Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Já nevím, začínám si myslet, že všichni horroroví filmaři jsou snad dementní. Proč se u takhle dobře natočenýho kousku nevyhnout těm nelogičnostem? Ty, kterejm jsem se musel smát během skoro celýho filmu, vysvětluje finální "odhalení", ale proč ty další, v samým závěru? Ovšem když tohle přehlídnu, tak není moc co vyčítat. Jo a bacha, je tam dost hnusáren.

Čintamani & podvodník (1964)

Velice milý, pozapomenutý překvapení. První povídka (čistejch pět hvězdiček) je prostě dokonalá, geniální po všech stránkách, obsahem počínaje, hereckejma výkonama a filmařinou (obzvlášť povedená kamera) konče. Druhá povídka (slabší čtyři hvězdičky) trochu pokulhává za první, nemá zdaleka ten šmrnc, ale se vstupem sňatkovýho podvodníka Sováka do děje se všechno razantně lepší. Matematika nematematika, dávám za pět, Čintamani si to prostě zaslouží. Tohle si nenechte při první příležitosti ujít!

Moscou sous la neige (1908)

Určitě je zajímavý vidět jak vypadaly ulice Moskvy v zimě roku 1908 a vypleskaný tváře občanů, když jsou natáčený kamerou, jinak je to ale vlastně dokument o ničem.

Nouzový východ (2008)

Ježiši, to bylo příšerný. Fakt strašný. Litoval jsem a současně pohrdal snad úplně každou postavou ve filmu, avšak zároveň jsem je i chápal. Manželství hlavních hrdinů k zbláznění. Takovej je někdy život, ovšem většinou se málokdo rozhodne proti tomu vzbouřit, navíc ve finále takhle zoufale idiotsky. P.S. Fantastická Winsletka.

Drtivka - Top Town (1976) (pořad)

Kolik takovejch karambolovejch soutěží s "vtipným" zvukovým doprovodem existuje? Předpokládám, že každej světovej stát má svou a český televize postupně všechny odvysílaj.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Co slovo, záběr nebo situace, to klišé a kýč se špetkou vtipu, parodie a nadsázky. Mix (nejen) Star Wars, Spidermana a třeba Barbara Conana. No a teď, když jste si to přečetli, tomu zkuste odolat...

(K)lamač srdcí (2010)

Hlavně v závěru je to klasicky se vyvíjející romanťárna, ale já mám tu výhodu, že náladu mrknout se na romantickej film dostanu párkrát do roka, takže jasnou předvídatelnost, která je u typu těchto filmů prakticky pravidlem, jsem skousnul a vadilo mi vlastně jen to, že Vanessa, jedna z mejch dětskejch lásek, v některejch záběrech vypadala jak smrtka. Ty děti jí asi dávají zabrat... Duris podal velice slušnej výkon (včetně hříšně tanečního), společně s jeho filmovou sestrou a hlavně jejím chotěm pěkně pobavili a celý je to takový příjemný. Silný tři hvězdy.

Vanishing Point (1971)

Děj tak jednoduchej, jak jen si dovedete představit, ale... je to jízda!

V moci ďábla (2005)

Docela nášup. Soudní líčení prošpikovaný parádními horrorovými vstupy. A podle skutečný události, to žeru! Jennifer Carpenter je s tím svým tak nějak pokrouceným ksichtíkem přímo stvořena hrát holky posedlý čímkoliv. Slabších pět nebo silnější čtyři? Vzhledem k docela příšerný kvalitě horrorů posledních let si tohle rozhodně zaslouží spíš ten plnej počet.

Melancholie (2011)

Trošku mě rozladil už začátek filmu, kterej je naprosto stejnej jako v předchozím Antikristu. Nádherný obrázky. Ale co dál? Žádná sláva. Nicméně je to velice originální ztvárnění katastrofickýho filmu. Mimo nahatý Kirsten (díky Larsi, byl jsem na ní zvědavej už od Spidermana) se mi líbil Udo Kier ("Nebudu se na ni už dívat, zkazila mi svatbu"), no a ty obrázky. Ty krásný obrázky a navodit správnou atmosféru, to Trier umí.