• Krátkometrážní

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

8-bitová komiksová romantická podívaná .. ehm? Tenhle nápad se musel zrodit v hlavě nějakýho šílenýho nerda po celodenním maratónu v paření fuck-mana (teda pac-mana) na herním automatu s dvoukorunou v kapse .. takže LEVEL UP pro Edgara Wrighta za to, že jsem se smíchy málem pomočil (ale vy si kdyby něco myslete, že jsem zmoknul : )

Stormbreaker (2006)

007 .. tolik minut (plus mínus) si užil Ewan McGregor na plátně .. a přesně tolik minut se ten film dá vydržet, protože pak už následuje jen mdlá akce jak vystřižená z bravíčkového fotorománu s absolutně nesympatickým floutkem ..

Co jsem komu udělala? (1984)

Almodóvarův absurdní svět s pro něj tak typickými pokřivenými postavami, ve kterém je možné nechat bez jediného mrknutí oka své dítě adoptovat vilným zubařem anebo si nechat vytapetovat kuchyň jen pohledem ..

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Návrat temnoty v začouzeném městečku. Jak se na pokračování sluší tak řetězy víc řinčí, příšery vypadají bizarněji a Pyramid head je zpět, jen se překvapivě trošku víc kamarádí. Filmová jednička byl velmi zdařilý mix toho, co se událo v prvních dvou dílech gamesky od Konami, bylo tedy logické, že autorům nezbývalo než hrábnout po herním světě z trojky. Bohužel tam (takže ani na plátně) se příběh moc nerozvinul dál a jen se recykluje děj předchozí v novém hávu, přesto je pořád čeho se bát v alternativním světě, kde bych se nikdy ocitnout nechtěl ..

Trans (2013)

Hypnotické dávkování barev, hypermodernosti, bolesti, jiskření a vzpomínání s bonusem navíc v podobě vyholeného klínu Rosarie Dawson ..

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Legendární komiksová čtyřka vtrhla do světa filmu .. a hned do toho ve 3D (já to ale viděl placatě). Do vínku dostala vcelku příjemnou grafiku a hravou Soukupovu hudbu, ovšem také dost nudný, zašmodrchaný a hodně natahovaný příběh, který by neobstál ani na stránkách stejnojmenného časopisu.

V hlavní roli já (2008)

Komedie, ve které se sice dá o mrtvoly i zoufalce zakopávat, ovšem toho humoru, natož černého, je tam neskutečně málo .. a to je v případě přítomnosti Dylana Morana až neskutečná škoda.

Báječný Fantozzi (1986)

Paola Villaggia si snad nelze představit jinak než jako Fantozziho. A on to nejspíš vidí stejně, protože na všechny nabídky, kde se má vyskytnout tahle postava, přitakává a určitě přitom ještě úlisně vyplazuje i ten svůj jazyk, jak má ve zvyku. Superúčetní sice není celistvý film, spíše jen hromada úsměvných či trapných skečů postupujících časem od pravěku až někam do vzdálené budoucnosti, ale když už to ty penízky sype a někomu se to líbí, tak proč ne ..

Tísňová linka (2013)

Dobrý den, tady Vladimír Čech z pořadu Chcete být milionářem. Dovolali jsme se správně na linku 911? Pomoc by od vás potřebovala jedna nesympatická vyplašená blondýnka. / A ku*va! Hele, tady Berry, teda Jordan. Jsem trošku ve stresu, ale OK. Vo co gou? / Ahoj, tady Casey. Potřebovala bych vědět, jestli mě ten roztomilej pán, co mě právě unesl, za Á vykuchá, za Bé vopíchá, za Cé sveze domů nebo za Dé všechno dohromady? A máme na odpověď jen hoďku a půl, tak si prosím tě pospěš. / Klid, Casey, bude to trošku nervák, ale my už se k té odpovědi s pomocí nějakých záchytných bodů a hromadou náhod určitě prokoušeme. Jo, a ve finále jedeme na půl ; )

Pád Bílého domu (2013)

Sobotní večer, tedy ideální příležitost popít a pustit si k tomu nějakou peachovinu. A ejhle, povedlo se (oboje : ) Tipuju, že scénář k tomuhle filmu nebylo potřeba nijak složitě vymýšlet, možná jen stačilo uplatit někoho vlivného z lidí, kteří mají na starosti obranu Bílého domu, protože tohle vypadá jako jedno z těch nejnaivnějších cvičení v případě teroristického útoku na tuto budovu. Ale čert to vem, mé alkoholem zmatené buňky neprohlédly, že se až k prezidentovi dostal nejhledanější terorista světa, že se kódy k čemukoliv důležitému nemění ani po roce a půl nebo že si v nejvypjatější chvíli poručil Morgan Freeman pořádné kafe s umělým sladidlem. Tenhle film je prostě patos na entou a výplach mozku zároveň, naštěstí s pořádným mothefuckerem jménem Gerard Butler, kopírákem to jistého Bruce Willise z úplně jiné Smrtonosné pasti ..