Gladiátor (2000)

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Russell Crowe je naprosto famózní, stejně jako slizský Commodus Joaquina Phoenixe. Výborně natočené souboje, napětí, které se dá krájet, výtečná výprava a všechno to dotváří moc dobře děj doplňující hudba. Dobré dialogy a hlavně všudypřítomné emoce, díky kterým nezůstane jedno oko suché už jsou posledním dílkem skládačky. Není prakticky co vytknout, snad jen někdy trochu moc toho patosu. 90%

Kuky se vrací (2010)

Říkal jsem si, že to bude blbost pro děti a jen ze zvědavosti kouknu, jak je to udělané. Nakonec jsem to víceméně zkouknul celé. Dost mě zaujalo, jak je to technicky ztvárněné. Loutky a modely musely být dost pracné a vůbec to celé v pohybu natočit muselo být naročné. Oceňuji fantazii, která do toho byla vložená. 67%

Komorná (2016)

První půle jakože jo, dobré, ale po několikanásobném zvratu v příběhové linii a už přílišným tlačením na explicitní erotickou strunu to přestává být únosné. Holt, co je moc, to je moc, i když originalitu tomu nelze upřít. 66%.

Muži v říji (2009)

Pičovina jak sviňa. Dialogy tak zhovadilé, že to snad ani není možné, celkově bez hlavy a paty. Nedokoukáno, polovina stačila bohatě. Smál jsem se hodně, ale bohužel akorát tomu, jak debilní to bylo. 20%

Sezóna za vodou (2016) (seriál)

Jde o takovou dokumentární reality show. Je fakt, že provedení má hodně velké rezervy, hlavně co se týká zvuku. Sotva slyšitelné otázky reportérů a někdy není rozumět ani samotným hokejistům, či rodinným příslušníkům. Jde ale o tak dobrý nápad a pro mě tak atraktivní prostředí a lidi, že přesto nemůžu než hodnotit kladně. 75%

Příběh lesa (2015)

Dokument zaměřený na vizuál, který zas až tak neprezentuje nějaká přírodovědecká fakta. V první půli se člověk kochá různými evropskými zvířaty a film se snaží střídat vtipné i dramatické momenty, jako např. z lovu. Ve druhé půli se začíná více projevovat zapracování časového aspektu do děje, kdy jsou nám záběry postupně prezentovány jako od doby ledové a vznik ročních období s jejich x-tým střídáním až po člověka a jeho devastující zásahy. A tak je zde poměrně náhlý přechod z krásné idyly do devastující přítomnosti, což nemusí každému sednout, a pokud je to cílené na děti, tak to už na ně může být dost drsné. Tato závěrečná část je tedy trochu kontroverzní a agitační, leč bohužel do značné míry pravdivá. Les a jeho obyvatelé jsou vytlačováni. 70%

Modré stíny (2016) (seriál)

Otřesný parodický první díl nastavil laťku dost nízko. Ta byla dalšími díly mírně překonána, ale na zlepšení hodnocení to nestačilo. 30%

Díra u Hanušovic (2014)

Bizardní vidlácká rádoby-komedie, která vůbec není vtipná a bohužel, ač je prostředí vykresleno poměrně věrně, trochu nudí. 40%

Světová válka Z (2013)

Úplně se mi nelíbily některé příběhové stránky, divný začátek a neuzavřený konec a některé nelogičnosti. Ale co se týče atmosféry je to slušné a nenudí to. 68%

Modré stíny - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Hodně vtipná parodie na Kriminálku Las Vegas. Ale takový zřejmě záměr nebyl.