Labyrint - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

No, dobrý zmatek, zatím! ale já se zmatku a Strachu nebojím, ještě nějaké motivy přibudou, ale zároveň se to začne nejpozději ve 4. dílu vyjasňovat, abychom v pátém dílu, zjistili, že to je jinak. Šestý díl nás uzemní, protože to bude úplně jinak a v sedmém dílu se jen ti nejotrlejší prodýchají ke konci :-) Aneb pondělí - nejočekávanější den v týdnu - dlouhodobě!

V kleštích (1987) (TV film)

Příklad, kdy jednoduché, ale precizní televizní zpracování výrazně předčí literární předlohu. Boileau a Narcejac mají sice dobrý nápady na zápletky, ale zpracování je vždy odfláknuté a nedomrlé. Naštěstí tady se divák může opřít o výborné herce a příběh je hned plynulejší a logičtější. Jako bonus = pointa při čtení závěti.

La La Land (2016)

The best picture for the shortest time ever

Bohéma - Dvojí tváře (2017) (epizoda)

Jednoznačně nejlepší díl, řada skvělých epizodek: Vávra v kanceláři u Nezvala; Miloš Havel před věznicí, Mac Frič pije "jed", nezkorumpovatelný Oldřich Nový. Kdyby byl takto uhněten celý seriál, to by byla krása... Obecně: Od smrti Anny Letenské to byl o dvě třídy lepší.

Mladí lvi (1958)

Z monumentální knižní předlohy si holyvůd "vyzobal" jen to nejméně důležité. Ty nejlepší epizody zůstaly divákům utajeny, navíc došlo k nepochopitelnému (pro mne) posunu charakteru u Brandovy postavy - asi proto, že Marlon nechtěl hrát záporáka... Postava Dean Martina se (ve filmu) jeví jako zbytečná - protože její klíčové "francouzské" dobrodružství v něm prostě není. A navíc "trošinku" pozměněný konec - docela by mne zajímalo, jak se s tím Irwin Shaw vypořádal.

Bornholmská ulice (2014) (TV film)

Veselý film o tom, jak byl socialismus smutný.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Na filmu je strašně vidět, jako to skoro všichni, co na tom dělali, vůbec neumějí dělat. Všechno bylo podprůměrné, ale alespoň to drželo žánr a občas se zablesko, Gurmánie, třeba. SPOILER!!! Víte, jak se pozná přelud? Svítí na něj reflektor s bleděmodrým filtrem!

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Postmoderna, přesněji psomoderna v nedbalkách! Udržet žánr! Když už si jednou zvolím žánr, tak se ho držím, sakra! Když už chci nudit, tak ať to je aspoň s grácií. Když neumím dělat film, tak si najdu soukromé peníze a nelezu do ČT!! Hvězdička především za titulek na závěr, že všechny scény se zvířaty byly natáčeny s jejich výslovným souhlasem. Zlatý Strach, který, i když se nedaří, tak udělá aspoň Štastného smolaře a Svatojánský věneček.

Zrádce mezi námi (2016)

Film jsem si pustil druhý den po to, co jsem dočetl knihu. tento postup nedoporučuji. I když tady film za knihou zaostává jen občas a mírně - v knize je přece mnohem více nejasné, kdo by tím "Traitorem" mohl být. Film je příliš přímočarý na to, abychom hledali "něco jiného" v ústředních postavách, a tak hlavní napětí z knihy se nekoná. Stellan je příliš dobrosrdečný, Damian od pohledu čestný a Ewan je vtělená prostota! Závěr: Slušně převedená Carréovka, která se určitě nebude líbit příznivcům Bonda a prince Jasoňě.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Strukturou je ten film satira, ale s významným přesahem. Nevím, zda to byl byl autorský záměr, ale Al Pacino hraje úplně jiný film, než všichni ostatní...