Napoleon (2002) (seriál)

Asi parodie... Jinak si to nedokážu vysvětlit.

Velká žranice (1973)

Netradiční řešení, jak se zbavit krizí středních věků. Avšak nečekaně ploché, popisné a s (většinou) marnou snahou o humor. Těžko mohou parodovat (nahlížet s odstupem) dekadenci tvůrci, kteří jsou v ní namočeni takřka až po uši. Bylo by zajímavé, co by s námětem udělali třeba Coeni nebo Oldřich Lipský.

Jan Hus (2015) (TV film)

Slušný nadprůměr + dostatečný edukativní potenciál. Jsem (opět) překvapen zástupem Brouků Pytlíků, kteří by to natočili lépe, popř. nejlépe. Avšak nejvíce mne šokuje "snaha porovnat" tuto minisérii s Vávrovým ideologickým brakem. Inu, kdo má jednou vymytý mozek, tak už se mu těžko namyje zpátky, že...

Jan Hus (1954)

Václav Kopecký po předváděčce pro úvékáesčé: "Soudruhu režisére, co jste nám to vyvedl, vždyť ten Hus vypadá jako kněz!"

Prometheus (2012)

Podivuhodná kombinace velkoleposti, psychologických nesmyslů, fyzikálních kravin a zoufalé neschopnosti umístit do 2 hodin děje alespoň jeden, jediný neotřelý nápad. Jedn ahvězdička za kameru a druhá - taky za kameru.

Valmont (1989)

Bohužel posledních 20 minut je naprostý kolaps jak po scénáristické, tak i po režijní stránce. Formanova nejhorší dvacetiminutovka vůbec.

Agent z Panamy (2001)

John Le Carré se asi dost divil, co mu z toho udělali... Kniha je výrazně lepší, a nelze všechny nedostatky filmu svést na to, že se do něj všechno z knihy nemohlo vejít.

Boj o koláč (2015) (pořad)

Této zábavy jsem cílová skupina, 5 dobrých fórů za pořad je slušnej nadprůměr.

Fargo (1996)

Poučení: Když jsi ňouma, tak se nepouštěj do žádných větších akcí!

Americké dopisy (2015) (TV film)

Mizérie, ještě že máme některé herce (především Petra Špalková a mládí se také snažilo). Od cca 15 minuty jsem jen trpně čekal, jakou další "nepřesnost" na mne scénarista a odborní poradci vybalí. A že jich bylo, a mnoha typů. Proč "Vysokou" hraje Čapkova Strž, kterou hned poznáme, to nemohli vybrat nějaký anonymní barák? Nebo to mělo nějaký důvod? Proč si v srdceryvné - protože flešbeky zduřené scéně - Mistr poplete smrti svých malých dětí. Proč je známý Mistrův vtípek o "výměně" všech symfonií za vynález lokomotivy přesazen do naprosto nesmyslného kontextu. Proč je Mistr občas takový hrubec, když to prostě nebyla pravda... "Hele, Dvořák prý jednou řekl, že... blablabla...!" "To je dobrý, to tam někam dáme!"