Operace Silver A (2007) (TV film)

Hrdinové jinak, trochu nereálně, ale dalo se na to koukat. Melodramatická linka s Fredem (Jiří Dvořák) moc přesvědčivá nebyla a průběžně mě vytáčela. Naštěstí ve druhé části už na ni nebyl kladen takový důraz.

Topení po číslech (1988)

Obrazově - výtvarně úžasně ztvárněný film. Balada o mokré smrti na různý způsob.

Rampa (1962)

Obrazově i zvukově fascinující černobílý foto-film.

Magnetické vlny léčí (1965) (TV film)

Slabá zápletka, nejasný scénář, skvělí herci. Nic víc mi v hlavě po včerejším zkouknutí neutkvělo.

Náhoda (1981)

Jak málo stačí k tomu, aby se člověku změnil celý život. Být komunistou, disidentem, nebo absolutně netečným k systému? Jakmile se nastarují kola osudu, těžko je někdo nebo něco zastaví.

Anna a vlci (1973)

Krásné Anně jdou vlci po krku už od prvního okamžiku. Tři bratři - tři vlci. Každý je jiný, každý zvlášť na ni útočí svými zbraněmi. Ale vlci jsou nejefektivnější, když útočí ve smečce... Film se těžko popisuje jinak, než "prostě paráda" :-)

Slepé lásky (2008)

Tak tohle bolelo. Těžko hledat silnější téma, ale měl jsem před shlédnutím o tomto dokumentu trošku jinou představu. Nejzajímavější byl první příběh, o učiteli hudby.

Napříč Paříží (1956)

Spíše něco mezi "smutnou komedií a dramatem". I když kufry plné masa přenášejí Grandgil (Jean Gabin) a Martin (Bourvil) za slušné peníze, jejich riziko je neporovnatelně vyšší, než riziko překupníka (Louis de Funès), který je vyslal. Ani chování francouzů, které na cestě potkají, není zrovna přívětivé. Gabin i Bourvil zahráli skvěle, přál jsem jim úspěch do poslední chvíle.

Johnny Guitar (1954)

Asi 100 chlapů a 2 ženy. Ty ženy jsou ale tvrdší než všichni chlapi dohromady. Boj na život a na smrt může začít. Poté, co jsem obě holky trochu poznal, jsem přál smrt oběma.

Modré uniformy (1970)

Rok 1864 v Coloradu. Nenávist mezi bílými a indiány vyhnaná do krajností, povzbuzovaná zážitky z minulosti i vojenskými veliteli. Hlavními postavami filmu jsou mladý vojín a dívka, kteří jako jediní přežijí brutální útok indiánů z počátku filmu, putují ke zbytku jednotky, aby se stali na konci filmu svědky vybití a vypálení indiánské vesnice. Způsoby ani krutost se nezměnily, jen si útočí a bránící strany prohodily role. Patrně v zájmu co největší autentičnosti byly některé scény natočeny velmi realisticky, takže nic pro slabé povahy.