Cesta zhýčkaného dítěte (1988)

Stárnoucímu muži už se současný život přejí, proto se rozhodne pro radikální změnu. Jedna z psychologicky nejzajímavějších rolí J.P. Belmonda.

Kytice (2000)

Zlatý kolovrat a vodník se mi líbili moc, ostatní části filmu už tolik ne. Přesto, byl to docela náročný projekt, 4* z mého pohledu zasloužené.

Jméno růže (1986)

Vyšetřování za zdmi kláštera odhalí nepříjemná a hluboce skrývaná tajemství, která se nesmí dostat na světlo světa. "Naštěstí" ve středověku mohla církev úplně všechno a moc inkvizice byla neomezená. Jedna z největších hereckých příležitostí pro Seana Conneryho.

Četa (1986)

Tohle mně nechytlo, Četa mi přišla taková... tuctová. Tuctový příběh, dobří hoši, zlí hoši, řežby. Z Vietnamu vznikly lepší filmy.

Všichni dobří rodáci (1968)

Nádherný film o ošklivé době. V dobách temna a o dobách temna vznikají ty nejzásadnější díla. Tohle je jedním z nich. Proces kolektivizace, tvorba JZD, ve vedení ti největší lempli nebo hajzli z vesnice. Takhle to asi probíhalo v 98 případech ze 100. Životní role Radka Brzobohatého a troufám si říct i Vladimíra Menšíka.

Kde alibi nestačí (1961)

Prostředí Karlových Varů dodalo filmu na noblesnosti, obsazení Oldřicha Nového to jen podtrhlo. Skoro jako by se film odehrával ve 30.-tých letech. Nereálné, ale hezky se na to dívá.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Nepěkná agitka, v určitých momentech filmařsky výborně zvládnutá. V určitých momentech je to bída a utrpení. Každopádně není na škodu vidět, jakými žvásty a propagandou se krmilo diváctvo.

Planeta opic (1968)

Americký raketoplán vyráží objevit jiný vzdálený svět. Snad vyšší formu života. Kam doletí, je z velké části zřejmé už z názvu filmu.

Velký bazar (1973)

Moje nejoblíbernější komedie s partou Les Charlots. Film dostal jasný směr také díky obsazení Michela Galabru. Parta kluků je vyhozena z práce, tak se musí živit, jak se dá. Poté, co se i v jejich městečku otevírá nový supermarket, rozhodují se pomoct starému hokynáři Emilovi.

Haló, haló! (1982) (seriál)

René to nemá v životě lehký. Je majitelem kavárny, má příšernou ženu a tchýni. A ke všemu právě probíhá válka a kavárna je v centru zájmu němců i komunistických a demokratických odbojářů. Naštěstí má dvě, později bohužel už jen jednu velmi pohlednou servírku. Tak se to čekání na osvobození dá přece jenom snést...