Městečko (2003)

Celistvý film to určitě není, ale pár zajímavých momentů by se zde najít dalo. Alespoň některé zajímavé lidské charaktery :-)

Muž z Ria (1964)

O něco realističtější James Bond, s výborným J.P. Belmondem. Nemá super zbraně ani nejlepší auto, žene se pořád za stejnou holkou, přesto nebo proto je skvělý.

Stalker (1979)

Živé obrazy. Velmi pomalé putování Zónou - místem, kde nežijí lidé, s krásnou přírodou, kde i voda teče pomaleji. Nejartovější art film.

Pošetilost mocných (1971)

Pošetilost mocných nestojí jen na de Funesovi. A je to dobře. Film má docela dobrý nosný děj, odehrávající se na španělském královském dvoře, plném intrik a konspirací. Ve hře je místo ministra, královna a kdo ví, možná i mladinká princezna.

Slavnosti sněženek (1983)

Z tohoto filmu oněměl nejen celý kerský les :-). Zabití divočáka způsobí rozkol mezi myslivci dvou sousedních honiteb. Naštěstí se na jeho společné zkonzumaci dokázali dohodnout. Na šípkové omáčce. Vlastně se zelím. Můj nejoblíbenější Menzelův film, nezapomenutelná role Jaromíra Hanzlíka.

Ucho (1970)

50. léta v Československu. Probíhá další vlna stranických čistek a hlavní hrdina, náměstek ministra, prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Všichni jeho nejbližší spolupracovníci byli odstraněni, jen on zůstává v nejistotě věcí příštích a jak postupně zjišťuje, pod dlouhodobým dohledem STB.

Stvoření světa (1957)

"Milujte se a množte se". Krásný animovaný film o stvoření světa, od moří, hor a pohoří, přes zvířata a rostliny až k lidem, v češtině podepřený výborným vypravěčem - Janem Werichem.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Ztřeštěně uvolněná letní komedie - no zní to jak něco na způsob "slunce, seno", ale tohle je jiná liga.

Banáni (1971)

Jedna z Woodyho raných ztřeštěných komedií, které mám nejraději. Film si střílí z banánových republik jihoamerického kontinentu, ale především z postoje ameriky a amerických občanů. Samozřejmě těží hlavně z Woodyho komediálního umění.

Orel přistává (1976)

Zápletka filmu a jeho provedení jsou silně přitažené za vlasy. Nad některými věcmi je lépe se moc nezamýšlet a nechat film jakožto válečně ulítlou podívanou proběhnout.