Tři do páru (2004)

Vše vystihl Plangi. Prvních 60 minut filmu mě docela nadchlo. Pak to trochu pokulhává. Přesto je to pěkný náhled do podivného vztahu tří lidí.

Záhada diamantu (1998)

Ano, důkaz, že při nespavosti jste ochotni kouknout na cokoliv, co vám noční televizní vysílání nabízí. Měla jsem z toho stále pocit, že je to napsané podle předlohy Rosamundy Pilcher, jen je to zabalené do takového rádoby akčního kabátku. Ten kabátek je ale dost děravý, zaprášený a stářím se rozpadá. Když už jsem to dokoukala, ohodnotím, ale raději bych se lépe vyspala. 20%

Volver (2006)

Trochu jiný Almodóvar. Zdánlivě se neděje nic zvláštního, žádné předvídatelné klišé restaurace x mrtvola, žádné pronásledování policií a já nevím, co ještě. Přesto jsou osudy těchto žen zajímavé, dojemné a nezapomenutelné. Tohle je film s kouzelnou atmosférou, citlivou režií a úžasnou Penélope Cruz. 85%

Pitva mimozemšťana (2006)

Tak sem padne heslo z Akt X, jako ulité. Chci uvěřit. Místy zábavné, místy přehnané a často dost absurdní. Přesto jsem se často musela usmívat nad tím, co se stane, když někdo chce uvěřit. 80%

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Tahle akční komedie má hlavně pobavit a to se myslím místy daří dobře. Výborné obsazení, které mnohdy mile překvapí. Občas je nadhozen slušný fór a člověk se nenudí. A nechci prozrazovat nic z děje, ale Dwayne Johnson je tu v netipické roli k sežrání. A Anne je vážně kost.

Hranice smrti (2007)

Silný příběh, který opravdu VOLNĚ čerpá ze skutečných událostí. Tedy alespoň předpokládám, že jisté "náhody" jsou až příliš neuvěřitelné, aby to byla pravda. Nemám nic, proti úpravě reality, pokud je to ku prospěchu filmu. Téma je zajímavé, bohužel je podané pro mě trochu vlažně a navíc mi Jennifer do hlavní role moc nesedla. Také mě trochu rozčilovaly jisté skutečnosti, které mi snižovaly věrohodný dojem z filmu. Např. Otec od rodiny by si měl víc rozmýšlet, co riskuje. Není vhodné během vyprávění příběhu odsunout jednoho z hlavních hrdinů stranou a pak po divákovi chtít nějaké emoce. Hvězdička navíc za pokus vyjevit alarmující příběh, který by měl být vyprávěn. Jeho podání je ovšem diskutabilní.

Bolestná realita (1994)

Ještě zmatenější, než vztah hlavních hrdinů, jsem byla já, jako divák. Ve filmu je hezká muzika. Bohužel nejhezčích a nejvtipnějších 60 sekund přišlo na konec, po závěrečných titulkách.

Líbánky bez ženicha (1996)

Zajímavý začátek a pak už se jen člověk diví, co lze také zfilmovat. Taková variace na to, jak průstřel čehokoliv ještě nic neznamená.

Policajt ze sámošky (2009)

Ale jo. Nečekala jsem žádnou slávu a dostala jsem docela milou komedii. Co na tom, že je půlka věcí nelogických a stupidních. Na dvě hvězdičky ten film má, jedna navíc je za pár dobrých vtipů a za to, že se film dokázal vyhnout fekálnímu humoru a jiným nechutnostem. A lochneska jako tetování nad zadkem? Tak to se opravdu povedlo. 58%