závěru nezačalo trochu hejbat, odpadnul bych. Ještě mě občas z letargie vytrhla zajímavá kamera, když už nezabíraly ani vsuvky s Cavem, ale jinak zlatej Cage s Meg Ryan pro nenáročný! I ten konec měli lepší. Tohle šlo úplně mimo mě. (Jo a taky jsem se musel celkem divit, jak je možný, že mají tam nahoře tak mizerný dentisty. Damiel měl příšerně udělanej umělej chrup a u anděla mi takový věci opravdu vadí.)

Lidská stonožka (2009)

První půlhodina fajn. Pak bohužel stupidita střídala stupiditu ("útěk", detektivové), občas ještě problesknul nějakej vtípek (dochtor byl výbornej), ale závěr to dorazil. Škoda. Holky si ale v každym případě výlet do Evropy hezky užily.

Tetsuo (1989)

Totální uši rvoucí a oči ruku v ruce s duší znepokojující úchylárna, připomínající jakýsi amatérský funny počin nějakejch japonskejch Einstürzende Neubauten, zfetovanejch víc než obvykle. Chvílemi mi to připomínalo tvorbu Troma Entertainment, ovšem bez vtipnejch momentů a s určitě hlubším podtextem, což ocení zejména nadstandardní přemýšlivci. Kromě nadějně vypadajícího začátku oceňuju nezapomenutelnost. Ovšem jestli je to zapamatování hodný dílo, toť otázka.

Rocker (2008)

Panejo, melounek Kelly nám pěkně zestárla - čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy! Hvězdičku navíc za Wilsona, on umí bejt fakt komickej... kokot. :-)