Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

The Girl Who... je vynikajuca trilogia, ktoru vsak treba pozerat od zaciatku. Vsetky diely nadvazuju a pritom kazda jedna cast bezi svoju trat v inom tempe. Niekedy si sice kladie prekazky zlozito a ich preskoky su trochu silenejsie ale na 6 hodin pribehu je to asi potrebne. Herci su presne ako maju byt, teda ziadne prepudrovane xichty ale krasne vyrazkove a jazvate pokozky :-) Skoro by som dal 5 ale trebalo by tu ustrihnut, tam zdramatizovat atd..Nie je co dodat, napriek obavam som sa nenudil vobec a posledna cast moj dojem z celej serie len vylepsila.

Špatnej polda (2009)

Nikolas Klietka v jednom z jeho (naj?)lepsich filmov za posledne roky. Ulohy skrachovancov su mu site pravdepodobne na mieru takze jeho herectvom sa toho vela pokazit neda. A Eva Mednes? Fuuu....ta predsa nemoze pokazit voobec nic :)

Na hraně temnoty (2010)

Ak ma byt toto novodoby "politicky triler" tak dakujem pekne. Scenar riedky a priehladny ako polievka od Vitany, nudne herecke obsadenie okrem plesinou postihnuteho Gibsona, ktory mi silno pripominal Columba a nulova atmosfera pripominajuca B-ckove kusky z radu Saw 9. Chvalabohu som to nevidel v kine za peniaze.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Velmi dlha ale podarena detektivka, ktora tecie rychlo ako vyliaty potok dedinou na zahori. Scena s kuratorom bola uplne najlepsia.

Tajemství jejich očí (2009)

120 minut nudy + 7 minut pasazi, ktore tomu vsetkemu davaju zmysel. Bud som nebol dostatocne pripraveny na nekonecnu konverzacku alebo som bol prilis unaveny a cakal som nieco pri com sa neda zaspat. Bacha, tento film vam k spanku dava nekonecne mnozstvo moznosti . Moju pozornost si ziskal len v dvoch-troch momentoch pricom jeden z nich je prave koniec, ktory vsetko dava do poriadku a prinutil moje myslienky k rekapitulacii nudneho pribehu. Nic by tomu nechybalo, iba ta zrucnost natocit to aspon trosku zabavne by sa zisla.

Nezapomeň na mě (2010)

Brutalne nevyvazeny film. Originalny zaver, ktory dostane vacsinu ludi do kolien (prekvapujuco mna tentoraz nie) nemoze prekryt predchadzajucu hodinu a pol dlhu skakajucu "obcasnudu", ktora sa nevie rozhodnut ci bude klise romantikou alebo drsnou dramou. Zbytocne pisat lebo tentoraz to uplne vystihol POMO.

2012 (2009)

Iba absolutne naivny trotl (a ze ich tu je) moze cakat od katastrofickeho filmu ala Emmerich novodobe vzplanutie v podobe nezabudnutelneho zazitku pri ktorom si poplace a odnesie celozivotne posolstvo. Ja som dostal viac ako som ocakaval. Milimetre, ktore rozhoduju o zivote alebo smrti hlavnych hrdinov su v tomto zanri uz klasikou a nemozu nikoho prekvapit tak isto ako skutocnost, ze vsetko nakoniec dobre dopadne. Teda aspon pre tych, ktori maju miliardu euro. Takze neflakat sa a pome do roboty. Neskor sa vam to moze zist. A komu sa pacil "Mr.Good, that is good" alias Zlatko Buric doporucujem pozriet podobny film, v ktorom hra hlavnu ulohu s nazvom Pusher :)

Spawn (1997)

Komix nepoznam a z filmu som videl len polhodku..ale stacilo mi.

Zátoka (2009)

"Podla mojho nazoru uz bolo dostatok casu na znovudoplnenie druhov, ktorych prilis ubudlo alebo boli blizko vyhynutia" - citujem nejaku kurvu z republiky (?) Antigua a Barbuda, ktora ma zjavne na ranajky velrybie oci na slanine. Podla mojho nazoru uz bol dostatok casu aby svet aj priroda pochopila, ze jeden zivocisny druh sa nekontrolovane premnozil a preto je potrebne jeho preriedenie, ak nie radikalny zasah ktory zaruci neskodnost tohto druhu voci prirode. Tymto druhom je ludska rasa ! Exoticke jedla nemam rad ale dal by som si smazeneho japonca.