Trable v ráji (2009)

Hezká představa, že by šlo všechno takhle snadno napravit. Neurazí, ani nenadchne. Zábava na nedělní televizní večer jako dělaná. Do kina ale nic moc.

Ledové království (2013)

Bylo to fajnové, mělo to krásný vizuál, a i přes svůj název to bylo tak hřejivé. Nejen láska hřeje, zahřát dokáže i příběh téhle ledové princezny a její milé sestry.

Na vlásku (2010)

Takhle si představuju animovanou princeznovskou pohádku a směr, kterého se má studio Walt Disney držet. Kromě klasického příběhu je tu pár překvapení, mnoho povedených fórků, roztomilé zvížátko a okouzlující hlavní hrdinové. Hltala jsem každou minutu a málem vynechala Štědrovečerní večeři.

Holka z města (2009)

Studené a nepříliš originální, přesto mě to pobavilo a nebylo nic, co bych na filmu vysloveně pohanila. Užila jsem si klasický příběh v novém kabátku, jen to není něco, co si budu ráda opakovaně pouštět.

Hezké vstávání (2010)

Hodně příjemný kousek, který dokáže nejen pobavit, ale i trochu zahřát na duši, malinko možná i namotivovat, že tvrdá práce se občas vyplatí a že občas tak nezáleží tolik na kariéře, jako na kolektivu, kolem vás.

Drsňačky (2013)

Tak hrozně uječené ... připomíná mi to klasické americké komedie, kdy je jedním z parťáků afroameričan, podobné jednání ale u bílých holek není na místě a působí mimo mísu. Podle traileru jsem se na film velmi těšila, nakonec jsem se ale tak úplně nebavila.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Docela jsem se nasmála. Mužský egoismus a nepochopení ženské mentality je posazeno do prostředí zprávařů, kde není místo pro ženy a z počátku jde o vysloveně chlapskou práci. Důkazem toho jsou bitky zprávařů horší než války drogové mafie. Komedie je příjemná i vtipná ... jen nějak nemám pocit, že bych ji chtěla vidět znovu.

Pád Bílého domu (2013)

Nebylo to špatné, jen šíleně nereálné a hrozně zdlouhavé a překombinované. Na druhou stranu to bylo místy celkem zábavné a role byla pro Gerarda Butlera přesně ušita. Pro mě něco mezi 2 a 3. Kdybych si ale někdy chtěla znova pustit podobný film, pustím si raději po 50té Smrtonosnou past.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Něco tak brutálního jsem snad nikdy neviděla. Mohu jen doufat, že vše bylo dotaženo do filmařských extrémů, ptž se mi nechce věřit, že by to někde takto fungovalo. Navíc ta hloupost jet do válečné zóny jen s biblí a odmítat zabíjení zní také až přespříliš fanaticky, ale nesledujeme dokument, nemusí být vše logické. A tak se mi nakonec 4tý Rambo líbil ze všech dílů nejvíce a zároveň nejméně, co se krvavosti týče (mám slabý žaludek). Ale Rambovy pohnutky, jeho minimalistický projev a přesto tak velká duše....a ta krajina, kterou úchvatně zachytila skvěle zvládnutá kamera. Zkrátka skvělá volba prostředí i tématu na velký návrat. Povedl se.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Bezzubá babička, která je pomatená, ale na závěr geniální? Tak to neberu ani u oddychové dětské podívané. Grafika pěkná, Diegova linie fajn. Nic víc.