Teror (2011)

Film je tak špatný, že Nicolas Cage se u něj ani nezapotil a to ani v těch nejtěžších životních situacích. Film je tak špatný, že Nicolas Cage ani neuronil slzu, když jeho rodině hrozila smrt. Film je tak špatný, že Nicolas Cage ani nepohnul svou mimikou za celou dobu snímku, nač taky?! Po celou dobu je v záběru jeho obličej a film tak padá na jeho dřevěném hereckém výkonu. Teď už jen zbývá odpověď na otázku, proč Nicole?

Auta 2 (2011)

Ať se nikdo nezlobí, ale tohle už nejsou Auta. Jsem i očekával, že ty silnice budou mít oči a pusu. Tvůrci se už nedrželi při zemi a rozjeli to ve velkém a kýčovitém až to bolelo a musel jsem to ukončit v první čtvrtině. Přeplácené, bez špetky něčeho osobního, co vás vtáhne do děje. Mizérie, snad nepřijdou s dalším dílem a i kdyby přeci jen přišli, tak mu šanci nedám.

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Nelze než jen obdivovat umění Jakuba Vágnera. Ryby mne nikdy nebraly, ale to co tu předvádí je neskutečné. Za každým takovým ohromným úlovkem musí být nepředstavitelná dřina, utrpení a odříkání. Respekt. Jediné, co mi na seriálu vadí je jedna a ta samá šablona použitá pro každý díl, ale úlovky na jejich konci Vám umožní odpustit.

Sunny (2011)

Tak výborně a od srdce jsem se dlouho nezasmál, místy až mi slzy tekly. Potrhlost, vtipnost a roztomilost spolužaček ze střední je ve filmu skvěle vyvážena dramatičností a vzpomínkovostí těch samých, ale už dospělých spolužaček. Název filmu neskutečně sedne, snad poprvé v historii, kdy popisuje, co budete cítit při jeho sledování a jak si jej ještě dlouho po jeho skončení budete pamatovat.

Terra Nova (2011) (seriál)

Po pilotu - nepřesvědčivé herecké výkony, umělé kulisy, nesmyslnosti ve scénáři (kdo by tahal nůž na batoh, ve kterém údajně jsou zbraně, ale ve skutečnosti se tam skrývá malá holka), pomalu navazující až zpomalené střihy v záběrech. Někdo tu zmínil telenovelu, já říkám, že má pravdu. Ani se mi nechce dávat dalším dílům šanci.

Drive (2011)

Dech beroucí začátek, při kterém jsem si připadal jako kdybych právě já seděl na zadním sedadle, bohužel nastavil laťku příliš vysoko a snaha o její překonání vidět byla, ale byla marná, a se snímkem to potom šlo jenom z kopce a konec to potvrdil, protože to si film sáhl na úplné dno. Pořád je to nadprůměr nadprůměru, ale bojím se, že za pár týdnů si jej už ani nevybavím.

Warrior (2011)

Film, který s Vašimi emocemi neskutečně zatřese. A pokud Vás přeci jen nechá chladným, tak je chyba ve Vás!

Chicago: Zákon ulice (2011) (seriál)

Pokud Vám, stejně jako mně, vadilo stáří seriálu The Wire a hledáte něco modernějšího, tak tady mám pro Vás jeden tip. Seriál má spád, šťávu a pořádnou akci, ale co já miluji, tak to jsou hlavní představitelé s pořádnými koulemi, a to včetně žen. Pro mě zatím nejlepší pilot, který mě dokázal naprosto přesvědčit o sledování dalších dílů. Mrzí mě, že seriál zrušili po první sérii.

Protiúder (2010) (seriál)

U mě vyhrává na plné čáře druhá série (Project Dawn), jelikož ukončila hereckou mizérii hlavního představitele první série a poskytla mi požadovanou dávku akčnosti, o které se tu spoustu napovídalo. Mimochodem existují dvě verze druhé série, každá od jiné televizní stanice. Jen znělky by se měly lišit, ale liší se hodně, jedna je velmi obyčejná, kdežto ta druhá má pořádný říz. Edit. třetí série zatím pořádný nářez!

2 $ocky (2011) (seriál)

Nemyslel jsem si, že tohle někdy řeknu, ale Beth is freakishly smoking hot in here. Bez ní bych seriál už dávno zavrhl. Hlášky jsou někdy skvělé, ale každá první je na sex a po třetím díle už mi s tím lezly na nervy. Seriál na mě působí jakoby po mě chtěl, abych jej celkově bral vážně, ale sám sebe tak nebere. Možná asi proto nevidím pro něj budoucnost.