Karamazovi (2008)

Karamazovi jsou natolik silné téma, že by byl příběh dost silný i bez bočního motivu smrti chlapečka a tragické sebevraždy jeho otce. Je to v tomto filmu nadbytečné.

Mladý Andersen (2005)

Zcela nečekaný pohled do mladí pohádkáře. Adolescentní posedlost slávou byla hnacím motorem mnoha umělců. Jen některým vydžela energie. Andersen tu sílu měl - pokud je tedy film natočen opravdu na reálném základu.

Princ Bajaja (1971)

Jako dítě jsem se této pohádky bál a zdálo se mi o ní. Navíc je to točeno v Českém ráji.

101 dalmatinů (1961)

pěkné a hezké až na to že v českém dabingu je to samý ,,kterén" . Myslím že pro děcka by to mohlo být jemnější.

Nekonečná - nevystupovat (1978)

Kdybych byl dítě tak by mi taky vadila taková ta kolektivnost pionýrů, ačkoli byla až na druhém místě. Nejdůležitější byli Lasica a Satinský, ale bohužel museli hrát s těmi smrady...

Edith Piaf (2007)

Bylo to sice trochu jako v Němém Bobšovi od cimrmanů: To bylo tak: chrrr jsme o deset let dozadu. Ty retrospektivní pohledy tu to dětství Edith nebo do doby jejího mládí z pozice smrtelné poslete, byly sice silné, ale zdálo se mi jich příliš. I tak byl filmvelkým zážitkem.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

celkem zábavné, jen kdyby neměl Gibson hlas Forest Gumpa. Nevím kdo to daboval, ale rozhodně to byl řlověk co daboval Hankse v Gumpovi. Působilo to komicky....

Tváří v tvář (1997)

Ksichtem sem, ksichtem tam. Zdá se to až tupé založit stavbu filmu na obličejové rošádě. Ta ale nakonec umožnila tvůrcům mnoho dějových zvratů někdy i zvratků, které daly filmu napětí. No uznejte že i v osobním životě by taková výměna identity byla zajímavá. Například dostat obličej a tělo arogantního nadutého šéfa, který má doma hezkou milenku a na účtech hromadu peněz....

Sin City - město hříchu (2005)

Od začátku filmu jsem bojoval s pocitem: Na tohle se přece nemusím dívat - vypni to. Černobílé zpracování v němž se s barvou zachází jako s prvkem násobícím napětí nakonec udržely mou pozornost. Ale ambice které film vyvolával svým obsazením a zamotaným motivem se nenaplnily. Herci to zvládli, ale motiv se odmotával tak jaksi neochotně až se nakonec zdál být druhořadý a místo brilantního osvícění na konci jsem se cítil jen unavený z těch gejzírů žlutobílé krve.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

zdá se, že bylo zcela zbytečné točit tento film, kreslená předloho je proti němu obrovsky dál a je nadupaná vtipem. Je až nepochopitelné jak hraná verze utrácí dynamiku a vtip. Nicméně Clavier a Depardieu dělali co mohli.