Kamarád taky rád (2011)

I přes milionkrát ohrané téma a nereálnost celé myšlenky je pro mě verze s Justinem Timberlakem a Milou Kunis velkým překvapením. Najít v celé situaci humor a nadhled pomáhají skvělé vedlejší postavy. Celý příběh vyznívá i docela přirozeně, oproti tomu vyznívají jako nucené okolní příhody a milión drobností, které jsou přisuzovány hlavním hrdinům ... kýchání, koktání, špatné počty, mrkání při sprosté mluvě atd. A psychicky v háji si také představuji trochu jinak ... Za první půlku ovšem musím ty 4hvězdičkyy nechat. Tolik milých žertíků a přirozenosti na jedné hromadě. Perfektní. I zvážnění je docela fajn a rozdíl mezi sexem a milováním je vykreslen výborně. Třeba něco z toho štěstí a z té lásky ulpí i na nás. Co na tom, že celá filosofie kamarádů s benefity v reálu většinou nefunguje. Tohle nemá být inspirace, je to pohádka, i bláznivé lidi a snílky může potkat štěstí.

Vampire Academy (2014)

Je jasné, že kouzlo knihy se na plátno převést nepodařilo, ale i přes brutálně zanedbanou reklamní kampaň a zmršenou zelenorůžovou propagaci tohle je jedna z těch povedenějších young adult knižních adaptací. Za průměrně dobré hodnocení tento film vděčí hlavně úžasnému humoru, lehkosti, s jakou je podán středoškolský upíří život a celý fantasy svět, a také úžasné Zoey Deutch (dhampýrka Rose). Rozhodně bych hned šla do kina znovu. (Hodnotím až teď, jelikož ještě 14dní po předpremiéře v kině Atlas se nedalo hodnotit.)

Rambo: První krev (1982)

I po těch letech na mě tenhle příběh stále působí. Už ne tak intenzivně, ale přeci jen silně.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nádherní obří roboti a ty efekty. Nádhera. Bohužel okolní dojem trochu pokulhává. Větší sžití s příběhem mám u podobných anime filmů.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Takové pohlazení na duši. Pěkný příběh, zábavný, romantický i motivační. A kdo jiný by mohl říkat tak duchaplné věty o smyslu života než Sean Penn. Škoda jen, že nic nevyčnívá a neřadí se do škatulky "nezapomenutelné", to jediné chybí k plnému počtu. Celkově ale všechno ladí, hřeje a báječná volba hudby zní v uších ještě dlouho po skončení filmu.

Babovřesky (2013)

Souhlasím s uživatelem B!shop. Neviděla bych to tak tragicky. Už z upoutávek bylo jasné, že tohle není film, který bych chtěla vidět. Z místních komentářů se mi chtělo už předem z filmu zvracet. Ale nikdy mě nepřestane překvapovat, kolik špíny je možné nakydat. Troška nikdy nebyl režisér nedozírných kvalit a stále dokola točí variace na Slunce seno. Žádný děj to nemělo už tehdy, nevím, co čekáte, že se změní dnes? Opět bez děje, jen uměle vytvořená jakás takás zápletka s tajným dědictvím. Tentokrát nevytryskne modrý pramen, ani zázračně nestoupne inteligence místních obyvatel. A tak je tu opět variace na život na malé vesnici plný drbů, předsudků a závisti. Užijeme si opět trochu strašení dvou bláznivých dědků a sem tam i trochu humoru. Takže chápu všeobecnou oblibu filmu u starší generace, chtějí vypnout a užít si trochu i třeba laciného humoru. My máme rádi něco chytřejšího, můžeme si vybírat a díky internetu vždy najdeme moudřejší a hladivý humor. Kydat špínu na jednoduchou zábavu tohoto typu ale nebudu. Líbilo se mi, jak pan starosta vždy zaparkovat pod drátem, protože proč on by měl ustupovat holubům. Líbilo se mi, jak představa romantiky k narozeninám jsou svíčky v dortu. A pobavil mě i vztah drben a církve, zavržení božího odpuštění a další kontrasty mezi tím, co hlásáme a jak se chováme. Škoda tak dlouhé stopáže, absence děje a pár fórů přes čáru, protože jinak by to byla docela dobrá komedie.

Barva noci (1994)

Pokaždý zapomenu, jak to dopadne a pokaždé jsem překvapená. :)

Iron Man 3 (2013)

Nějak nesdílím všeobecné nadšení. Film přináší hned několik nových pohledů na namachrovaného Tonyho Starka. Už je hodnější, věrný jedné ženě, má noční můry a zlé sny. Navíc se dokáže rvát i bez železných obleků a je najednou mnohem věrohodnější, lidštější a stává se pro mě tím pravým hrdinou. Za to všehno dávám plus. Proti polidštěnému Tonymu ale najednou stojí až nelidští mutanti s nadlidskou silou, téma genetického inženýrství jako zbraně a do toho je mixnuté využívání strachu z terorismu. Hmmm. Dobrá, to by šlo nějak zkousnut, ale plivání ohně a další fígle jsou trochu moc. Do toho několik železných obleků vhodných pro vánoční ohňostroje a happy end na závěr, kde se i případné obtíže do budoucna vyřeší? Tak nějak nevím. Rozhoduji se mezi geniálním tahem a překombinovanou blbostí.

Tři do tanga (1999)

Komedie postavená na nedorozuměních o orientaci, která není na první pohled nic převratného. Ale po letech, když ji opět opakují v TV a vy se nemůžete odtrhnout, těšíte se na další variaci na mladého Chandlera, pak teprve dokážete ocenit, jak osvěžující je úsměv, který vám dokáží vykouzlit na tváři některé scény.

Špinavý trik (2013)

Dlouho jsem s hodnocením váhala, ale tady je, téměř po 2 týdnech návštěvy kina. Kromě retro prostředí jsem měla stále dojem, že se dívám i na retro styl vyprávění. Od kamery, po střih, přes gradaci vyprávění, už jsme prostě zvyklí na promyšlenější a hravější kousky. Tohle retro ale pasuje do doby, kdy si nejste jisti, komu vlastně fandíte, protože každý je tak trochu parchant. A tak jsem přistoupila na tuhle hru, kdy Bale je prostě hajzl a nikoliv sympatický podfukář z Danyho parťáků. A i konec tomu odpovídá. Dobro nikdy tak úplně nezvítězí, ale je milé vidět začátky potlačování korupce, kdy se vězení ještě nevyhýbalo politikům. Není to oslava nechutného feťáka a děvkaře z Wall Street. Je to skvěle převyprávěný příběh, který mě nakonec docela dostal. Jenn, Amy a Bradley jsou bezkonkurenčně největší tahouni celého filmu.