• Krátkometrážní

Mumie žije (1993) odpad!

Těžké o tomto filmu něco říct, protože mě strašně nudil, tudíž si nic nepamatuju a myslím si, že si rači ani vzpomenout nechcu. Dost slabé a nedívatelné.

Noci hrůzy (1981)

NIČEMOVÉ - kam se hrabete na Fulciho. Pěkná parodie.

Den matek (1980)

Tři kamarádky bydlící na společné koleji se rozhodly po letech znovu setkat a něco dobrodružného podniknout. Cílem bylo jezero uprostřed temných lesů. Táborák před stanem, alkohol a nezávazné dialogy značí krásný začátek setkání. Ani jedna netuší, že je pozoruje velice zvláštní rodinka přebývající v opuštěném domě uprostřed lesa. Děvčata se zachumlala do spacáků. Vtom z lesa vyskočí dvojice degenerovanců, popadnou holky ve spacácích a odtáhnou je z místa počáteční idylky. Mučení, znásilňování a ponižování bude teprve začátkem. Podobně jako Blood Sucking Freaks se i tento film snaží šokovat svojí brutalitou, ale využívá k tomu velice směšné a laciné prostředky. Trochu otrlejší divák bude na tuto realizaci pohlížet s úsměvem. Po technické stránce si film udržuje podprůměrnou kvalitu. Gore záležitosti nestojí ani za řeč. V konečném podprůměrném hodnocení bych Mother's Day označil za nekvalitní, lacinou a odfláknutou blbůstku.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Narozdíl od prvního dílu je to trochu lepší, ale stále vidím před sebou tu hru, která toho dávala moc, ale tvůrci filmu si asi přečetli jen pár informací z obalu hry a podle toho točili film.

Resident Evil (2002)

Další film podle mojí oblíbené herní série, ale oproti Silent Hillu tento film totálně zklamal. Kdyby se film jmenoval jinak, tak by mě nikdy nenapadlo, že předloha byla nesmrtelná hororová herní série - Resident Evil. A hlavní hrdinka Milla Jovovich není vůbec pěkná.

Márnice (2005)

Nevím, třeba tento film bude zajímavější pro generaci za dvacet let. To samé, jako my dnes uznáváme a chválíme nezaměnitelnou tvorbu hororu z osmdesátých let, kterou tenkrát prohlašovali za srač......Tento film je sice něčím zajímavý, ale od Toba Hoopera jsem čekal něco trochu víc. Rozhodně doporučuju pro fanatické milovníky hororu, ale i lidi trochu náročnější.

Jezero (1999)

Tento film jsem celkově viděl asi třikrát a za tu dobu jsem nezaznamenal, že by mě nějak uchvátil. Víc se mě zamlouval po komediální stránce, než hororové. Tyto filmy, kde hlavní problém představují zvířata (aligátoři, mravenci, hadi, piraně, včely, pavouci atd.) jsou většinou sázkou do loterie. U tohoto filmu jsem nenašel žádnou výherní cenu.

Zombi Holocaust (1980)

Toto dílko je do jisté míry ovlivněno Fulciho filmem ZOMBI 2. Dokážu přivřít oči nad tím, že asi dva záběry jsou přímo z jeho filmu a celkové prostředí natáčení je úplně stejné, ale i tak nám film dává dost jiných věcí k vidění. Gore efekty se tu rozhodně nešetřilo. Také kombinace zombie a kanibalů je celkem slušná myšlenka. Přeměna člověka v zombí je taky zajímavý lékařský proces. Na filmu je i pár viditelných chyb (např: mrkající mrtvola v márnici nebo figurína s odpadající rukou). Masky, makeup a celkově vizuální režie nesahá Fulcimu ani po kotníky. I přes nedostatky je to dívatelný film, který doporučuju pro lidi milující klasické horory z osmdesátých let.

Vřískot (1996)

První díl je podle mého názoru nejlepší. Jedná se sice o klasickou vyvraždovačku mladých, kterých je natočených stovky, ale tento případ je aspoň na dobré úrovni. Moje nejoblíbenější část filmu je konec, kdy se navzájem pobodávají dva hlavní záporáci. Tento film rozhodně nezklamal.

Jeptiška (2005)

Když sem si film našel a objednal z časopisu POPRON, tak sem se nemohl dočkat až film uvidím, protože vše nasvědčovalo tomu, že to bude perfektní horor. Bohužel, to co jsem čekal ve filmu nebylo. Jeptiška, která se zjevuje v kapalném skupenství mě nebere - čekal sem to úplně jiné. No ,ale i tak dávám dvě hvězdy za dobré interiéry, dobré herecké obsazení a za to málo gore.