Rváčův deník (1995)

Najlepsi Leo akeho som kedy videl v pribehu, ktoremu chybaju velke emocie. Skoda.

Bez soucitu (2010)

Uuáx je tvrdy chlapik. Smrt vníma s lahkostou, nebezpecenstvo s jemnym usmevom a co ho najviac trapi je jeho prihriaty partner a jeho sklamanie z lasky. Je to ale celkom slusny zabijak v mene ochrany demokratickych principov najvacsej demokrablalbabla a mna bavilo pozerat ako likviduje spinavych arabov vo francuzskych getach. Treba priznat, ze Uáxa si mohol kludne zahrat aj niekto iny ale preco nedat Travoltovi sancu ked mame takeho dobreho strihaca? Hybat sa moc nemusel, pupcek zostal za bundou a Rytmus sa tiez urcite potesil z jeho šále. Nikdy sa neprestanem udivovat nad tym, ako sa stane z obycajneho cloveka resp. husteho uzivatela CSFD behom chvilky najvacsi filmovy kritik. Komóoon, toto nema byt kandidat na Oskára ale jednoduche koliesko rohlika potrete nejakou majonezkou predurcene k jednemu prehltnutiu. Aspon dufam...ja som sa celkom bavil. Alebo mi chce niekto povedat, ze berie vazne film v ktorom trci chlapik z Audiny iducej 210km/h, v jednej ruke drzi raketomet a druhou telefonuje ??? Buahahahaa

Opustit Las Vegas (1995)

"If you get hungry, will you let me know?" He is not hungry, he is thirsty. Thirsty for death. Vynikajuci Kejdž a este lepsia Elisabeth Shue.

Podivní (2010)

Nuda, nepodarok a strata casu. Vsetky "lakačky" som vytušil 2 se kundy predtym ako sa udiali, pribeh totalne gycovy - mestecko Sedlákovo, anoun vajrus, hlad po smrti, beznadej. Toto moze bavit tak pubertakov, co nikdy nevideli poriadny "hororovy narez".

Co tě nezabije... (2008)

Konecne poctivy film o tom, ze clovek sa prebudi a zacne si vazit obycajne veci az ked padne na dno, odkial vam nepomoze nikto iny ako vy sam. Uvedomenie sa a zdolanie cesty spat je to najtazsie, ale nie nemozne. Niektorym sa to podari a ini padnu.Co myslite, kolko ludi na svete si uvedomi skutocnost, ze poctivo a tazko pracovat je pre zivot mnohokrat prinosnejsie ako kseftovat a robit "big money" jednoduchsou cestou? Vela ich nebude a ja sam patrim medzi tych, ktori maju obcas pochybnosti ci je"poctiva cesta" tym spravnym sposobom ako bojovat so zivotom. Filmy ako tento mi vsak dodavaju pocit, ze som na ceste spravnej. Jemne 4.

Ip Man 2 (2010)

Cinania si na tomto filme urcite honia svoje ego podobne ako si davnejsie honili americania na Rockym. Dejovo oproti prvemu dielu vyrazne slabsie ale bojove sceny ( sice s viac lietajucimi choreografiami) s hustym hudobnym podmazom vsetko zachranuju. Skoda, ze Bruce Lee nedostal viac priestoru.

Ip Man (2008)

Nezvyknem sa priposierat z cinskych kung-fu filmov, v ktorych ludia po uderoch lietaju ako balony a hlavny hrdina je taky dokonaly, ze utrzenie nejakeho uderu je pre jeho superov statny sviatok. Ip Man je vsak uplne iny. Pociatocne pochybnosti boli rozprasene skoro tak rychlo ako dokaze Donnie Yen nasolit protivnikovi uderov na tvar, tj. cca 30 uderov /s a aj ked dalsi vyvoj bol ocakavany, do bodky sa moje poziadavky naplnili. Suboj Ip Mana s 10 japoncami by som zaradil medzi najlepsie bojove sceny, pri ktorych z atmosfery běhá mráz po zádech.

Pevné pouto (2009)

Velka cukrikova zalezitost s A-ckovym hereckym obsadenim, ktoru cynici chvalit urcite nebudu nie len kvoli tomu, ze pribeh rozprava dieta. To vsak nie je moj pripad. Scena debaty daddyho Salmona a Mr.Harveyho zacinajuca slovami "I never got a chance to tell how sorry I am about your loss" spolu s hudobnym doprovodom so mnou paradne zatriasla ale ako som si uz stihol zvyknut, slzave oci a mraz na chrbte niektori reziseri nedokazu dotiahnut do absolutneho zazitku a proste seknu. Na tretiu stranu som zase nevidel tolko zbytocnych natahovaciek - napr.Sarandonovej akoze vtipna vsuvka. Inak kraaasna 16-rocna Saoirse Ronan :-)