Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Původní 4* jsem musela přehodnotit po přečtení předlohy. Už dříve jsem měla výhradu k některým nesmyslným pasážím (např. nepochopitelná scéna s vypálením Doupěte či nepochopitelné vniknutí do Bradavic bez povšimnutí !), ale když jsem viděla první část Relikvií smrti, bylo mi jasné, že vytvoření temné atmosféry pro autory není problém a citový dopad ze smrti z jednoho z hlavních hrdinů také umí zprostředkovat. O to víc je podivné, jak bylo vše podáno zde. Povedený film, který absolutně nepochopil svůj smysl. To podstatné je odsunuto do pozadí, přesto je milé, že zde byl pokus zdůraznit poslední báječná a sladká léta v Bradavicích, neuškodilo by ale, aby si divák udělal větší citový vztah k hrdinovi, kterému má být brzy připraven velkolepý pohřeb, který tu samozřejmě také chyběl. Střídají se tu absolutně nepochopitelné scény s těmi povedenými. Je to prostě celé dost nekonzistentní.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jako samostatný film bez znalosti předlohy se to zdá býti jen vatou v luxusním, temném obalu. Ale já mám předlohu v živé paměti a takhle to mělo být a bylo to velkolepé. S přehnanými vysvětlujícími pasážemi se filmaři poprali výborně. Neměli to sekat na dva díly, prostě neměli, na druhou stranu, až to bude celé dohromady, bude to dokonalý 6tihodinový film. Takhle je to jen další příprava na velké finále, která trochu degraduje význam předešlého dílu. Je těžké se rozhodnout. Bez navazujícího dílu je to jen napůl výborný film, který má dokonale zpracovanou temnou atmosféru, dialogy, hudbu a místy i povedenou akci. Bez navazujícího dílu je to mezi 3 a 4 *. S prologem a přirovnáním k LOTRovi to dokonale vystihla .maggie.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Ohromný propad oproti prvními dílu, přesto stále zajímavý thriller. Jen trochu nepřehledná pointa a jednotlivé střípky do sebe občas nepasují. Jak jsme se od obchodu s bílým masem dostali k Lisbeth opravdu doteď nechápu a možná je škoda, že se původní zajímavé téma stočilo "pouze" k poznání minulosti hlavní hrdinky.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Drsné, chytré, napínavé, místy velmi drsné. Nabídlo mi to vše, co bych od krimi-thriller žánru čekala a navíc mě to nalákalo na předlohu a na další díly. Povedené dílko ze kterého čiší evropský duch a na trhu přesyceném americkými filmy je to příjemná změna.

Sedm životů (2008)

Rojzed je geniální a pak film díky trochu přepálené stopáži ztrácí dech. Když do sebe poměrně brzo zapadnou všechny střípky, je jasné, co se stane a to natahování je dost nepříjemné, ale neubírá to nic na finálním citovém dopadu. Vše funguje, a i když je vám už hodinu dopředu přesně jasné, co se stane, přesto se dojetí neubráníte. Film pro mě ale mohl skončit o 30 vteřin dřív. Ten oční kontakt mezi dvěma hlavními hrdiny na mě byl už moc. Nic to ale nemění na tom, že pro mě Will Smith opět potvrdil statut skvělého herce. 80% při stopnutí filmu u závěrečné hry na klavír.

Machete (2010)

Skvěle průměrné, ale velmi zábavné pro milovníky tohoto žánru. A hodně, hodně krvavé. Má to své kouzlo, ale očekávaný ohňostroj nadšení se nedostavil. I tak se ráda vracím k některým krvavým fórkům. ;)

Red (2010)

Bruce Willis alias zamilovaný agent v důchodu? Naprosto skvělé. Připomíná to letošní "trhák" s Tomem Cruisem. Tady je mezi ústřední dvojicí ovšem mnohem více chemie a celý film je tak nějak příjemnější, úžasnější a vtipnější.

I Love You Phillip Morris (2009)

Velmi, velmi kvalitně natočený příběh, který je zábavný i smutný zároveň. Pro mě jsou ale pohnutky hlavního hrdiny zamlžené lží a klamem a stále je nemohu rozplést. Dokud šlo o přiznání vlastní identity a jejího netradičního pojetí, film byl velmi zábavný, druhá část filmu už na mě byla příliš přeslazená. Nic to ale nemění na faktu, že film má spád i důraz na citovou notu a pěkně se na to kouká.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Velmi rozporuplné. Výborný nápad s šíleně odfláknutým zpracování. Už podle přehnaných kaskadérských kousků hlavního hrdiny je jasné, že tohle má být oddechová zábava pro pobavení. A nebýt toho, že nemám moc ráda Cameron Diaz, tak to možná mohlo i fungovat. Šíleně přehnané kousky trochu brzdí zfušované efekty a ukazát z nich méně by bylo jistě velkým plusem. Romantická linka a ujetý mladý vědátor fungují, vlaková část je perfektní a najdou se zde i další skvosty, které pobaví. Zpracování "zdrogovaných" částí filmu je nápadité a vtipné. Ostatní části už jsou průměrné. Pobavila jsem se a opakované podívání nezavrhuji, i když bych si raději vybrala Mr.and Mrs.Smith, kde mezi hlavními hrdiny chemie funguje mnohem lépe. Tom Cruise je ale boží, přála bych mu charismatičtější partnerku.

Vrahouni (2010)

Koukatelné, ale nikterak přehnaně zábavné. Ústřední dvojce mi do rolí moc nesedí a upřímně, i zápletka je docela chabá. Najde se tu ale pár zábavných chvilek, které stojí za doporučení, bohužel jich není tolik, abyste měli nutkání si film znovu pustit. 55% je tak odpovídajících.