Vlk z Wall Street (2013)

Áno, dobre sa na to pozerá (vrátane M. Robbie), má to napriek 3 hodinám spád a hlavne, DiCaprio si v rebríčku herectva ulietava kdesi 2-3 poschodia nad ostatnými. Napriek tomu, som mal pocit, že je to celé len také pozlátko, ktoré zďaleka neukazuje celého Belforta.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Legenda!

Kopačky (2008)

Nie že by som sa rád nevybral na Havaj s J. Segelom a ešte viac s K. Bell, no trápnych, resp. rádobyvtipných situácii bolo viac ako podarených vtipov. A to, najmä pri komédii, nie je dobré. 2,5*

Motýlek (1973)

Steve McQueen a jeho túžba po slobode je pre mňa silným motívom kultového filmu založeného na skutočnom príbehu.

Prázdniny v Římě (1953)

Reklama na Rím par excellence. Keby dnes niekto natočil takýto film, neviem, či by tu mal také vysoké hodnotenia. Skvelé na ňom však je, že aj po vyše 60 rokoch je stále rovnako pozerateľný mu pridáva body navyše.

Kauza Cervanová (2013)

Nuž, nebudem tu riešiť, kto, či alebo ako veľmi je vinný, obávam sa, že pravdu sa tak skoro nedozvieme. Avšak ja som veril, že po tomto filme k nej budem predsa len aspoň o malý krok bližšie. To sa nestalo, nedozvedel som sa ani jedinú novú informáciu, ktorá by pred tým nebola v médiách. Naopak, mnohé, ktoré sa do (žiaľ, neobjektívneho) režisérovho videnia pravdy nehodili, v ňom chýbali. Vážim si dokumenty, ktoré predostrú fakty a nechajú diváka, nech si urobí názor sám. Tento dokument iba zapadol do propagandy Š. Hríba a spol. A to je škoda. (Tým nechcem povedať, že odsúdení sú vinní.) 2.5*

Kandidát (2013)

Vždy sa dá niečo doplniť, či vylepšiť. Ale ja som sa na tomto filme bavil tak ako pri filme zo strednej Európy už dávno nie. 4,5*

Vysoká hra patriotů (1992)

Takto si predstavujem typický priemerný americký akčný film na večer pred televízorom. Nič viac, nič menej. Na môj vkus príliš povrchné.

Good bye, Lenin! (2003)

Dostal som presne to, čo som očakával.:) Možno to v istých veciach, čo sa fórikov týka, mohlo zájsť o niečo ďalej, no inak je to za 4,5*.