Teče tudy řeka (1992)

Ještě nikdy mě nenapadlo, že je krásné chytat ryby. Kdo pochybuje, ať se podívá :-) A pokud se vám navíc líbí jak hraje Brad Pitt, tak tenhle film nemůžete hodnotit na míň než 80%

Kráska v nesnázích (2006)

Herecký koncert Jiřího Schmitzera, ale i práce většiny dalších herců by si zasloužila víc hvězdiček, film jako celek se mi ale zdál jen lehce nadprůměrný. Škoda...špičkové obsazení ten celkově "divný" dojem bohužel nemůže vylepšit.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Váhám nad pátou hvězdičkou, bylo to podle mě tak 85-90%. Některé dokonalé scény zastiňují ty... řekněme nedokonalé ;-) kterých je opravdu velmi málo. Halucinace jsou natočeny skvěle, autor asi zažíl osobně éru LSD...

Slonisko a Medvídek Pú (2005)

V rámci pohádek s Medvídkem Pooh žádný zázrak, ale taky nic příšerného :-) Moje máma říkávala "děti to snědí" (nemyslela sice filmy, ale na tenhle to zrovna sedí). Mikeš by dal víc než 60%, já ne :-))

Ďábel nosí Pradu (2006)

Něco mi na tomhle filmu chybělo k úplné spokojenosti, něco přebývalo (ach ten zbytečný konec...) ale nevadí. Dávám 80%, m.j. proto, že jsem pracovala 5 let jako asistentka a cením si vedle hereckých výkonů obou hlavních postav i toho, že někdo jednou ukázal tuhle práci takovou, jaká skutečně bývá. Číst myšlenky, dělat nemožné na počkání a zázraky do tří dnů a při tom ještě vypadat pokud možno skvěle (a ještě za mnohdy mizerné peníze), být tak časově flexibilní, až je její osobní život v troskách... to je úděl "asistentky", která ovšem v očích všech okolo jen "nosí kafe a lakuje si nehty" :-) Díky Bohu si občas aspoň některý šéf uvědomuje, že by byl blázen, kdyby takovouhle nepřijal :-) i když je třeba tlustá (= nosí velikost 38). Meryl byla jako vždy naprosto přesvědčivá. A velmi krásná!

S tebou mě baví svět (1982)

Hodně dobré, vtipné, hezky zahrané... ale do filmů Marie Poledňákové s Tomášem Holým už to mělo poměrně daleko.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Já si taky myslím, že lepší dětský herec u nás nikdy dřív nebyl a doposud není. A možná že nejen u nás :-)

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Možná to není filmový skvost, ale zaručeně zvedne náladu :-) a to kdykoli! Herecký výkon Tomáše Holého je tak věrný, že divák nemá ani chvíli pocit, že se dívá jen na film. Já tenhle film miluju a nemůžu dát míň než 5* :-)

Závrať (1958)

Úžasný film! Od začátku do samého konce nenechá diváka vydechnout díky tajemnému příběhu, špičkovým hereckým výkonům, hudbě, režii...

Vratné lahve (2007)

Hodinku po shlédnutí opravdu nemám co vytknout. Ani ten pád z kola, který je tu tolikrát omílán - jistě to šlo natočit tisíckrát ralističtěji, ale proč? Právě takhle komixové to bylo dost vtipné, a o to kráčí, ne? Dámám kolem padesátky (plusminus dvacet), které se teprve chystají do kina, doporučuji slabší nebo raději žádný make-up - ušetříte si problémy s rozmazanou řasenkou (bez obav!, nebudou to slzy dojetí :-)).