Sunshine (2007)

Obsahově je tu hodně paralel na Ikarii XB 1, ale v roce 1963 to muselo působit o dost zajímavěji... nechci jen kritizovat, prostě mi ta Ikarie připadá lepší :-) a vůbec ne proto, že je to český film.

Kurz negativního myšlení (2006)

Netvrdím, že jsem nikdy neviděla lepší film, ale TENHLE film, nemohl být lepší. Se zařazením mezi komedie moc nesouhlasím, i když netvrdím, že jsem se nesmála, smála jsem se mnohem víc než u mnoha komedií z poseldní doby! Často jsem si odmyslela ty vozíčky, o těch podle mě tenhle film moc není...

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Asi nejmilejší Mikiho "pohádky" :-D což dokazuje 100% kvalitu!!! ;-)

Bourneovo ultimátum (2007)

Akční filmy nejsou mým šálkem kávy (stejně jako třeba horory), ale filmy jako je The Bourne Ultimatum dokazují, že by člověk měl občas udělat vyjímku a trošku změnit pohled. První dva díly se mi líbily a tenhle třetí je podle mě ve všem ještě lepší! Nečetla jsem předem recenze a komentáře, abych byla zvědavá, jak to dopadne ;-) a ani konec nezklamal... Kdybych měla říct, co bylo úplně nejlepší (a musela bych být samozřejmě nespravedlivá), tak to byla hudba. Od začátku do konce bez chyby!

Miss Potter (2006)

80% nejen pro herecké výkony mých nejoblíbenějších herců, krásnou hudbu, krajinu, výtvarné zpracování...

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kdybych před pár lety nečetla knížku, asi bych hodnotila výš, ale 1./ hlavní hrdiny jsem si představovala úplně jinak a ze všech bych ponechala obsazení pouze postavy Silase. Hlavně Robert Langdon byl pro mě obrovské zklamání, a to mám ráda většinu rolí Toma Hankse - jenže tady vypadá jak z umělé hmoty. Žádný charismatický univerzitní profesor, ani malinko to mezi ním a Audrey nezajiskří... Její Sophie vypadá, jako by jí umřel "soused od vedle" = bez zájmu o případ. 2./ Knížku jsem četla tak, že jsem skoro nechodila spát, kdežto od filmu bych klidně kdykoli odešla, i kdyby se nedal stopnout. Což přesně vystihuje, co mně osobně na filmu scházelo - Ron Howard do tohoto svého filmu nedostal - podle mého mínění - ani desetinu z napětí předlohy Dana Browna.

Matylda (2000) (seriál)

moc si neumím představit dítě, které tenhle večerníček zaujme :-)

Tip a Tap (1971) (seriál)

Jeden z nejmilejších večerníčků - příběhy jsou pro děti poučné, pro dospělé snesitelné :-) Ale 100% dát nemůžu, strýček Fido sice lítá, to je na psa výkon hodný obdivu, ale kam se hrabe například na tučňáka Pingu nebo na medvídky od Kolína :)

Potomci lidí (2006)

Hodně dobré myšlenky, perfektně zahrané, jeden z nejlepších filmů poslední doby.