Old Boy (2003)

Super, super a ešte raz super. Musím sa priznať, že je môj prvý kórejský film a možno preto som čakal niečo oveľa horšie. Perfektná kamera, príbeh a ešte lepší zvuk. Celý film sa výborne pozerá a dej sa vykresluje veľmi pomaličky. Pri konci som to dlho rozdýchaval. Fantastický soundtrack! 95% Dodatočne : Najlepší ázijský film, aký som kedy videl Po čase mi je moj komentar vzhladom na kvalitu Oldboya vyslovene smiesny :-)

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Väzenie plné vrahov, zlodejov, násilníkov, feťákov a kadejakého iného odpadu má vždy dobrý predpoklad na natočenie dobrého príbehu a dobrých scén. Bohužiaľ som bol sklamaný a hodnotenia ostatných predčili tento film. Celý film sa nám predstavujú osudy "nevinných" väzňov ( čo ma ešte celkom aj bavilo) a ako vidieť, herci si zbuzerantelé úlohy dokonale užívali. Stále som však čakal, že príde niečo lepšie, nejaká tá hlavná dôležitá scéna, od ktorej sa bude dej odvíjať. Neprišla a preto som bol sklamaný. 60%

The Woodsman (2004)

Je to ťažko stráviteľný film, pri ktorom máte nepríjemnú ba až odpornú úlohu a to vžiť sa do kože pedofila prepusteného z väzenia, ktorý sa snaží vrátiť do normálneho života. Spočiatku som bol presvedčený, na ktorej strane barikády stojím ale časom som pristihol v pozícii človeka chápavého, za čo sa doslova hanbím. Film to nie je príliš zaujímavý ale ak má niekto záujem nahodiť sa do kože chorého zvrhlíka bezmocne sa pokúšajúceho sa "znormálniť", tak odporúčam. Zanechal fo mne pocit keď som rozmýšľal, aké ťažké to musia mať ľudia s takýmto osudom. Každopádne som našťastie až tak "nezludštil" a vedel by som čo s takými ľuďmi.

Operace Boeing 747 (2001) odpad!

Na tento film som sa tešil už po zhliadnutí upútavky, kde som sa prvýkrát dozvedel, že tam bude hrať môj obľúbený herec - ICE-T. ICE nám predviedol strhujúci výkon, ktorý spolu s výbornou kamerou a scenárom tvorí hlavný a neotrasiteľný pilier tohoto excelentného diela. Pri záverečných titulkoch som sa sám seba pýtal - Je to možné? Áno je :-(

Supertajná zbraň (1997) odpad!

Bravúrny výkon Shaqa v úlohe neporaziteľného ochráncu slabých mi pripomenu,l aké dôležité je mať kladivové laserové delo, ktoré dokáže rozoznávať organické materiály pre prežitie v meste ako je L.A. Väčší SHIT som hádam ešte nevidel