• Krátkometrážní

Deník sexuálních obětí (2001) odpad!

Jo tak k tomuto filmu bych rád řekl jen jednu věc, a sice... Ehm, moment, jdu se vyblít a pak to dopíšu.

Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)

Možná bych neměl hodnotit, protože tento film jsem neviděl. Nicméně právě jsem se vrátil z Městského divadla a musím říct, že nic lepšího jsem zatím za svůj život neměl tu čest shlédnout.

Zmizení (2005)

Tak tohle šlo naprosto mimo mě... Přijde mi to jako německá kriminálka na středeční večer s ORF.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Raději budu vybírat žumpu než se dívat na toto.

Smrt přichází v bílém (2003)

Exemplární příklad vítězství formy nad obsahem. Můžu říct, že jsem měl po přečtení zdejších komentářů skoro až strach si tento film v noci sám doma po tmě pustit, nakonec jsem se však nebál o nic víc než u jakéhokoli jiného povedenějšího hororu (třeba The Descent). Pravda, že tento patří k těm skutečně lepším, využívá působivých hororových prvků, které zde fungují opravdu velmi dobře. Škoda tedy toho závěru - ne že by mě vyloženě naštval (tedy až na tu vsuvku, která to kompletně staví na hlavu), ale přišel mně takový lehce odfláknutý. Jakoby se tvůrcům nechtělo vymýšlet nějaké zázraky a raději se drželi při zdi s tuctovou pointou. Ale nevadí. Jinak musím ještě dodat, že jsem se i docela zasmál, opravdu bych takhle dobře zakomponovaný humor v hororu nečekal. Takže rozhodně nadprůměrná záležitost.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Gore efekty byly skvostné :)) Nejenom scéna s kotoučovou pilou mě fakt dostávala. Škoda jen toho závěru, film si ve snaze vytvořit zajímavou pointu hraje na něco, čím opravdu není. Budiž ale odpuštěno, člověk se sem tam sekne.

Bolero (2004)

Je to taková zvláštní motanice dobré kamery a hudby se špatným scénářem a fatálními dírami v ději, v které je cítit jak snaha, tak neschopnost.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Díval jsem se na to dřív, když mi bylo nějakých čtrnáct. Tenkrát se to ještě dalo.., dokud Krampol neřekl úplně všechny vtipny co zná a dokud se tam nevystřídali všichi který ho napadlo pozvat, byl to rozhodně jeden z těch koukatelných pořadů v TV. Teď už jsem to dlouho neviděl, ale z vašich komentářů je mi jasné, že pořad nenabral jinou tendenci, než furt se opakovat. A ono už to dávno nebylo ono. Měli ho zrušit tak po čtyřech letech, pak bych mu dal víc.

Ostrovní zprávy (2001)

Bohužel musím vyzvednout pouze první polovinu; toho zabředávání do minulosti Spaceyho rodiny v druhé části je už příliš mnoho. Ocenil bych více prostoru pro Julianne Moore a vývoj jejího vztahu ke Kevinovi, případně víc nějakého celkového dění. Takhle jsme však alespoň svědky zajímavého paradoxu, kdy zatímco hlavní hrdina postupně znovuobjevuje chuť do života, film s přibývajícími minutami zkomírá a vadne a nezachrání ho ani přeci jen vkusně provedený konec.

Mach a Šebestová (1976) (seriál)

Komentář pana Nárožného je tak skvělý a animace tohoto večerníčku natolik úchylná, že mi Mach s Šebestovou přirostli k srdci spíše z audiokazety. Proto ty čtyři hvězdičky.