Vampire Hunter D (2000)

Opravdu vizuálně povedené dílko s často velmi brutálními scénami. Celý nádech filmu je výborný. Myšlenka filmu je bez chybky. Bohužel mi vadilo přílišné zjednodušování, jak děje, tak propracovanosti psychiky postav. Občas stylizace není na škodu, musí se však dělat s citem. Některé scény jsou velmi povedené, jako celek mě to ale na zadek neposadilo. Myslím, že hodnocení 75% by bylo trefnější.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Book One: 90% - Po první sérii musím přiznat, že jsem naprosto nadšená. Jednotlivé epizody jsou sice krátké, přesto jsou velmi působivé, každá má svůj příběh, svou pointu a své kouzlo. Všechny spějou ke stejnému cíli, přesto je každá zvlášť zajímavá. Nejvíc jsem si zatím oblíbila epizodu Blue Spirit, ale stále se to mění. Seriál je napínavý, poučný a velmi HRAVÝ a VTIPNÝ. Animace jsou příjemné, hlasy jsou vybrané výborně, angličtina je jednodušší a tak je snadno rozumět i bez titulků. Ani se mi nechce věřit, že to vzniklo v USA. Shrnutí: Už první série se dostane hluboko pod kůži, jsem zvědavá, co můžou přinést další série, které jsou tu hodnoceny ještě výše. Body dolů ubírá právě krátká stopáž, která nedovolí více proklesit mnoho zajímavých charakterů a vztahů. Př. Soka+Yue. Přesto Yip-Yip na další sérii. ;) Book Two: 90% - Nebyla horší ani lepší než první série. Byla pojatá trochu jinak, už nebyla tak poučná a jednotlivé příběhy nebyly vždy tak napínavé. Se všemi hráči jsme byli seznámeni v první sérii a tak přibyde už jen pár nových hrdinů. I proto je čas nakouknout do psychologie jednotlivých postav. Avatar tu není už jen malý kluk, co vše stále zlehčuje. Ono celkový nádech této série je místy v temnějším duchu, a to ani nemluvím o závěru. U této série mi vadil trochu pomalý rozjezd. Book Three: 100% - Je potřeba se vzpamatovat z předešlých událostí a pokračovat dál v cestě za ovládnutím dalšího elementu. Každý hrdina najde své místo a svůj osud, aby se všichni mohli postavit společnému nepříteli. Seriál neztrácí na vtipu či hravosti a přesto je stále temnější. Bojové umění je vytříbenější. A celkově je děj napínavější. Různé zápletky spolehlivě gradují a výsledek je okouzlující. Velmi mě pobavil díl The Ember Island Players, který vše příjemně odlehčil. Výsledný dojem: Klidně si to celé dám znovu. Je to vážně vtipné, hravé a velmi dobře promyšlené. Celkově 95%. Ocenila bych, kdyby bylo patrnější, jak Avatar dospěl a klidně bych občas ubrala ze Sokova komedianství. Naprostý souhlas s uživatelem Magneto.

Hvězdný prach (2007)

Zábavná pohádka, co má spád, spoustu báječných postaviček a všechny jsou takové, jaké mají být. Čarodějnice jsou děsivé, z nemotorného chasníka se vyloupne opravdu hezký princ, Hvězda je krásná a zářivá, princové toužící po trůně jsou opravdu nesympatičtí, jen ten pirát není tím, kým se zdá být. :D Je to opravdu vtipné, pohádkové, dojemné i romantické. Trochu netradiční pohádka, na kterou se člověk vždy znovu rád podívá.

Iron Man 2 (2010)

Bavila jsem se, dostala jsem, co jsem čekala, ale přišla ukecaná pasáž, u které jsem začla zívat (Samuel L. Jackson vypadal sice bezvazně, ale doteď nechápu, kdo to byl, co tam dělal, a to i přesto, že se to 20min filmu snažil vysvětlit) a závěr už neměl takové grády, aby mi tuto prostřední šílenou část dokázal vynahradit. A tak hvězda za zábavné dialogy (např. scéna s jahodami) a pár povedených nápadů (např. závody formulí), hvězda za Roberta a Mickeyho (nejlepší padouch forever) a hvězda za dámské obsazení (Scarlett Johansson a její bojové schopnosti, wow).

