Dexter (2006) (seriál)

Nenavidim serialy, milujem Dextera. Pocity po poslednom diele 4.serie sa nedaju opisat. 10/10 5 seria je ocakavane najslabsia ale i tak je to medzi serialmi velky klenot.

Žízeň (2009)

Min-sik Choi , Ha-gyun Sin a Kang-ho Song (clovek by z toho spravil aj vetu). Asi takto vyzera po dnesnom dni poradie mojich najoblubenejsich korejskych hercov kde donedavna treti menovany nefiguroval. Konecne zacinam mat pocit, ze v korejskych filmoch zohravaju ulohu aj samotni herci a nie len vynikajuca reziserska praca. Z vacsiny azijskych pocinov ma clovek pocit, ze herci nemaju podstatnu ulohu, pretoze pre nase oci vyzeraju ako by ich jedna mater mala a su len krovim vyborneho pribehu a prevedenia. Iba v malo pripadoch vsak mam pocit, ze herec je ako keby naozaj filmovou postavou co je prave pripad Kang-ho Song-a v Bakjwi aj ked to moze byt zapricinene komornym prostredim co vsak povazujem za pozitivum. Upirom a podobnym skomercionalizovanym filmovym temam sa uspesne vyhybam ale novy Parkov kusok predsa ponuka nieco viac. Aj ked ma vyse 2 hodiny , tak "Smäd" povazujem za vyborne natoceny a do posledneho detailu premysleny upirsky pribeh doplneny scenami ako vystrihnutymi s „Encyklopedie korejskych zvrhlych napadov“. Co viac moze chybat? Mam pocit, ze stari dobri korejci sa vracaju na scenu! Velmi ale velmi jemne pod 5.

Velké podmořské dobrodružství 3D (2009)

V skratke povedane - bez 3D by to bola ohromna nuda pre deticky. Niektore zabery su vazne podarene ale kto mal moznost vidiet viac dokumentov o morskom zivote, toto nemoze povazovat za vec, ktora nieco prinasa. Miestami nemprijemny komentar nezachranuje ani snaziva ale pre mna nevhodna hudba a z celeho dokumentu z pohladu korytnacky som si naramne uzil len par veci a to napr. pohlady delfinov, a to vam priamo do tvare :-) . Tych 8€ nebola najlepsia investicia. Hodina by bola viac nez dost.

Soudný den (2008)

Nic necakat je niekedy lepsie. Ak vypnete mozog je to vyborna zabava s totalne pritazlivym hlavnym hrdinom, ktory urcite pridal hviezdicku. Keby som mal porovnat tak sa zanrovo Doomsday pohybuje niekde v jednom sudku s rovnako absurdnym Rallye smrti, pri ktorom som zyval.

Stáhni mě do pekla (2009)

Okrem toho, ze ma "Drag me to hell" zopar veci naucil, zopar veci aj pripomenul. To, ze najtemnejsi a najzakernejsi duchovia spajani s ciganmi maju svoj vlastny jazyk som vedel uz predtym ale co som ani netusil je, ze tento jazyk je mne tak znama cestina. Vykrik v originale "přišel tvůj čas" bol vynikajuci a nasadil tomuto filmu tak potrebnu korunku vaznosti aka mu dovtedy chybala. Asi najpamatnejsi moment z celeho filmu, ktory vo mne utkvie urcite aj po dnesnom veceri je fakt, ze kozy v mokrom tricku vyzeraju dobre aj ked ma zena na hlave a v celom ksichte blato, a vobec to nemusi byt nejaka krasavica. Vobec nerozumiem tejto oblohe hviezdiciek, ktora sa tu vytvorila po hodnoteni ostatnych uzivatelov (dokonca aj mnou preferovanych) lebo tato v podstate horova sracka pre deti ma prekvapila iba 2 krat. Po prve vtipom, ktory vsetko ako tak zachranuje a druhy dovod pozna kazdy kto to videl do konca. Mam ale pocit, ze umyslom tvorcov nebolo vzbudit vo mne smiech az tolkokrat... v jednom vsak maju pravdu BACHA NA CIGANOV!

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Ak by to davali v iny den ako v sobotu, pozeraval by som vraskavu jebacku Eriku castejsie. Slovensky soubiznis v plnej krase. Co tam potom, ze polovicu tych celebrit nikto nepozna a druha polovica su stari, socializmom vychovani superherci, ktori by si v poriadnej konkurencii mohli zahrat akurat tak krovie z nejakej poviedky. Zuvacka na topanke ci rozopnuty zips sa predsa musi nejako okomentovat a Erika s jej vraskavym krkom ma na tento druh talent..na co ine vlastne.

Mezi zdmi (2008)

Upadok urovne skolstva si uvedomuju vsetci, ucitelia, divaci a dokonca aj niektori ziaci. Neverim vsak, ze nikoho nenapadol taky malinky fakt, a to narodnostne a rasove zlozenie priemernej francuzskej triedy. Kedze to vsak nikto nepostrehol asi to nebude mat taky velky vyznam...

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

"Spravny muz si na zivot zaraba poctivou pracou. Drzi jeho rodinu pokope a ma pred nou rešpekt" Jacques Mesrine uz od malicka vie, ze poctivou pracou sa zivit nebude a rodina patri medzi poslednych, pred ktorymi by mal mat respekt. Cassel ma pekne rozohrial, a ja sa tesim na jeho finalne divadielko.