Babo (2008)

Krásné. Pan Ňouma ( Sung-ryong ) měl možná poloviční rozum, ale zato měl dvojnásobně velké srdce, které zdravým lidem chybí. Je to opravdu srdeční záležitost. Tae-hyeon Cha je herec velkých kvalit a jeho výkony jsou velice příjemné a věrohodné. Opravdu hezké...

Ink (2009)

Tento film je nízko rozpočtový ? Ano, a co? A co ? A co ? A co, do háje ! To, že režisér není zloděj nebo se nenarodil prachatým rodičům znamená, že film je špatný ? Proto, že nestál 500 milionů dolarů jako série Pána prstenů, tak je špatný !? Není. Malý rozpočet a velký film. Jinými slovy za málo peněž hodně muziky nebo spíš kotel muziky. Tak originální, tak zajímavé, tak poutavé, tak geniální. V dnešní době se jen těžko hledájí filmy, které natočili režiséři s malým rozpočtem a které stály zato. A tento za to stál. Proč, protože Jamin Winans má talent. Nemá snové jmění jako Peter Jackson, ale dokáže vytvořit super film za pár šupů a to je umění. Kdyby měli všichni režiséři dost peněz, tak by všechny filmy byly super a in a nejlepší. Nebyla by v nich, ale duše, jen prachy a rozežranost. O co máme tady ? Umělecké dílo, které nijak netrpí nedostatkem peněz, protože Jamin Winans má mozek, nemá konto, má mozek ! A to je nejdůležitější. Ve filmu jde především o myšlenku a o to co nám chtěl režisér říct a tady mi toho řekl moc. K tomuto snímku se prostě hodí popis : Extravagance, ale působivá extravagance.

Znovu 17 (2009)

Tak tohle jsem nečekal. Co jsem čekal ? Debilní teenagerskou komedii ( jako vždycky ). Tohle je, ale úplně něco jiného. Trapnost, nevhodnost, ujetost, zvrhlost ani nic podobného se tady neobjevuje a to je bezva. Příjemný, pomalu a přirozeně se rozvíjející příběh je v podání Zaca Efrona velice přirozený, což je teda překvapení roku. Protože to bych spíš čekal, že se opice naučí mluvit maďarsky, než že Efron vezme a zahraje hezkou roli. Příjemné OST. Prostě všechno bylo příjemné. Nepamatuju si, že by se mi něco podobného stalo ( USA komedie ) a že by se mi tak líbila. Film byl decentní vtipný a nebyl přitažený za vlasy ( i když asi jak pro koho ). A tahle by měli vypadat USA komedie. A doufám, že sto není poslední příjemná komedie s USA.

Aienji (2003)

Velice hezké. Přirozené a neumělé. Oba představitelé hlavních rolí ( Su-jeong Im, Rae-won Kim ) jsou velice příjemní. Film přechází z příjemné zábavy ( vkusných vtipů ) přes laškování a seznamování až po tragické loučení a smutek. Film na mě působil velice příjemně. Ost bylo hezké. V jednoduchosti je krása.

500 dní se Summer (2009)

První čtvrtina, skvělá, potom mi připadlo, že film upadal. Zpracování se mi, ale velice líbilo, žádné modelky s plastovýma prsama a litrama make-upu a namachrovaní frajírci. Žádné trapné postelové scény, ani trapné vtipy. Příjemné prostředí, lidé a taky příjemný humor. Film byl velice zajímavě prokládán dějem - jeden rozdělen do mnoha pasáží, které nenavazovaly přímo na sebe, ale byly nahodilé. Při filmu jsem se bavil, ale jeho vývoj mě zklamal. A konec ? Ten mi připadal slabý ( takové max klišé ). Zato soundtracky se k filmu velmi hodily. Takže bezva, ale škoda především konce. Marc Webbův první celovečerní film. Napoprvé určitě velice slušné.

2012 (2009)

Pro mě to byl veliký zážitek. 158 min a ani jednou jsem si neřekl : " Nudí mě to". Emoce pracovali teda opravdu moc a brečel jsem jak "malý Jarda", nikdy jsem tak u žádného filmu v životě nebrečel. A asi jsem odcházel s kina značně dehydratovaný, protože těch slz bylo opravdu hodně. A teď bych se už jen opakoval po Jacindě ( její komentář je naprosto bezkonkurenční a naprosto s ním souhlasím ) S tím rozdílem, že jsem se přiklonil k pěti hvězdám : )

Dolryeochagi (2004)

Necelých pět hvězd. Film mi připadal ze začátku průměrný, ale čím déle jsem se na něj díval, tím více se mi líbil. Rváči, grázlové... říkejte jim jak chcete, podle mě to byli nedocenění lidé, kteří potřebovali pořádně nakopnout a taky potřebovali patřičnou dávku disciplíny, aby se z nich stali dobří bojovníci, ale především dobří lidé. Sportovní prostředí bylo příjemně " vykreslené " a demonstrovalo, že postup nebo vítězství jen tak zadarmo nebo za trochu dřiny nezískáte, ale bude to chtít pořádnou dávku dřiny a především odvahy. Zábava byla decentní i když jí tam mohlo být více, zato emoce, především na konci, pracovaly dobře.

Návrh (2009)

Příjemné, zábavné, decentní, trefné a milé. Sandře Bullock i Ryanovi Reynoldsovi sedla role jak ušitá. Žádné trapné a nepovedené scény, chabé vtipy nebo něco podobného. Já jsem rozhodně spokojený.

Cheot nun (2007)

Pro lásku není neznalost jazyka překážkou. Příjemný, decentní a přesto velice hezký snímek. Příjemné prostředí, ve kterém Nanae (Aoi Myiazaki) a Kim Min (Jun-gi Lee) boří jazykové bariéry velice roztomilým způsobem. Nanae malířka a chvilkový hrnčíř Kim Min. Hezké herecké výkony. Nepatrná " demonstrace " japonského stolování a způsobu života. Velice roztomilá Nanae a fešák Kim se vším všudy, tvoří snový pár.

Kimssi pyoryugi (2009)

Velice zajímavý postoj hlavního hrdiny, který chce skoncovat ze životem a poté se dostane na ostrov ze kterého chce za každou cenu pryč, netrvá to dlouho a nechce se ostrova vzdát. Podobně je na tom děvče, pro které je ostrov, její pokoj, ze kterého nevychází. Hezký výkon Jae-yeong Jeonga.