Tygr - špionáž v džungli (2008) (seriál)

Určitě dech beroucí záběry, které nikde jinde neuvidíte, za ty musím opravdu pochválit. Autoři se snaží vyprávět příběh 4 tygrů od jejich narození po dospělost. Nevídané záběry mají díky tomu, že filmují v rezervaci na relativně malé ploše 25km čtverečních. Problém vidím, že ty tygři se v té rezervaci mají jako liška v kurníku. Za přirozeného nepřítele tam mají jen levharty, kterých je sice mnohem více než tygru, ale než riskovat potyčku s tygřicí, to si raději najdou snadnější oběť v podobě sambara, kteří tam slouží vyloženě jako hostina pro tygry a levharty.

Život v divočině (2000) (seriál)

Nic moc nového jsem se nedozvěděl, výklad komentátora působí dost obecně. Přišlo mi to, že filmaři přijeli do Jižní Ameriky, natočili hromadu materiálu a sestříhali. Následně popíšou o jaké zvíře se jedna čím se živí a co zrovna provádí, střih a hned další podivuhodné zvíře a tak to jde dal a dal. Chápu, že tam žije nejvíce druhů zvířat na světě a popsat jen zlomek by zabral na několika týdenní dokument, ale strašně mi chybí dlouhodobě sledovaní zvířat a vykládat jejich činnosti z dlouhodobého hlediska. Na dokumenty od Davida Attenborougha, to nemá.

Sanctum (2011)

Je to opravdu tak špatné jak tady většina píše, jsem si celou dobu přál ať už konečně všichni chcípnou, ať se mohu podívat na jiný film.

Správci osudu (2011)

Nejsem z filmu zklamán ani kdovíjak nadšen. Rychle přemísťovaní pomocí otvíraní dveří mi přišlo jako z matrixu a vlastně jsem celou dobu čekal, že předseda bude Neo a na hlavního hrdinu po odhalení vytáhne svoje kung-fu :) Celé to působí tak nějak divně. Nechtějí, aby byli spolu, tak dělají všechno proto, aby nebyli a na konci filmu si řeknou kašlem na to, raději přepíšeme osud. Tak k čemu tam pak pánové v klobouku jsou když evidentně nic neřídí ?

Grotesque (2009) odpad!

Nechutné, jak tohle mohl někdo natočit. Tohle není film, jen čisté brutální násilí, nedoporučuji se na to dívat.

Temná krajina (2009)

Film, který měl být mou odměnou za rok 2010, špatný vtip ? První polovina filmu je jako by jste se bavili se svým protějškem o zcela běžných věcech. Následuje 1/3 filmu, kdy se bavíte co jste tu noc zažili a zbytek filmu je docela zajímavých. Zcela výjimečně připočtu k hodnocení i záplavu dobrých ukázek před filmem v kině.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Seriál (1 serie) nesoucí se na vlnách nadprůměrnosti, který těží na realných základech a ukazuje nám jak to vypadalo v Americe v roce 1919 do března 1921. Na 5 hvězd to zatím není, dám je v případě, kdy seriál bude prokračovat a ukáže nám všech 14 let prohibice v Americe.

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Už pro mě prostředí v kterém se film odehráva není překvapujicí jako u jedničky. U prvního dílu jsem se bavil o chloupek více, škoda.

Pád do ticha (2003)

Není to film ani dokument. Dva horolezci, každý sám za sebe vypráví největší příběh svého života. Problém je, že na začátku příběhu, aniž by se zatím cokoliv významného stalo, už víte, že se něco podělá, ale máte jistotu, že to oba dva přežijí. Ze začátku jsem čekal na to co se podělá a pak jsem koukal, jak to přežijí a to mi moc zábavné nepřišlo.

Opravdová kuráž (2010)

Nominace na nejlepší film roku, to se hned pozná kvalita. Chudák 14náctiletá holka táhne pevně otěže po celou dobu. Tohle už nemá se stíháním kriminálníka nic společného. Není to nic víc než opilecký výlet.