Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Po Firefly najlepší sci-fi seriál. Síce postupne stráca na kvalite, ale našťastie sa však vzmôže a má nakoniec slušné finále. Hodnotenie sérií(cca): prvá - 9.0/10, druhá - 8.0/10, tretia - 8.5/10, štvrtá - 8.5/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.6/10

Firefly (2002) (seriál)

Tento seriál ma chytil hneď od začiatku a to predovšetkým kvôli skvelým postavám, ktorých casting mi maximálne sadol na čele s Nathanom. K negatívom len to, že hlavná dejová linka je pomalá, čo by nebol problém, keby po 14-tich častiach seriál nezrušili. Našťastie miesto druhej série sme dostali film Serenity, ktorý tomuto seriálu dáva krásny ucelený tvar... Hodnotenie: 9.1/10

LEGO® příběh (2014)

Everything is Awesome!!! Geniálna záležitosť plná brilantných hlášok a s tak nadupaným tempom, že na prvé pozretie nemáte šancu všetko zachytiť. A po pozretí v originály musím pridať 5* lebo casting je vynikajúci, najviac sa mi páčil Emmet (Chris Pratt) a Bad Cop/Good Cop (Liam Neeson). A Batmanova pieseň :D... Darkness, no parents, Continued darkness! More darkness, get it?..... Darkness, no parents, Super rich! Kind of makes it better. Hodnotenie: 9.2/10

Arrow (2012) (seriál)

Zo začiatku prvej série trošku trvalo kým ma to úplne chytilo, ale kvalita jednotlivých častí sa iba zvyšovala a finálne epizódy boli vynikajúce. A som naozaj milo prekvapený akú kvalitu si tento seriál udržal počas celej druhej série, pretože každá epizóda bola skvelá. A to sa nestáva u seriálov, ktoré majú 20+ častí na jednu sériu. Ináč seriál má skvelé herecké obsadenie, predovšetkým hlavných záporákov či už Malcolm alebo Deathstroke, Stephen Amell sa každou časťou iba zlepšuje a trojka Oliver, Diggle a Felicity je vždy úžasná. ... Obrovská škoda, že tretia séria si neudržala kvalitu druhej a bola zatiaľ najslabšia, čo je obrovská škoda, lebo potenciál tu bol. Ale našťastie sa tvorcovia poučili zo svojich chýb a štvrtá séria je aspoň zatiaľ o niečo lepšia... Hodnotenie sérií: prvá - 9.0/10, druhá - 9.6/10, tretia - 8.2/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.8/10

Luther (2010) (seriál)

Seriál som si pozrel predovšetkým kvôli Idrisovi Elbovi a ten bol vynikajúci. A seriál bol celkovo dobre napísaný a zahraný so zaujímavým hlavným hrdinom. Jednoducho, dostal som presne to čo som chcel... Hodnotenie sérií: prvá - 8.6/10, druhá - 8.3/10, tretia - 8.8/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.7/10

Perníkový táta (2008) (seriál)

Brilantný seriál, len ťažko nájdete niečo lepšie. Zo začiatku to môže chvíľu trvať kým vás úplne chytí, ale počas druhej série vás to určite musí vtiahnuť úplne do deja. Je to jeden z mála seriálov, ktoré každou sériou naberajú na kvalite a šiesta séria (medzi 8 a 9 časťou piatej série bola ročná pauza, takže je to šiesta séria...) je v rámci televíznej tvorby to najlepšie čo som videl. Je to vynikajúco napísaný seriál s fenomenálnou hlavnou postavou, ktorú úžasne zahral Bryan Cranston. Predovšetkým komplexnosť a vývoj Waltera Whitea je fenomenálny a tak ako sa on mení tak sa pomaly mení aj váš názor naňho, zo začiatku mu fandíte ale ako to pokračuje tak si viac a viac prajete jeho smrť... Hodnotenie sérií: prvá - 9.2/10, druhá - 9.4/10, tretia - 9.6/10, štvrtá - 9.7/10, piata - 9.7/10, šiesta - 9.9/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.7/10

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Zo začiatku priemer, ale postupom času sa kvalita dvihne a druhá polovica prvej série je skvelá. Príbeh hlavne dostane tvar a môže vás konečne vtiahnuť do deja, a nie sú to už iba nesúvisiace epizódy s veľmi obyčajnými postavami. To bol môj najväčší problém zo začiatku, pretože okrem Phila Coulsona tam nebola žiadna zaujímavá postava, a Clark Gregg je natoľko úžasný, že som nemal problém sa dostať cez tie prvé priemerné epizódy. Našťastie som si rýchlo obľúbil aj ostatné postavy, ktoré neskôr začali byť aj zaujímavé a Phil to už tak nemusel ťahať sám. Hodnotenie sérií: prvá - 8.2/10

Policejní odznak (2002) (seriál)

Skvelý seriál, ktorý si drží kvalitu až po výborne finále. Musím oceniť hlavne Michaela Chiklisa, ktorý je vynikajúci vo svojej roli a kamera, ktorá mi väčšinou vadí, sa v tomto prípade k tomuto seriálu úplne hodí. K negatívom len to, že miestami to mohlo byť lepšie napísané. Hodnotenie sérií(cca): prvá - 8.5/10, druhá - 8.5/10, tretia - 8.5/10, štvrtá - 8.0/10, piata - 8.5/10, šiesta - 9.0/10, siedma - 9.0/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.7/10

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Medzi seriálmi absolútna špička, len ťažko nájdete niečo čo je lepšie napísané a natočené. Zopár sériám síce trvalo nejaké 3,4 epizódy kým ma úplne vtiahli do deja, ale to je najväčšie negatívum čo k tomuto seriálu mám. Hodnotenie sérií: prvá - 9.7/10, druhá - 9.7/10, tretia - 9.6/10, štvrtá - 9.1/10, piata - 9.4/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.6/10

Lovci duchů (2005) (seriál)

Skvelý seriál, ale prospelo by mu zníženie počtu častí na sériu. Pretože v každej je zopár, ktoré nemajú takmer žiadny vplyv na dej a sú iba priemerné... Hodnotenie sérií(cca): prvá - 8.5/10, druhá - 9.0/10, tretia - 8.5/10, štvrtá - 9.0/10, piata - 9.0/10, šiesta - 8.0/10, siedma - 8.0/10, ôsma - 8.5/10, deviata - 8.5/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.6/10