Famílie (2010) (seriál)

Velmi přesvědčivé a místy až husí kůži nahánějící herecké výkony. Mne pokaždé nechá v úžasu, jak skvěle jim to klape a jak si rozumí, když vezmu v potaz, že seriál se točí kolem pěti rodin, které tvoří jednu velkou famílii. Funguje to úžasně na všech úrovní. Zahlédl jsem tu komentář, že seriál je pouze o sexu. Uživatel, který toto napsal, viděl něco jiného, protože tento je o všem kromě sexu.

Wangui namja (2005)

And we'll put on a show to end all shows! A taky, že ano. Jen hlupák by se po tomto představení pokusil postavit na jeviště. Největší síla filmu je jeho úplný konec, který k velké škodě trvá jen několik málo minut oproti skoro dvouhodinové vatě, ale o to je silnější a nechal mě s otevřenou pusou a to doslova.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Jedním slovem úžasné. Na to, že je to westernové drama odehrávající se v druhé polovině 19. stol. a jeden díl je dlouhý 45 minut, tak při jeho sledování jakoby se čas zastavil, ale v tom dobrém slova smyslu. Každý díl uteče, ale co mě překvapilo, že dokáže uchvátit a nepustit. Co musím vyzdvihnout je vyobrazení postav, kterých je v seriálu dostatek (netočí se to jen kolem jedné či dvou postav) a mají tolik charisma, že by jej mohly i rozdávat. Co mě mrzí je, že místy je to až moc studiové, umělé, ale pořád na úrovni.

Mezi vlky (2011)

Řemeslně odfláknuté a kromě Neesona to byla mizérie ve všech směrech. Chybělo mi snad vše, co od takového snímku očekávám. Kromě jednoho záběru, žádné krásné přírodní scenérie. Kromě letmých záběrů na pár zubů a šmouh ve vánici, žádné záběry divokých šelem. O způsobu přežívání ani mluvit nebudu. Očekával jsem dobrodružnou a akční jízdu. Nic z toho. Na to, že trailer je pojatý jako souboj několika přeživších s vlky, a i Liam se ve filmu zmínil, že se jim budou muset postavit čelem, tak jenom před nimi utíkají až je konec...

Extreme Survival (2002) (pořad)

Náhoda mě přivedla k jeho videím a musím říct, že Ray je borec a to z jednoho prostého důvodu. V jeho podání vše vypadá tak jednoduše, že by to zvládl i idiot. Jenže to jen ukazuje na to, jak mistrovsky dobrý v tom je on.

Mama (2011)

Jedná se o režisérský debut a musím říci, že hodně povedený. Plný emocí a života. Film se skládá ze tří příběhů o matkách a jejich dětech. První příběh, který byl až příliš těžký na strávení, je příběh matky, která se stará o svého těžce nemocného syna. Ten když zjistí, že jeho doposud čiperná matka není tak zdravá, jak se na první pohled zdálo, se rozhodne o ni pečovat tak jako ona pečovala doteď o něj. Druhý příběh se točí kolem věhlasné operní zpěvačky, která má svá léta už za sebou, a její dceři, která své matce dělá manažera a po celou dobu od zanechání studia na střední škole žije v jejím stínu. Třetí příběh, velmi vtipně pojatý, se točí kolem gangstera, který když zjistí, že jeho matka má rakovinu prsu, se rozhodne splnit ji její životní přání, setkat se znovu se svojí první láskou, před tím než zemře.

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011)

Už jen za to zpracování myšlenky, že knihu lze zpět přivést k životu pouze jejím opětovným přečtením, si tento kraťas u mě zasluhuje plný počet a mojí úctu. Moc pěkně zpracované se srdcem na správném místě.

Naši sousedé Jamadovi (1999)

Velmi pozitivně a vtipně pojatý pohled nejen na typickou japonskou rodinku, ale místy mi připomínala i typickou českou rodinku. Je to také pohled na hlavní ingredience, které by v každé rodině neměly chybět, aby se její členové mezi sebou navzájem nepozabíjeli. Netradiční animace tomu dává úžasnou atmosféru a dělá z celého snímku vskutku geniální dílo.

Joru no Shanghai (2007)

Velmi příjemný snímek, který k dokonalosti nemá vůbec daleko. Mě jen mrzí, že si tvůrci dali na čas se seznamování nás s hlavními postavami příběhu, místo toho, aby nám hned od počátku nadělili dárek v podobě ústřední dvojice, které to ohromně slušelo pospolu, klapalo a byly tam i ty jiskry neobyčejnosti.

Big Lebowski (1998)

Co věta, to hláška, to legendární hláška. Už to bude nějaký ten pátek, co jsem snímek viděl poprvé, ale na ten den se jen tak nezapomíná. Tehdy jsem znal sotva jednoho herce a to ani jménem, ale teď zpětně když to vezmu, tak se tu sešla pořádná sebranka, šílená ve všech směrech. Já jen doporučuji snímek vidět nejprve o samotě, protože budete vyvozovat takové zvuky, o kterých jste ani neměli tušení, že existují.