Chůva v akci (2010)

Být mi deset let, jsem nadšená. Takhle je to pro mě jen film pro děti, který dokážu dokoukat, ale opakovaně si ho pouštět asi nebudu.

Harry Brown (2009)

Drsné, drsné, drsné. Jen ten závěr mi k tomu vůbec neseděl. SPOILER: Opravdu se rozpoutalo malé povstání kvůli zatčení bandy dealerů? Prostě mi to nesedlo. Méně lidí by mi sedělo více.

Cesta (2009)

Rozhodně zajímavý snímek, který svou brutální atmosférou přiková k sedačce. Podobná zvěrstva vás šokují, chce se vám zvracet a film vypnout. Ano, je to signál, že v sobě máte trochu lidskosti a tu hrůzu si ani nechcete představit. Jste neustále šokovaní a konfrontováni s šíleným světem, kde největší stvůry nejsou nějaká fantasy monstra či někdo s motorovou pilou. Hrůza je v tom, že těmi monstry se v podobných situacích může stát kdokoliv z nás. Tedy většina z lidstva se zabije, takže se jen pak těžko chápe, kde s v některých bere ta neskonalá touha žít. Je vidět, že dokud je naděje, je tu i cesta. Kam ale směřovala tato Cesta, o tom se lze jen dohadovat. Člověk po hodině tak nějak otupí a už jen čeká, až to vše skončí, protože jak to skončí, to je jasné už od začátku. Tahle cesta může mít jen jeden konec a k tomu se všichni dřív nebo později dobereme.

Upírův pomocník (2009)

Pokračování z toho čiší na sto honů. Je to okaté, až to bolí, ale přesto se Upírův pomocník od přípravy půdy pro pokračování místy i odtrhne, a pak je i kouzelný. Upřímně mi nesedí některé postavy z podivného cirkusu, ale jinak jsem docela příjemně strávila 108 minut. Obrovským, opravdu obrovským překvapením byl pro mě John C. Reilly. Příjemný film, který pod slupkou fantasy a odlehčeného světa občas skrývá i zajímavé rozporuplné vztahy. Bohužel je to až moc jednoduché a možná i zaměřené na mladší publikum. Trochu vtipu, kreativity a pohrávání si se zápletkou by filmu neublížilo. Takhle je to takový průměr. PS: Zapamatovat si....Josh Hutcherson...padouch i sympaťák.

Počátek (2010)

Nemám slov. To se musí vidět. Dalo by se vytknout mnoho nedostatků, ale nechci. Chci si jen dokola pouštět ten film a sledovat, co mi uniklo, co mě bavilo a na co nezapomenu. Přehnaná očekávání vždy škodí a díky tomu nebudu Inception stavět na piedestál nejlepšího filmu všech dob, bude to pro mě ale film, který mi způsoboval potíže s dýcháním a který ve mně po dlouhé době vzbudil touhu vidět film v kině opakovaně. A budu remcat, že byl začátek hrozně ukecaný a ohýbání snů mohlo být dynamičtější a zápletka trochu zapletenější a já nevím, co ještě. Ale vždy mi při sledování naskočí nová otázka a nová teorie a naskočí mi nová husí kůže. Občas nejde jen o silný příběh, ale i o způsob, jakým se podá a Inception je servírován opravdu velkolepě. A nebudu snižovat jen proto, že jsem čekala víc, stále je to pro mě nejlepší film tohoto roku.

Tupíři (2010)

Pro znalé předlohy se tam najde i 6 povedených fórů. Chce to nadhled, vyplý mozek a máte šanci, že se párkrát zasmějete. Hrozně mě štve, že to je víceméňe přesně okopírovaný děj, do kterého se nacpe pár současných postav a pár trapných vět. Staví se na slávě Twilight a autoři nepřinášejí nic vlastního. Muzika převážně okopírovaná z Twilight a New Moon, nádech filmu, kulisy a kostými, vše přesná kopie Twilight. Čekala jsem vtipnou parodii celého současného upírského žánru prošpikovanou narážkami na současnou popkulturu, ale tihle patlalové (autoři) stále potvrzují, že netuší, co to parodie je. Nikdy bych si nemyslela, že budu prosit: Scary Movie, please, come back.

Poslední vládce větru (2010)

Ano, někdy není radno znát předlohu. Pak hrozí, že budete porovnávat a hledat stejný vtip, stejné kouzlo a stejné citové pohnutí. I seriál přináší až mnoho mytologických informací, ale umí je tak nějak vyvážit. Film je koukatelný, pár věcí opravdu potěší, ale více mi to přijde, jako směska několika rozhovorů, kterým chybí ta správná citová naléhavost či lehkost. Vznikání lásky mezi Sokkou a Yue je odbytou jednou větou, že se "rychle spřátelili". Nevím, postavy mi byly docela sympatické, jen se mezi nimi dělo velmi málo. Body plus jsou za použití linky s postavou Blue Spirit, jen mě mrzí, že vynechali tu dojemnou pointu. Co říct, po těch kritikách jsem čekala průšvih, ale výsledek není tak hrozný. On je vlatně takový nijaký. Škoda. Přesto si ráda počkám na další film M.N.S. Ještě to s ním nevzdávám. ;)

Planeta 51 (2009)

Kupodivu jsem se velmi pobavila a našla i pár zajímavých vtípků, na které budu ráda vzpomínat. Pěkná myšlenka je promixovaná s odkazy na všechny milované sci-fi filmíky. Tohle je jeden z filmů, kde dabing rozhodně film vylepšil. Postavy jsou najednou mnohem milejší a vtipnější. Tenhle film se sice do topky mých nejoblíbenějších animáků nedostal, ale jsem nakonec překvapivě moc ráda, že jsem ho viděla. Jo, zjistila jsem, ža na mě ty laciné triky s miloučkými robůtky fungují. Skaut rocks. (Rover mi nezní tak vtipně.)

Strážci - Watchmen (2009)

Úvodních 20 minut mě posadilo na zadek tak, že už jsem se nezvedla. A to včetně úchvatných úvodních titulků. Tohle jsem opravdu nečekala od filmu, který se prezentuje žlutým smajlíkem a jeden z jeho hrdinů je The Comedian. Opravdu temný film se spoustou zajímavých nápadů a netradičními hrdiny. Dokud je vše otázkou flashbacků a popisem současného vztahu hrdinů, je vše ok. Horší už je to s hlavní zápletkou. Ale co, ta atmosféra je omamná. Za plný počet. (90%)

Princ z Persie: Písky času (2010)

(20.6.2010) Blbost. Ale tak nádherná a na promítání s partou přátel, jak dělaná. Já chápu ty hlasy o nepovedené demoverzi. Děj pomalu nijaký, zápletky chabé. Pár nápadů se mi ale velmi líbilo a Jake Gyllenhaal byl velmi, velmi roztomilý. EDIT: (13.6.2011) Když už jsem to viděla asi po 5té, tak musím přehodnotit své hodnocení. Očividně je to film pro něžnější pohlaví, bitek je minimálně a film je tak postaven hodně na chemii mezi Dastanem a Taminou, ale pro mě to zatraceně funguje. A ten zážitek při promítání na FF vše ještě umocnil..... Tahle romantická fantasy má rozhodně něco do sebe.