Nezapomeň na mě (2010)

Snažím se, ale nemohu najít na filmu nic, co snížilo 100% hodnocení. Možná už si to nedokonalé nepamatuju, protože ve mně zůstává jen dojem, který celý film zanechal někde hodně hluboko. Úžasná kamera, podmanivá hudba, zajímavý příběh a pár úžasných postav, jejichž psychologie sice nebyla dokonale propracovaná, ale vztahy byly uvěřitelné a pochopitelné. Každá scéna, každý zápis do deníku, každý pohled kamery, vše mělo svůj význam a kdo sledoval pozorně začátek filmu, nemohl ho konec tolik šokovat, jen o to víc zabolel. To, že nás Pattinson mile překvapil, není snad třeba opět zdůrazňovat, spíš bych vyzdvihla Pierce Brosnana, jehož postava byla opravdu zajímavá. Příjemný film, který stojí za opakované shlédnutí. Možná měl film opravdu skončit o pět minut dřív, ale takhle to bylo také fajn. Na podobné osudy by se nemělo zapomínat.

Prokletý ostrov (2010)

Nemám slov. K dokonalosti mi tam něco chybělo, možná něco přebývalo, ale jinak jsem ještě teď mimo. Odpovědi nabídly místo vysvětlení další otázky, a to důvod, proč sledovat tento film opakovaně. Další důvod je samozřejmě bravurní filmařina, skvěle vystavěný příběh a báječný Leo. Je to také jeden z těch filmů, kde vás konec zaskočí tak, že ho nejen nepřijmene, ale vymyslíte si vlastní. :)

Zápisník jedné lásky (2004)

Tahle romantika není ničím výjimečná, nevyrazí dech ničím překvapivým, přesto mě uhranula. Přesně po takové nehynoucí lásce každý sní. Láska, které nevadí vrásky, protézy a šedivé vlasy. Láska, kterou čas pouze posílí. Proč si ji tedy nedopřát aspoň ve filmu a ještě si k tomu třeba pobrečet. Je to sladké, utahané a předvídatelné. Ale přesně po tom u tohoto filmu budete kupodivu toužit. Velký vliv na to má rozhodně výborné herecké obsazení. 80%

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Pěkné romantické pohlazení s netradiční ústřední dvojicí. Tahle romanťárna má vše, co má správný zamilovaný film mít a navíc na nás prosakuje i osobitý humor. A hlavně, má to šťastný konec, který nezkazí ani dovětek. Ptž ve chvíli, kdy film končí jste šťastní stejně, jako ústřední dvojka a je jedno, jak dlouho ten pocit vydrží, stojí za to tady a teď.

Yes Man (2008)

Tohle mi přišlo opravdu zábavné a příjemné. Byly tam chvíle, které nedávaly smysl, nebo bych je úplně vypustila (scéna se zuby ve skleničce na mě byla trochu moc), ale přesto jsem se takhle už dlouho nepobavila. Kombinace ksichtění a vážného nádechu u Jima Carreyho miluju. Zooey Deschanel je šíleně sladká. Nápad filmu má jiskru. 80%

Bez soucitu (2010)

Nemůžu se ubránit nadšení. Místy to opravdu nedává smysl a scénář je dosti pochybných kvalit. Mě ale nadchl odvážný pohled na to, jak se vypořádat s drogovými dealry a teroristy. Žádné jednání v rukavičkách. Bavila jsem se celou dobu a odpustila i to, že je scénář postavený na vodě a že akční scény nenabízí nic nového, ani velkolepého. Film je podán stylem: Někam vlítnu, povraždím, co se dá a pokračuju na další adresu. Nepřemýšlet, prostě se bavit. Dokonce mi v hlavě uvízlo i pár hlášek, což se stane málokdy. "Wax on, Wax off." "Když ti na hlavu míří desetiletý Somálec, udělej, co říká." "Royal Cheese." "Welcome to Paris, baby."A je jich ještě pár. Na tento film jsem nečekala jako na akční nářez roku, proto nejsem zklamaná. Naprosto ale chápu to zděšení lidí, kteří čekali Ačkový biftek a dostali Bčkovou sekanou. Ale Travolta s podobou baculatého Willise prostě válí. 70%