• Krátkometrážní

La mujer de mi hermano (2005)

Herci jsou výborní, Zoe je zvlášť půvabná, ale tedy ten příběh není zrovna přesvědčivě poslepovaný dohromady. Dlouhé záběry, budiž, hudba je taky docela pomůže strávit, jenže po prvních deseti minutách je evidentní, kam se ta dějová linie asi rozvine a chvíle dramatického rozvažování jsou nějak moc poklidné, no prostě cosi tomu chybí ....

Armageddon (1998)

Naprosto souhlasím s LImou a Civalem :)

Dívka s perlou (2003)

Kdosi mně odrazoval, plakátek by zrovna mně taky nenalákal, nemluvě o oficiálním textu distributora ("vztah prodchnutý mlčenlivým souzněním", "žárlivá a majetnická manželka" a podobné odpuzovače), čili úžasně svižný akční film o Vermeerovi jsem rozhodně nečekala, a tudíž nebyla zklamaná. Jaká taky nuda, když se tu sice Scarlett zdráhá ukázat třeba jen odhalené vlasy, jenže přitom ten film každým druhým obrazem rozehrává takovou dávku vztahového napětí, které se jen tak nevidí (tedy aby bylo vyjádřené klidně jen náznaky a symbolickými obrazy, nemuset do toho cpát co nejotevřenější sex á la třeba poslední von Trier, že). A napětí otázky zda se obětovat na oltář umělecké tvorby, nebo zajištění rodiny (viz Vermeerovo zacházení s lidmi kolem sebe) mně přijde taky dostatečně in, ale to bude osobně-rodinná deformace, inu, každý si může prstíkem dloubnout do toho svého, ne?

Město andělů (1998)

Kdybych nemilovala Nebe nad Berlínem, asi bych v tom filmu našla víc zalíbení, takhle nemůžu než naprosto souhlasit s komentářem hirnlego a Radek99. Dvě a půl*.

Spalující touha (1999)

Ale ten Cruise je tady přeci kus dřeva! Psychologická studie???? Tohle??

Služebná (2009)

No budiž. Ten film mi ale přijde trochu divný, přerod té hlavní postavy a vůbec dějové zvraty mají nakročeno leckam (bude to psycho nebo nebude? bude to komedie nebo krimi? řešila jsem celou dobu a strašně se bála, že ten konec prostě musí být jak jinak, než banální... což tedy naštěstí zas tak úplně nebyl), takže sice čtyři *, ale možná spíš pro tu potřebu vidět trochu netradiční ženskou hrdinku a za tu závěrečnou, trochu neuvěřitelnou, nicméně vlastně katarzi.

Hrdina (2002)

Naprosto souhlasím s Civalem! Připadala jsem si chvílema jak na socrealistickém budovatelském filmu, pár typicky východních hlášek a pěkných obrazů to teda nevytrhne. Čím víc nad tím uvažuju, tím víc mě ten film štve.

Most osudu (2004)

Téma mě zaujalo, zpracování nikoliv, naopak, naštval mě ten promrhaný potenciál. České titulky (o dabingu nemluvě, další vyhozené peníze) vůbec netuší, která bije, teolog si rve vlasy hrůzou. Film je sám o sobě překombinovaný, chápu, co chtěl T. Wilder v románu asi říct, ale film mně připadá vedle jak ta jedle - tolik anachronismů, že se na to prostě nedá dívat, nemluvě o celé jeho struktuře, dost nudné. Chápu, že je fascinovaly tehdejší oděvy, ale třeba parta františkánů, která má pro větší romantiku prakticky pořád hlavu zahalenou kapucí, třeba když si čte cosi v knihovně á la 20. století (viz sklo) nebo koketní chůze jeptišek, no to je prostě na mně příliš.

Alice ve městech (1974)

"Žádný obraz nenechá člověka v klidu, všechny po něm něco chtějí." Road movie zrovna moc nemusím, zajímá mě, jestli je tam i něco víc než dobrá kamera, což tedy pro mě rozhodně je. "Taky nevím, jak mám žít. Ani mně to nikdo neukázal."

Ledová bouře (1997)

Tematicky mi to připomnělo australskou Lantanu, nevidím v tom ale tolik pokrytectví jako bezradnosti, co vlastně s životem, když dospěl tak někde k polovině a zároveň se jinde otvírá zatím netušené. Oficiální texty distributora jsou naprosto zavádějící a idiotský způsob, jak mě od podobných filmů odradit, což by v tomhle případě byla docela škoda. Dala bych vlastně ráda čtyři a půl za ... určitou vypočitatelnost, mimo jiné Frodova příběhu :)