Kanibalové (1980)

Scénář v určitých pasážích snad uhozenější už být nemohl - tohle měli být dokumentaristi, kteří prošli válečnými konflikty, místy kam civilizovaný člověk jen tak nevstoupil a mnoha dalšími krizovými momenty? Se svým přístupem by nepřežili ani první týden "v práci".Ale v určitých momentech na mě film působil docela snesitelně. Ne snad, že bych uvěřil jeho autenticitě, spíš na mě zapůsobil jako hororová fikce. Kupodivu účinkovala i ta romantická hudba a při násilných scénách zvuky, které jako by ohlašovaly návštěvu z vesmíru.Každopádně si režisér mohl odpustit závěrečnou moralitku o tom, kdo jsou tu vlastně kanibalové.

Pravidla lži (2006)

Film asi nebyl úplně dokonalý, ale v záplavě laskavého humoru, scének ze života a sentimentálních kýčů, které se na mě linou ze současné české filmové tvorby, mám tendenci trošku přidat na hodnocení. Ale určitě jsem moc nepřidal. Langmajer v záporné roli, to je to pravé ořechové :)

Lovec jelenů (1978)

Málokterý film mě takhle dostal. Vůbec mě na něm nevadil pozvolný úvod - naopak. Dosáhlo se tím velkýho kontrastu - poklidný život v Pennsylvánii vs. Vietnam. Práce, lásky, lov vs. souboj o přežití a přežívání. Christopher Walken sice ve vedlejší, ale pro mě v hlavní roli.

Brazil (1985)

Jízda Terryho Gilliama. Žánrově od všeho trochu a ještě něco navrch. Malou inspiraci lze hledat u Orwellova románu 1984, ale Brazil je natolik svébytně dílko, že každé srovnání je prostě mimo.

Svatý rok (1976)

Velmi příjemná komedie, Gabin i Brialy působí naprosto věrohodně, velmi rychle se dokáží přizpůsobit z role unášených do role únosců. Jak moc nemusím český dabing, tak v tomhle případě dělám výjimku - Řanda i Moravec byli také dobří a filmu nijak neuškodili.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Stárnoucímu muži se stále nedaří splodit se svou mladou manželkou dítě. Naštěstí objeví na svých cestách zdravého muže, který má dětí plno. Nenáročná situační komedie odehrávající se za první republiky.

Marketa Lazarová (1967)

Výprava do středověku, na kterou musí být člověk naladěn. Natočeno tak, že má člověk pocit, že celý děj sleduje spíše z povzdálí. Výpravně, hudebně, zvukově propracováno do detailů.

Up! (1976)

Zklamání. Zasmál jsem se snad jen jednou, zbytek filmu jsem se spíš usmíval, že někdo mohl natočit takovouhle pi..vinu. Ztřeštěná zápletka byla spíše na druhé koleji, hlavní důraz byl kladen na záběry souložících párů, někdy z velké a jindy z menší vzdálenosti. Snad jen ta krajina v Oregonu je opravdu povedená :)

Brak (2002)

Brrr, to teda bylo dílo. Ale aspoň už z názvu člověk pozná, o jaký film se jedná. Děj, který by vymyslelo malé dítě, plno "hlášek", soundtrack poskládanej jako z hitparády.

Chladné léto roku 1953 (1988)

Sovětská bojůvka odehrávající se v 50. letech na Sibiři. Setkání politických vyhnanců (kteří s politikou neměli často nic společného) s kriminálníky. Polorozbořené chatrče, krásná příroda a obě strany odhodlané dotáhnout boj až do konce. Pěkná podívaná.