• Krátkometrážní

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nevím co byste Vy, tříhvězdičkoví a méně, chtěli. V kolika komentářích jsem se zde mohl dočíst, že "Cožpak stačí jméno režiséra, aby byl film opěvován?" - a já se ptám: Nemáte náhodou trochu zkreslené nároky a požadavky právě kvůli jménu režiséra?! Podle mě to Tim Burton zmáknul přesně tak jak chtěl a pokud jej nemáte rádi, budiž. Ale Karlík je parádní film.

Akta X (1993) (seriál)

"The truth is out there."

Přijatelné riziko (2001) (TV film)

Utírat si prdel lopuchovým listem je oproti sledování tohoto filmu velmi zábavná a příjemná činnost.

Krvavá neděle (2002)

Nemám rád režii a styl Paula Greengrasse. Roztřesená (a často rozostřená) kamera z prvního pohledu, jakoby se jednalo o pokračování hry Doom, mi prostě vadila. Vykecávání v prvních 45 minutách bylo asi potřeba, ale mě nebavilo. Rychlý střih působí až chaoticky a uspěchaně, jednotlivé části jsou napěchovány mnoha nedůležitými dialogy. Jednání hlavního organizátora Ivana, když se snažil onu stovku výtržníků uklidnit tím, že mezi nimi chodil jako mátoha a pod vousy si mrmlal ať toho nechají, místo aby použil třeba megafon, jsem nepochopil. Míra jednostranného pohledu na tyto události je na pováženou, dělá z vojáků vypatlance a z demonstrantů neskutečné chudáčky. Možná to tak fakt bylo, nevím, nemůžu soudit. Těch lidí je mi líto a nemám rád vojáky. Ale nemám rád ani Paula Greengrasse a jeho filmy.

Hellraiser (1987)

Se vší vážností smekám nad tímto úžasně charismatickým sci-fi hororem. Jedná se o velmi jedinečné dílo, které však postrádá smysluplnější a stravitelnější koncepci a také lepší triky. Poslední čtvrhodina s kadencí čtyři megaklišé za minutu tomu nasazuje korunu. Nevychází mi z toho nic jiného, než "jenom" těžce béčková záležitost, která ovšem určitě stojí za vidění. Skvělá hudba. --- "Oh no tears please, it´s a waste of good suffering!"...

Ukradené Vánoce (1993)

Bohužel jsem si nedokázal oblíbit žádnou z postav; kromě Jacka zde totiž žádná ani pořádně vykreslená není. Ve filmu se vyskytuje hned několik pěkných momentů, jako zubatá kačena, přišívání ruky nebo ufiknutá hlava pod stromečkem, taktéž animace jsou perfektní, ale i ten velmi prostý děj je zde rozsekán opravdu velkou spoustou písniček. Ty jsou sice pěkné, ale mě osobně už ke konci sraly a jejich hlavní nevýhodou je dějově podstatný text, tudíž musíte hltat titulky jako o život. Celkově se mně to líbilo, ale znova bych to vidět nemusel a 70% je v tuto chvíli maximum, kterým jsem ochoten tento snímek ohodnotit.

Funny Games (1997)

Psychologické drama jako řemen, jehož součástí budete i Vy, ať chcete nebo ne. "Wir wollen nur die Eiern!"